Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ez még nem szülés utáni...

Ugye ez még nem szülés utáni depresszió? El fog múlni ez az érzés?

Figyelt kérdés

Még csak egy hetes a lányom. Tervezett gyerek volt, nagyon vártuk. A terhességem, a szülésem is teljesen jól alakult. És szerencsére ő is egy egészséges, gyönyörű baba. De rengetegszer érzem azt, hogy megbántam ezt az egészet. Viszont nagyon szeretem is őt, és emiatt a kettősség miatt nehéz. Ma pl nem tudtam elmulasztani a csuklását ami miatt teljesen ideges voltam, tartottam őt a kezemben, néztem és egyszerre sírtam, hogy mennyire elegem van már most a folyamatos felelősségből, mellette meg néha bele nevettem a sírásba, mert olyan aranyos arcokat vágott ahogy nézett engem. Nap közben még jól vagyok, a férjem sokat segít. A tervem az volt, hogy én majd külön szobában altatom a kezdetektől. De nem visz rá a lélek, nem akarom ilyen durván elválasztani, úgyhogy én beköltöztem hozzá a szobájába. És az estéket utálom, mert olyankor csak az én felelősségem, meg nem alhatok a férjemmel. De közben már el nem tudom képzelni azt amit a terhesség alatt, hogy külön aludjak a kicsitől. Este teljesen érzékeny leszek, mindenen sírok, gyászolom a régi életem. De ha meg ránézek a lányomra, akkor érzem hogy mennyire szeretem őt.

Ez ennyire az elején normális? Mikor fog elmúlni az az érzés, hogy elveszítettem a régi életemet?



2023. jan. 24. 22:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

#5 neked meg több segitség kêne, és nem lennêl ilyeb rosszindulatú buvalbacott kis görcs.

De azert dögöljön meg a szomszéd tehene is mi? Ki milyen szakit olyat szagol. Minden kommentedben leirod, hogy a szuperzsaru ferjed soha nincs otthon, mert hol migransokat üldöz a hatàron, hol rendezvényen fenyiti a népet😂😂😂 Tudtad, hogy ez lesz akkor maradj csendben, és ne màst utàlj mert ő jol vàlasztott párt, és nem egyedülàlló anya.

2023. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar a különalvás és van rá lehetőséged, miért nem viszed magatokhoz a kiságyat? Vagy ha anyagilag megengedheted, vegyél egy babaöblöt és tedd az ágyatok mellé. Így a ferjeddel és a gyerekekkel is lehetsz egyszerre. Már ha férjedet nem zavarja hogy kelsz a kicsihez.
2023. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyértelműen beraknám a kiságyat a mi szobánkba. Mondjuk mikor jött a kicsi még pont egy szoba konyhába laktunk szóval más opció hirtelen nem is volt. A férfiak pik pakk megtanulnak gyerek sírásra aludni ezért ne aggódj.

Amugy szerintem mindenki megsiratja hirtelen az előző életét főleg, hogy ilyenkor hirtelen minden ismerős utazni megy meg bulizni meg nyaralni és sikereket ér el 😅 de ez csak neked tűnik úgy, hogy másnak milyen jó és biztos, hogy ez kellet nekem!?!

Ha akarsz persze nyugodtan keress egy pszichologust vagy egy másik anyukát akivel beszélgethetsz :D mert ez egy rettentő magányos műszak tud lenni főleg egy nehezebb babával ne fordulj magadba. Csuklásra a mi védőnönk egy csep citromlevet ajánlott fültisztito pálcikán, hogy éppen megnyalja ettől meglepődik és elmúlik a csuklás elsőre nekünk bejött másodjára már csak nyalogatta 😅

2023. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Teojesen normális, elmúlik.


Aztán majd lesz rosszabb. :')

Nem károgni akarok, de az első bő év a legkeményebb dolog amit életemben csináltam. Igaz nincs nagyon segítségem. A gyerekem állítólag átlagos, szerintem borzalmasan nyűgös tud lenni ha épp olyan fejlődési szakasza van (hetek, hónapok) vagy fogzik.

A 14 hónapja való éjszakázás is borzalmas.


Ezzel főleg azt akarom mondani hogy visszatérhetnek ezek az érzelmek, én valahol 6-7 hó környékén voltam padlón durván, és sajnos az is normális, próbálj kikapcsolódni, kiszakadni és légy magaddal is türelmes és nagyvonalú.


Iszonyú személyiségformáló hatása van a gyerekvállalásnak.

2023. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, 3. Babám, és mégis úgy éreztem nekem ez nem megy mégis minek vállaltuk,mindenen aggódtam,sírtam a kialvatlanság sem segített, a téli sötet, a bezártság sem,2 hét utá jobb lett, most 5 hetes nos vannak még instabil pillanataimde elég jól kézben tartom, de ehhez hozzátartozik,hogy gyerekkorom óta előjött időnként nálam a depresszió, mindegyik terhességem után is, szóval sok munka árán jutottam el oda ahol tartok,büszke vagyok rá,hogy tudom kezelni, és azt is tudom rendben leszek csak idő kell. Egy kisbaba mindig nagy felelősséggel,sok faradtsággal,bizonytalansággal,kialvatlansággal,aggodalommal jár legyen az az első vagy a harmadik. Ne aggódj elmúlik szépen belerázódtok,összeszoktok, a csuklást elmulasztják maguk egy kis sírással, kisfiam minden evés után csuklik szóval tudom miről beszélek :-)
2023. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi lemaradt nekem mindig az első 6 hét a legkemenyebb, de az első 3 hónap után hidd el sokkal de sokkal jobb minden, en imádom a 3.hónaptól kb iskoláskorig tartó időszakot 😃
2023. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 hétbe én is így voltam. Jobb lesz hidd el. (Bár a különalvás a férjemtől nekem tuti rontott volna még rajta, az esti ölelésekből gyűjtöttem erőt sokszor)
2023. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem reagálsz? Elég sok mindent olvashatsz, van amit hasznosnak találsz? Hogy vagy?

2023. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Jobban vagy? 🙂
2023. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!