Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiam néha nézegeti...

7 hónapos fiam néha nézegeti a kezèt. Normális vagy màr aggódjak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok para mami, de nagyon napja azon kapom magam, hogy de az vagyok… 7honapos a kisfiam és néha megnézi a kis kezét, az ujjait, és néha egymásra ütögeti a kezeit . És néhány napja azt csinálja , hogy ha a kezünkben van és mással találkozik akkor (az illető felé) kinyújtott karral a tenyerét ki be csukogatja vagyis próbálja . Én régóta mondogatni neki hogy pápá meg mutatom is, de nem tudom hogy most ez az ..vagy valami más …. ?

Köszönöm ha segítesz.



2023. febr. 10. 08:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Első gyerekem. Inkább megkérdeztem. És ez nem azt jelenti, hogy nem olvasok. Így vagyok nyugodtabb. Köszönöm .
2023. febr. 10. 09:38
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nézik hülyének az első gyerekeseket. Ez nem kifogás azokra a baromsagokra amit kitalalnak.
2023. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Sőt igazából az nagyobb baj lenne ha nem nézné. Most ismerkedik a testével. :)
2023. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sosem leszel nyugodtabb. Ahhoz ki kell a pszichédet takarítani. Azokra a dolgokra fókuszálva, amik ezeket a torzításokat és szorongásokat okozzák. Mert ezt továbbadod a gyereknek, és szörnyű életetek lesz. Neked már az van.
2023. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ezek kamukérdések?

Nekünk is van gyerekünk, tehát voltunk első babás szülők is, de ez a sok ökörség, amiken itt aggódnak egyesek, eszünkbe sem jutott.

2023. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
8. Olvas ő, csak ugye az a fránya szövegértés... :D
2023. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez mist komoly?!

Jóságos Isten! Már 4 hónapos korában felfedezi az orra előtt kalimpáló kezecskéit.


Nézegeti az ujjacskáit, tapsol, pápát int, te meg aggódsz?!

Nem akarom elhinni. Komolyan.

2023. febr. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%
Szia kedves kérdező, meg mindig csinálja a babád? :) kérlek válaszolj ha erre jársz mert én 6 hónaposom is olyan furán nézi a kezeit :(
dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18, "nyugi" nem kell nézegetnie a kezeit ahhoz hogy autista legyen. Lányomnak semmi ilyen "filmes" autista tünete nem volt: nem lábujjazott, nem csinál furán a kezével, nem pörget... Mégis autista.
dec. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Vannak más dolgai is a babámnak, de a napokban tényleg olyan furán elkezdte nyitogatni a bal kezét mintha 5ig számolna és közben nézi (sok insta videót láttam, amiben igaz nagyobb gyerekek de ugyanezt csinálják, de nem tudom, hogy náluk később e kezdődött). Nem tudom miért pontoztatok le, én csak érdeklődtem. Könnyű ám ítélkezni, amíg nem a ti babátok csinál furcsaságokat. Ilyenkor nem megnyugtatást keres az ember, csak hasonló tapasztalatokat, hogy ez meddig normális. Nálunk is van a családban autista kedves utolsó, ő sem csinált ilyet (nagyon cuki kisfiú egyébként) csak a sok dolga mellett ez a kéznézegetés nem tudom 6 hónaposan még csinálják e a babák. Olyan sokszor olvasom, hogy az orvosok is legyintettek a tünetekre... Azért szerintem az ember próbál ilyen helyeken érdeklődni, ha a családban nincsenek pici babák.
dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!