Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz ebből később bármi hátránya?

Lesz ebből később bármi hátránya?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallom rokonoktól, ismerősöktől, hogy berakták a gyereket a járókába, az elfoglalta magát a játékokkal, anyuka meg tudott addig haladni a háztartással, főzéssel, stb. Engem nem szokott zavarni, többnyire körülöttem tesz vesz a maga módján, és így is tudok tőle haladni. Azonban vannak bizonyos helyzetek, amikor tényleg muszáj beletennem 20-40 percre, elvan kb 5 percig, majd elkezd torka szakadtából ordítani, amíg érte nem megyek. Próbáltam szoktatni, hogy mindig egy kis időt hagytam ott, és mindig visszamentem, aztán mindig kicsivel többet, de ugyanúgy sír. És amikor ezt mások meghallják, mindig kapom a fejcsóválást, hogy bezzeg az ő gyerekük milyen jól elvolt benne akár órákig.

Először is, tényleg olyan fontos ez? Hogy ellegyen egyedül a járókában? Mert kint amúgy ellenne, csak úgy még nem merem felügyelet nélkül hagyni. Szóval én csinálom rosszul? Lesz bármi negatív következménye a későbbiekben ennek?


2023. jan. 2. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem kizárt, hogy egy pici gyerek órákig ellegyen magában a járôkában. Megszépìti az emléket az idő, vagy simán lódítanak.

Nem is kell elvárás legyen, a kisbaba tàrsasàgban érzi jól magàt.

Óvodás kortól lehet jellemző, hogy magában is elszöszmötöl sokáig, de akkor is magától választott időpontban.

2023. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
De mi az a dolog, ami miatt rendszeresen 20-40 percig felugyelet nelkul kell hagynod a jarokaban? 😳Nyilvan ha kiszaladsz a futarhoz, vagy beengeded a vendegeket, az nem ennyi. Ha takaritasz, szerintem meg lehet oldani gyerek mellett is. En egyedul a felmosast nem tudom, mert akkor nyilvan beletapicskolna, de alvasidore probalom idoziteni.
2023. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi idős a babád? Ha 35 percig ordít utánad a járókában, az sok idő, 5 perc belefér, de ne hagyd ennyi ideig utánad sírni. Csak azt tanulja meg, hogy hiába szól neked, hogy szüksége van rád, nem jössz. Hordozó/kendő nem jöhet szóba? Magadra csatolod/kötöd és tudsz haladni a dolgoddal.


Egyáltalán nem követelmény, hogy ellegyen egyedül, sőt az a természetes, hogy nem akarnak egyedül lenni. Van ismerősöm, akinél működik, amit leírtál, de a legtöbbünknél nem. Nálunk 7 hónapig csak kézben volt el a lányom, vagy ott kellett mellette lennem, már ha pisilni mentem üvöltött. Akkor lett jobb, amikor mászni kezdett, és most, hogy lassan 2 éves, most van el néha 15-20 percig magában, ha nagyon belemerül a játékba, de utána jön ki hozzám a konyhába, csekkol, hogy megvagyok-e még.

2023. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Én gyököt vonnék a hallottakból. Az idő megszépítette az emlékeket. Nem azt mondom, hogy árt a járókában lenni,de sokkal többet használ ha szabadon mozoghat, felfedezhet, játszhat. Így inkább azt mondanám előnyére válik ha nincs ketrecbe zárva. Elmélyülten nem csak ott lehet játszani, sőt...

Szóval jobb a tiédnek.

2023. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Hat ha a kerdezo hagyja orditani a gyereket, meg ugy probalja treningezni, ahogy a kutyakat szoktatjuk az egyedulletre, akkor nem mondanam, hogy jobb a gyerekenek.
2023. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Mit csinálsz amúgy 20-40 percig, amíg muszály egyedül hagyni? Vidd magaddal ahol vagy, egy muszály magára hagyni szerintem max 5 perc. Addig elvan a járókában. Egyébként meg legyen a kőzeledben, és beszélj hozzá, akkor jobban elvan ha lát és hall, mellette meg csinálod a dolgod.
2023. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ha 20-40 percig magára hagyod, abból nagyon is lesz baja. Megtanulja, hogy hiába van baja, anyát nem érdekli, nem számíthat rá.

Régen is pontosan ezért voltak el a babák benne.

El nem tudom képzelni, mi tart neked addig, ami olyan fontos, hogy hagyd sírni a kicsidet. A sírni hagyás az egyik legrosszabb dolog szerintem, amit gyakran tesznek egy babával.

Én inkább hagyom, hadd jöjjön velem wc-re is. Főzni is, takarítani is. Az se baj, ha a járóka csak a plüssök tárolására szolgál, csak ne sírjon értem, és ne érezze, hogy nem vagyok ott neki.

2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Például ha főzni szeretnél, legyen a járóka a konyhában. De a lányom egy percet sem maradt meg benne, az öccsénél már nem is próbálkoztunk vele. Mindig jöttek ki hozzám a konyhába, de nem tudtam mit csinálni. Pakoltak a szekrényből... Vki baba rácsot használ, hogy például ne menjen ki a szobából. Hát az sem sokkal jobb a járókánál.
2023. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak a generációnak a gyereke volt el a járókában, akik nem mentek be a síró gyerekhez, hisz "most kapott enni/most tettem tisztába, így mi baja lenne?". Aztán a baba egy idő után tényleg nem sírt többet, mert megszokta, hogy azon kívül, hogy tisztába rakják és megetetik, a lelki igényeivel úgysem törődnek.

De a lényeg, hogy ragyogjon a lakás, meg legyen kész az ebéd délre...

2023. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem értem a járóka lényegét. Volt, hogy amíg felújítunk is legyen hova letennem hasra. Az volt az ő tiszta, elszeparált helye. Aztán úgy penderítettem ki a házból, mint a huzat, mert a játéktároláson felül semmilyen funkciója nem volt, csak a helyet foglalta. A házat "bababiztossá" tettük. Az amerikai konyhába mágnes zár került a "veszélyesebb" szekrényekre, elpakoltunk babamagasságból mindent, amit nem szerettünk volna, hogy lepakoljon, a bútorokat rögzítettük. Ahova nem akartam, hogy bemenjen, ajtó becsuk és egy rácsos babaajtót felszereltünk a nappali és az előszoba közé, mert minden igyekezetem ellenére sem tudtam annyira tisztán tartani az előszobát, amennyire szerettem volna, a kislányom meg állandóan a cipőkban matatott, nem szerettem.

Ha futár jön, vagy postás, akkor arra a 2,5 percre beteszem a kiságyába max és kész.

Azért most is megvan az a réteg, akik szerint az ő gyerekül jól elvan a járókában, vagy bárhol máshol. Ha magát a földhöz verve sír szegény, az nekem nem ez a kategória.

2023. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!