Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapja katasztrófa az...

Egy hónapja katasztrófa az éjszaka a 9hónapos lányommal. Valakinek valami ötlete esetleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet hogy kicsit hosszú lesz, de már semmi ötletem hátha valakinek lenne valami hasznos tippje amit esetleg nem próbáltam még. Kislányom egy angyal pár nap múlva 9hónapos. Egy hónapja durván olyan problémával küzdünk hogy éjszaka elég sokszor (van hogy egyszer van hogy 3x) megèbred, amivel nem is lenne semmi baj de ilyenkor alkalmankènk 1 órát minimum ébren van. Ha kiveszem az ágyból menne el a dolgára. Ha berakom a nagy ágyba csak nevetgél mászna át rajtunk. Vissza altatni lehetetlen. Tök olyan mintha nem lenne álmos. Nem éhes nem szomjas nem fázik nincs melege ezeket már próbáltam. Az egyik ilyen nap után kipróbáltam hogy csak egyet aludt mivel azt is észre vettem hogy a megszokott délelőtti alvást elkezdte kitolni viszont délután lehetetlen volt elaltatni. Fél 1től negyed 3ig aludt napközben éjszaka aludt is szépen és nagyon meglepődtem de semmi nyűglődès nem volt. Sajnos ezt egy napig tudtuk tartani mert utána vissza esett abba a fránya betegségbe úgyhogy nyilván hagytam had pihenjen. Nem jövök ra hogy mi a baj mert egészen eddig átaludta az éjszakát. A megszokott rutinon nem változtattunk az esti elalvással nincs is baj a gondok 11-12utan kezdődnek. Szerintetek az egy alvás a gyógyulás után hozhat valtozást? Ha valakinek van valami tippje ne tartsa magában. Köszi szépen 😁 kitartást mindenkinek



2023. jan. 3. 02:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit off, de érdemes átgondolni:

Épp most olvasom anyukám naplóját, amit 1-2 éves korom között vezetett minden nap. Ugyanez az elv: minél többet legyen el egyedül a gyerek, már csak akkor kell vele foglalkozni ha ordít, és játsszon el magában. Elméletileg semmi traumatikus.

Ezeket olvasva viszont gyönyörűen kirajzolódik, hogy hol gyökereznek bizonyos elakadásaim, amik a felnőtt életemben jelen vannak. Lehet hozni ellenpéldát, hogy de engem is ordítani hagytak mégis normális ember lettem. Én se vagyok pszichopata, de érzem, hogy vannak elakadásaim, amik idáig visszavezethetők. Illetve nagyon sokan nem is foglalkoznak annyira magukkal, hogy a mostani életükben fellépő nehézségnek rálássanak a gyökerére, így könnyen mondják, hogy rájuk nem hatott.


Jelen kérdésnél egy 9 hónapos (!) gyerekről van szó, aki épp annyit élt a külvilágban, mint az anyja méhében, és olyan elvárásokat dobálnak itt egyesek, ami még egy 2-3 éves idegrendszeri fejlettségéhez is sok. Érdemes lenne utánanézni, hogy gyermek fejlődéslélektan szempontjából milyen stációk vannak és mi a reálisan elvárható és adható és mi az amibe csak bele erőszakolni lehet a gyereket és vérmérséklettől függően jelez rá.

2023. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak 9 hónapos de ha jelét sem mutatja az álmosságnak altatás ellenére sem. Viszont ha éjszaka alszik egyhuzamba 12orat és simán birja 12ig akkor lehet tényleg az a probléma hogy próbálna át állni egy alvásra.
2023. jan. 3. 10:04
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia szerintem.most van a növekedési ugrásban plusz abetegség.kisfiam ugyan ez volt idő kell neki..

Ha meggyógyult jól faraszd le játekkal estefelé kaja fürdés alvás.

2023. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket mindenkinek remélem lassan rendeződik a helyzet 😊
2023. jan. 3. 13:15
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
3 éves lassan a gyermek és ma 3szor voltunk nála éjszaka... Nem gondolom, hogy ez olyan, ami x kor alatt azt lehetne rá mondani, hogy rendeződik :D
2023. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Na na inkább csak biztassuk a kérdezőt :D
2023. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Azért én bízom benne hogy rendeződni fog a helyzet. 😂
2023. jan. 3. 14:44
 18/24 anonim ***** válasza:
Most a karácsonyi nyüzsgés is nagyobb volt gondolom nekem is pörög a fiam ejszaka visít stb.kicsit lenyugszik jolesz az :)
2023. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
A karacsonyunk félig az ügyeleten volt. Utána apa lett beteg majd a kislany visszaesett. Most nekem van tüdőgyulladásom 😂 ennél jobb nem lehet.
2023. jan. 3. 19:12
 20/24 A kérdező kommentje:
De az elmúlt 4napban elkezdte mondani hogy bababa meg mászni es ülni is megtanult. Állni meg a bútorok mellett lepegetni már hamarabb ment. Úgyhogy most elég gyorsan jottek a dolgok neki.
2023. jan. 3. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!