Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem, hogy megszüle...

Hogyan kezeljem, hogy megszületik a baba, és a mamák már is jönnének?

Figyelt kérdés

Nem sokára szülni fogok. Első baba. Anyukám mondta, hogy ő már előre szólt a munkahelyén, hogy 2 hetet kivesz. Az anyósom szintén.


Nem tudom, hogy hogyan éljem ezt meg. Örülök, hogy ennyire részt akarnak venni a gyermek életében, de kicsit tartok is ettől.


Régebben úgy képzeltem el, hogy pont a születése után szeretném, ha csak hárman lennénk, hogy azt az időszakot csak hárman éljük meg.


Most nem tudom mit csináljak, vagy gondoljak. Nem tudjuk azt sem, hogy mennyire fog meg viselni a szülés, császár lesz e, hiszen akkor úgy hallottam jól jön a segítség. Csak én ahoz vagyok szokva, hogy a párommal mindent meg oldunk ketten, együtt.


Tanácstalan vagyok, azt sem szeretném ha mind a ketten megbántódnának, hiszen most ez nekik akkora öröm. Mindkettőjüknek első unoka, nagyon várják. Szívtelennek érezném magam, ha azt mondanám, majd csak ekkor és akkor gyertek.


Anyukámmal szoros a kapcsolatom, minden gondolatom elmondhatom neki anélkül, hogy ki akadna, maximum rosszul esne neki, de az anyósom más kategória. Jóban vagyunk, de az egészben szerintem csak azt látná, hogy nem akarom, hogy itt legyen.


Tapasztaltabb anyukák segítségét szeretném kérni, mi ilyenkor a helyes? Jól jött a segítség? Vagy ti meg mondtátok, hogy légyszíves ekkor és akkor gyertek?


Köszönöm.



2022. dec. 29. 09:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk felnőttként?

Ha nem akarod, hogy jöjjenek, nyisd ki a szád!

2022. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy mindkét fél tudja, hogy mennyire határozott vagyok az elképzeléseimet illetően,ebben azonban nem vagyok magabiztos,hiszen a kisbabáról is szó van. Hogy hozzá ezek után hogyan viszonyulnának, ha azt mondom stop.
2022. dec. 29. 09:09
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam, hogy hármasban akarunk lenni, ha szükségem lesz segítségre, szólni fogok. Elvártam, hogy tartsák tiszteletben. Minél előbb tisztázd, hogy ne akkor lepődjenek meg!
2022. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
81%

"Anyukámmal szoros a kapcsolatom, minden gondolatom elmondhatom neki "


és ideje felnőni, mert nem vagy már gyerek, maholnap te is anya leszel!

Nem kell anyukáddal minden gondolatod megosztani, és várni, hogy megmondja, mi legyen. Ennek az időszaknak vége.

2022. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Egsszerűen nem szeretném elvenni a kedvüket, lelkesedésüket, de magunknak sem szeretnék terhet.


Bocsi, ha hosszú lett. Köszönöm mindenkinek, aki végig olvasta!

2022. dec. 29. 09:11
 6/51 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy minden mozdulatom meg osztom vele, hanem mindenről nyíltan tudok vele beszélni, ha akarok. Szerintem ez így normális.
2022. dec. 29. 09:13
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
A család határait most húzod meg. A ti családotok jelenleg 3 tagú, a tág családban vannak a mamák. Ha nem így teszel, akkor hamarosan arról írsz ki kérdést, hogy anyukád ilyen tanácsod ad, anyósod olyat, már kiveszik a gyereket a kezedből és lassan attól fogsz félni, kit fog anyának hívni szerencsétlen. Sajnos nem egy ilyen sztorit láttam magam körül. Meg kell húzni a határokat, nem mondom, hogy veszekedni kell, lehet ezt kedvesen is, de határozottan kell, mert gondok lesznek. Átlépik ezeket a nagyik lelkesedésből, főleg első babánál, és nem marad semmi a saját életetekből!
2022. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
96%

Mi is igy voltunk vele. Anyosom megértette nem volt semmi gond, Anyám hisztizett de ő minden hisztizik szoval nem érdekelt. A vegen eljött a ket het utan egy 2 orara ennyi, Ő baja.


Hozzáteszem h mi 300kmre lakunk mind ket szülőtől

2022. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Nekünk anyósom helybéli, a szüleim 2 órányira laknak.
2022. dec. 29. 09:15
 10/51 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is jönni akartak, anyósom szerencsére messze lakik. Anya meg mindig kérdezgette, hogy mit segítsen pakolni, mert előtte költöztünk be az új házba. De a fenének volt kedve ezzel foglalkozni. Nekem a napi pár óra segítség jól jött, az volt teher, ha egész nap itt volt valaki
2022. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!