Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor volt időtök újra főzni...

Mikor volt időtök újra főzni csecsemő mellett?

Figyelt kérdés
Volt segítségetek?

2023. febr. 8. 21:21
1 2 3 4 5
 11/42 babyboom567 ***** válasza:
90%
5 hónapos koráig,kb bármit megcsinálhattam(komolyan még vasaltam is,de így szórakozva,hogy minél tovább tartson),nem volt hasfájós, nem volt sírós,evett ,aludt, nézelődött,annyira felbátorodtam ezen, hogy elterveztem,ez lesz az én évem,hogy először befőzök dolgokat(lecsó,kompótok,uborka).Aztán elkezdett mászni(és pakolni,rámolni),és vége volt minden idilli elképzelésemnek, hogy gyönyörű saját befőttek sorakoznak a polcomon:)
2023. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem főzök még mindig. Talán mostmár hogy 5 hónapos valami nagyon egyszerűt tudnék amit nem kell figyelni, de változó a gyerek tűréshatára. Kendőbe ha tenném főzéshez akkor nem tudna mozogva játszani, ugyanez a pihenöszékkel is a baj, hogy az éber játékidejében lefogja, amikor felfedezhezne, mocoroghatna, edzhetné az izmait.

Én rendelni akartam eredetileg, de végül anyósom főz ránk, igazából már szülés előtt is főzött ránk, akkor is mikor kértük hogy ne tegye, mert nem szükséges, nem fogy el stb.

2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
83%
Heti 1-2 alkalommal kezdettől. Nálunk a párom is főz, rendelünk is néha, így jött ki ilyen kevés, aztán jött velem a baba a konyhába. Vele már négyen vagyunk, nem idő függvényében főztem, hanem mert enni kell
2023. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk katasztrófa volt az első pár hónap, igazi többemberes baba volt a lányom, örültem, hogy élek, borzasztó alvó volt. Anyukám főzött nekünk heti 3 nap, meg rendeltünk a többin általában. Hétvégén pedig vagy anyósom, vagy anya főzött, ritkán kikapcsolódásképp összedobtam valamit. Kb. 1 éves kora óta tudok főzni, azóta alszik olyan jól (nappal és éjszaka), hogy nem kel fel a zajokra. Most már lassan 2 éves, tudok úgy is főzni, hogy ébren van, de nem szeretem, mert nem úgy haladok, inkább alvásidőben összedobok mindent, vagy este, ha elaludt.
2023. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes, tegnap tudtam először megfőzni mellette úgy, hogy nem volt velünk senki. 3x kellett félbehagynom. Nem alszik semmit napközben sajnos. 🥲 Eddig a férjem főzött, vagy este főztünk együtt.
2023. febr. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
56%

9!

Szoktunk hetente/2 hetente rendelni de van saját vágású hús amivel tele van a fagyasztó mindig és nyáron van kiskert is. Ha nem főznék ezek kb mehetnének a kukába.

Na meg a férjem minden délben menüzik valahol a gyerekek meg a menzás kaját eszik így napi egyszer jól esik nekik az otthoni étel. Tényleg nem kell nagy dolgokra gondolni.

Egy tartalmas leves amit felrakása és kb megfő magától, valami főzelék egy gyors feltéttel, Bolognai, hal bármilyen körettel ...

#5

2023. febr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
70%

Az elejétől kezdve, ilyenben nem észleltem igazából változás. Az első héten mondjuk anyósom jött, hozott kaját, de ha nem hozott volna, akkor is belefér, mert az elején vagy aludt vagy cicizett a babám.


De lényegében sokat aludt, így bőven volt időm, max. nem egyszerre csináltam a kaját, hanem több részletben. 3-4 hetes korától többet volt fent, sírósabb lett, de megoldottam, ott ült fent a konyhapulton mellettem a pihenőszékben, később, amikor ezt nem éreztem már biztonságosnak, az egyik alvásideje alatt főztem vagy mikor a férjem itthon volt.


Persze, nyilván voltak rosszabb napjaink, mikor elúsztam, vagy a férjem kértem meg, hogy kavarja meg a kaját, esetleg fejezze be, tud főzni ő is. Amúgy se főzök minden egyes nap, csak 2-3 naponta többet.


1-1,5 éves kora óta sokkal nehezebb megoldani, mert mindig segíteni akar, mindenbe belenyúlni, meg a fenekemben lenni, játszani :D


Egyébként, szerintem ez a "nincs időm baba mellett sokaknak csak kifogás arra, hogy nincs kedvük, nem akarnak főzni. Nekem is van ilyen közeli ismerősöm, mindig elmondja, hogy ő nem érti, én hogy tudok főzni gyerek mellett, ő rendeli a menüt, pedig neki az enyémhez képest nagyon nyugodt, sosem sírós gyereke van, aki elmotoz magának a játékaival. És ők gyerek előtt se főztek, mert nem szeretnek.


Megjegyzem, nem baj(!!!!), ha nem akar valaki főzni, nem szeret, nincs kedve, csak nem értem, erre minek kifogásként használni a gyereket :D Nincs kedve és kész, az ő dolga, de azért ideje több van, mint amikor dolgozmi járt és még utazott is mellé, szóval nekem ez az idöhiány csak olyan kifogásnak hangzik.

2023. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
70%

9-es, honnan tudod, hogy nem rendelnek most? És mi van, ha nem akarnak?


Mi pl. nem városban lakunk, hanem mellette közvetlenül, de ide már nem hoz ki kaját, csak 1-2 közel eső kajálda, ami egyrészt baromi drága, másrészt nem is túl finom és változatos, esetleg a helyi önkormányzati menü van, ami szintén pocsék, 1100 forint/főért nem veszek kockás húslevest meg darás tésztát :D


De egyébként a városban látva a menük árát, nem csodálom, ha inkább főzni akar a kérdező, lehet, hogy nem akar csak hétköznapi ebédre két főre havi 60 ezret kiadni.

2023. febr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hónapos korától már tudtad rendszerességgel főzni, de akkor is megvártam legtöbbször a férjemet. Most lett újra nehezebb, 14 hónapos. Mindent látni akar, segíteni szeretne.. :D
2023. febr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
84%
Jó ha nagyon akarnám megoldhatnám, de őszintén, mikor annak örülök ha mosakodni tudok egy 10 percig úgy, hogy a férjem nem áll ott a gyerekkel, hogy most mit csináljon vele...akkor majd pont főzni lesz kedvem. Nincs kire bízni. Míg fél órákat alszik addig mosni is kell, teregetni, porszívózni, beágyazni-és nekem is ennem kell vmikor meg wc-re menni. Szóval ha nagyobb lesz főzök :D a hős anya cím miatt nem megyek tropára.
2023. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!