Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz ebből később bármi hátránya?

Lesz ebből később bármi hátránya?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallom rokonoktól, ismerősöktől, hogy berakták a gyereket a járókába, az elfoglalta magát a játékokkal, anyuka meg tudott addig haladni a háztartással, főzéssel, stb. Engem nem szokott zavarni, többnyire körülöttem tesz vesz a maga módján, és így is tudok tőle haladni. Azonban vannak bizonyos helyzetek, amikor tényleg muszáj beletennem 20-40 percre, elvan kb 5 percig, majd elkezd torka szakadtából ordítani, amíg érte nem megyek. Próbáltam szoktatni, hogy mindig egy kis időt hagytam ott, és mindig visszamentem, aztán mindig kicsivel többet, de ugyanúgy sír. És amikor ezt mások meghallják, mindig kapom a fejcsóválást, hogy bezzeg az ő gyerekük milyen jól elvolt benne akár órákig.

Először is, tényleg olyan fontos ez? Hogy ellegyen egyedül a járókában? Mert kint amúgy ellenne, csak úgy még nem merem felügyelet nélkül hagyni. Szóval én csinálom rosszul? Lesz bármi negatív következménye a későbbiekben ennek?


2023. jan. 2. 20:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs baj, teljesen normális, hogy nincs el egyedül a járókában.


De az viszont óriási baj, hogy 20-40 percre te magára hagyod a torka szakadtából üvöltö babádat???????? Ugye ez csak valami elírás????

Ha ez igaz, akkor te csinálod rosszul, nagyon rosszul!!!!

2023. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem tudom, a járókát miért úgy állítja be mindenki, mintha tök pici hely lenne, nálunk kb 4 négyzetméteres volt, az egy még csak épphogy mászó babának bőven elég a szabad mozgáshoz. (Egy fa kerítést kell elképzelni csak, a földön, alja nem volt.) Szóval ez a része kizárólag attól függ, mekkora. Nyilván egy 1*1-es járóka tényleg iszonyat pici és korlátozó. De azért nem kötelező akkorát használni.


De ettől még igaza van a többieknek, akik azt írják, hogy egyrészt a 20-40 perces elfoglaltságod, ha tényleg ilyen rosszul bírja a babád az egyedüllétet, nagyon sok; másrészt a "az én gyerekem órákig elvolt a járókában" típusú megjegyzések valóban vagy alaptalanok, vagy azért voltak el, mert hozzá voltak szoktatva, hogy hiába hívják a szülőket, nem jönnek.


Az fontos, hogy önállóan tudjon játszani, koncentrálni, de babakorban van, hogy ez pár perc csak, és az is önállónak számít, ha ugyanabban a helyiségben vagy... Az irreális, hogy órákig ellegyen úgy, hogy nem vagy látótávolságon belül.

2023. jan. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi dolgod van, hogy fel orakat hagyod orditani rendszeresen a gyereket?
2023. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ooo


Szerintem kizárt, hogy el legyen benne egy nagyobb baba


Pedig nekem újszülött kortól megszokhatták volna.

Napközben a felemelt fekvőfelületű jàrókában aludtak, ott játszottunk, geometriakönyveztünk, játszószőnyegeztünk.


Amint elkezdtek helyet változtatni azonnal utàlták.

Csak muszáj helyzetben raktam bele őket, akkor is minimális (nagyon maximum 5-10 p) időre, amúgy kivett rácsokkal jàtèktàroló volt.

Úgy bele-bele másztak.



Szóval kamu, hogy elvannak benne, nem is kell nekik.


Nekem is a korai időre volt, hogy ne a földön feküdjenek.

2023. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig használtunk járókát, míg nem tudott mászni, de csak annyi időre, míg wcre mentem, lezuhanyoztam, hajat mostam. Talán egyszer beletettem aludni is. Mióta mászik, inkább jön utánam mindenhova. A lakást gyerekbiztossá tettük, bár folyamatosan mutat új dolgokat, amire mi nem gondoltunk. 😅kreatív gyerek 😀
2023. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kösd addig magadra, tedd pihenőszékbe magad mellé stb, annál bármi jobb, mint arra tréningezni, hogy üvöltsön utánad fél órát, úgyse mész oda. Pár hét múlva már a te babád se fog üvölteni, ha ez így marad, na, akkor fogod tudni, hogy most már viaszafordíthatatlan a kár, amit okoztál.
2023. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én babám sem maradt el benne, pedig nekem is mondták, hogy meg fogja szokni.
2023. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!