Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfi (vagy a...

Szerintetek a férfi (vagy a dolgozó fél) besegít az újszülött mellett vagy csak kiveszi a részét?

Figyelt kérdés

Férfiként kérdezem. Nekem a feleségem mindig elmondja, hogy mennyit segít neki, hogy aktív vagyok a gyerkőccel és akár éjszaka is felkelek hozzá, hogy tudjon addig pihenni stb.

De megkaptam már párszor ezen az oldalon, hogy amit csinálok, abban semmi köszönet nincs, hanem teljesen alap, hiszen közösen vállaltuk.

Ami igaz, ettől függetlenül van egy másik irányú kötelezettségem is, ami szükségszerűen az első terhére történik.


2023. febr. 14. 10:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
7%

Én ebben ufó vagyok. 24 órát otthon voltam, hadd ne a férjem dolga legyen a háztartás, éjszakai kelés, miután ledolgozta a napi munkaidejét. Én bármikor eldőlhettem napközben, ő nem.

Az, hogy ha itthon volt, és babázott, fürdetett, etetett, nem gondolom, hogy segítségnek számít, nyilván nem köszöntem meg, ő se nekem :)

2023. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Pedig szerintem fontos, hogy a természetes dolgok is értékelve legyenek, mert bármennyire alap, hogy a gyerekedet ellátod, attól ez még piszok nehéz. :)

Én azt nem értem, hogy a méricskélésnek mi értelme van.

Amikor egymás ellen hergelik a nőket és a férfiakat.

2023. febr. 14. 11:20
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Ez kicsit érdekes helyzet ez szerintem. Mert egyrészt egy valóban nem kellene, hogy extra dolog legyen, hogy nem hagyod magára a gyereked anyját (aki jó esetben a társad, a szerelmed, nem csak valami csaj akivel jó volt gumi nélkül) egy újszülöttel, egy teljesen új élethelyzetben, hogy oldja meg ahogy akarja. Az hogy egy apa is hoz áldozatokat, nem csak ugyan úgy eljár dolgozni és éli az életét, mint a baba előtt, az igen is alap. Kellene, hogy legyen. De itt jön a másik oldal, hogy nagyon sok esetben k_rvára nem az. Szóval nem gondolom, hogy ez olyasmi amiért várni kéne a buksi simit, meg az elismerést, de ha valaki mégis várja, akkor azért durván leoltani sem föltétlen kellene.
2023. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez alap. Ez nem azt jelenti, hogy ugyanannyit kellene vállalnod, hiszen ez egyértelműen nem lehetséges.
2023. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Alap dolognak tartom hogy az apa is egyformán dolgának érzi a gyerekkel való foglalkozást, ápolást és ellátást. Ennek ellenére a munka miatt érthető okokból kevesebbet tud részt venni ezekben, meg nem mindegy az sem hogy mit dolgozik mennyit stb.

Azt is tudom hogy sokan nem csinálják semennyire se, szerencsére nálunk apa maximálisan odateszi magát.

A fentiek mellett kihangsúlyoznám hogy mindent megköszönök neki, és hálás vagyok azért hogy jó apa és férj.

Ez a megfogalmazás nem azt jelenti hogy nem értékeljük egymást szerintem, csak a szemléletmódra utal hogy nem besegít hanem ugyanannyira a dolga a saját gyerek és saját haztartás mert a nő nem cseléd.

2023. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszi a részét, hiszen közösen vállaltuk.

Besegíteni a nagyszülők/rokonok szoktak..

2023. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%
Előzőhöz annyit, hogy miközben azt gondolom, ez alap, ugyanakkor az egyenlősdi meg eléggé abszurd tud lenni: pl. éjjel felkelni megetetni egy szoptatós babát, ehhez szinte tök felesleges a férfi. Mégis sokszor olvasni, hogy úgy fair, hogy "egyszer egyik, egyszer másik", csak hát mire a férfi felmelegíti és kiméri a lefejt anyatejet, addigra felébred az egész ház...
2023. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
19%

Pedig szerintem fontos, hogy a természetes dolgok is értékelve legyenek


Értékelni, hogy nem hagyod koszosan vagy éhesen a gyereket? Ezek olyan alapvető dolgok, amit köszönet nélkül bármelyikünknek el kell látni. Aki ezért köszönetet vár, ne akarjon gyereket.

2023. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
2023. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Érdekes, amiket írtok, szerintem az a lényeg, hogy kölcsönösen ismerje fel a nő és a férfi is, ha a másik kezd kikészülni és akkor vállaljon be valami extrát. Ez a legtöbb, amit tehetsz, nem filozofálgatni kell, hogy ezt minek hívjuk.

Tudom ironikus, hogy én tettem fel a kérdést :)

Azért is tettem fel, mert ezt általában csak férfiak egymás között tudják kibeszélni, mert különben tízből kilencszer le vannak oltva, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2023. febr. 14. 11:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!