Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfi (vagy a...

Szerintetek a férfi (vagy a dolgozó fél) besegít az újszülött mellett vagy csak kiveszi a részét?

Figyelt kérdés

Férfiként kérdezem. Nekem a feleségem mindig elmondja, hogy mennyit segít neki, hogy aktív vagyok a gyerkőccel és akár éjszaka is felkelek hozzá, hogy tudjon addig pihenni stb.

De megkaptam már párszor ezen az oldalon, hogy amit csinálok, abban semmi köszönet nincs, hanem teljesen alap, hiszen közösen vállaltuk.

Ami igaz, ettől függetlenül van egy másik irányú kötelezettségem is, ami szükségszerűen az első terhére történik.


2023. febr. 14. 10:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, amiket írtok, szerintem az a lényeg, hogy kölcsönösen ismerje fel a nő és a férfi is, ha a másik kezd kikészülni és akkor vállaljon be valami extrát."

. Pl. mit? Mi az, amit alapból nem csinálnál, de ha látod, hogy "a másik kezd kikészülni", akkor igen?

2023. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Például ha a másik van "soron", de észreveszed, hogy jóval ingerültebb a kelleténél, akkor meghozod az áldozatot és átveszed, hogy mondjuk tudjon pihenni. Ilyen szempontból olyan, mint egy párkapcsolat. Akkor működik jól, ha lemondasz valamiről, hogy a másiknak jobb legyen.

Nekem ez csapatjáték, de lehet h én látom rosszul.

2023. febr. 14. 11:42
 13/38 A kérdező kommentje:
8-as, nem vársz köszönetet, de jól esik, ha értékel valaki nem? Ebből merítesz erőt a továbbiakhoz.
2023. febr. 14. 11:44
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tudod mivel van gondom? Ha én felmosok, senki nem mondja, hogy köszi. Ha a férjem, akkor megkapom mástól, hogy mekkora mázlim van velem. Ami igaz, imádom a férjem, de basszus...
2023. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
82%
Hát nézd!Én kelek legkorábban,és én fekszem le legkésőbb,és napközben sem pihengetek,mert akkor csinálom a házimunkát öl.Nem úgy ahogy valaki írta,hogy akármikor eldőlhet. Nem dőlhetek el akarmikor,mert akkor nem lesz rend,tisztaság,tiszta ruha,meleg étel.Nálunk mondjuk 4 gyerek van,2 kamasz,és 2 kicsi A kicsik soha nem alszanak egyszerre napközben,a nagyokat reggel évreszteni kell,iskolába engedni,apjuknak is megcsinálom hajnalban a kaját,teát amit visznek Itthon sütöm a pékárút,3s minden nap van főtt étel,mindenkinek van tiszta ruhája,nem koszos a ház.Jelenleg itthon vagyok,így a háztartás nagyobb részét megcsinálom,de ha a kicsi is betölti a 2-t visszamegyek dolgozni, akkor se az lesz csak a dolgom,hogy elmenjek dolgozni,meg hazaérve ledőljek a kanapéra.A férjemnek se csak ez a dolga értelem szerűen.Vannak olyan napok mikor egyikünk-másikunk fáradtabb, akkor a másik többet csinál az otthoni munkából,de alapvetően mindenkinek csinálni kell,és mindkét szülőnek foglalkozni kell a gyerekkel is,és ez nem abból áll,hogy ha van kedvem, akkor játszok vele egy órát,hanem ha kell megetetem,ha kell tisztába teszem.Leoltva általában azért vannak a férfiak,mert a legtöbbjük vagy egyáltalán nem csinálja,vagy tényleg valami hatalmas dolognak tartja,hogy a saját gyerekét képes volt átpelenkázni,vagy megfürdetni,és várja a kitüntetést érte,az anya részéről meg teljesen természetes,sőt elvárt dolg,hogy ezt megtegye,de mivel otthon van,minden otthoni munkát is csináljon meg, aztán mikor vissza megy dolgozni akkor még már rá van szokva mindenki,hogy anya szokta csinálni,és szakadjon bele,de akkor is ő csinálja.Ezen nincs mit kibeszélni,a nők sem sorolják fel,hogy ma 5x pelenkáztam át,2x át is kellett öltöztetni,evésnél a komplett konyhát kellett újrafesteni, takarítani,és hogy a levegőzés előtt maratont kellett futni a csemete után hogy felvegye az átkozott sapkát.Ez természetes,és ezzel sem nőnek,sem férfinek dicsekedni valója nincs.Gyereket vállaltak,mindent meg kell tudni csinálni mindkettőnek.Szoptatáson kívül meg is tudnák az apukák,csak van olyan aki kifogást keres Tisztelet a kivételnek!
2023. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk természetes, hogy mindketten foglalkozunk a gyerekkel és a vele kapcsolatos teendőkkel. Természetes, hogy segítjük egymást mindenben. Változó, hogy kinek mire van több ideje, ki milyen állapotban van éppen. Nincsenek kőbe vésett feladatok. Meg tudunk oldani mindketten bármit.

Ez így volt a gyerek előtt is.

Nekem is jól esik, hogy a férjem nem az a típus, aki semmit sem hajlandó csinálni a munkáján kívül. Nyilván ezért is lett ő a férjem. Már az ismerkedéskor kiderült, hogy egy normális, gondoskodó ember, nem egy zsarnok, akik háztartási robotot keres.

2023. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

14, igazad van, ez igazságtalan, ámbár ezek szerint a férjed értékeli, hiszen csinálja maga is.

Ez egy mélyebb társadalmi probléma, de másik szemszögből, pont ezért dicséretes, hogy csinálja a férjed is. Tehát észreveszi, hogy ez is teher, amit meg tud osztani.


Egyébként fordított irányban is fennállnak ezek az igazságtalanságok, például egy férfi nem teheti le az érzelmi terheit, mint egy no, mert vagy elkönyvelik papucsnak, vagy szemétládának, hogy a frissen szült féleségét még ennek is kiteszi.

Pedig full normális, hogy az emberben a kialvatlansag hatására nő a feszültség. Csak egy példa volt.

2023. febr. 14. 11:58
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
Én is az arany középútban hiszek. Az régimódi viselkedés, hogy az asszony csinál otthon mindent, a férj meg csak dolgozik, hiszen idővel az anyuka is ugyanúgy visszatér majd a munkához. Én úgy gondolom, hogy éjszakai ringatás nem feltétlen elvárható az apukától, hiszen azért neki munkában ébren kellene tudnia maradni, de igen ha hazajön és nem is feltétlen a porszívót ragadja meg, hanem átveszi a gyerkőcöt, játszik vele, lefoglalja, amíg esetleg anyuka tud mással foglalkozni, ennek természetesnek kellene lennie, én nem köszönném meg minden alkalommal.
2023. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy mennyire partner a férfi a családosdiban, akkor derül ki igazán mikor már mind a két fél dolgozik.

Mert nyilván tök jó dolog ha a picit ugyan úgyhogy ellátja az apja, ha úgy adódik meg is főz stb.

De ezt a férfiak többsége úgy teszi meg hogy közben el van ájulva magától hogy milyen faca gyerek, pedig ez az alap.


Mikor visszamentem dolgozni a férjem rájött hogy az hogy ezt azt ő is megcsinált ALKALMATTÁN itthon, mostantól kőkemény, valós fele fele meló!

Váltott műszakban dolgozunk ha délutános az ő feladata a bevásárlás ügyintézés főzés mosás elindítása stb és ezt a beteg gyerek mellett is meg kell csinálnia. Amelyikünk délután van otthon a gyerekkel foglalkozik, vacsoráztat fürdet stb.

Mondanom sem kell, hogy azért többször maradt el 1-1 dolog nála mint nálam

2023. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
11%

Nem dőlhetek el akarmikor,mert akkor nem lesz rend,tisztaság,tiszta ruha,meleg étel.


Érdekes, én eldőltem, mégis volt meleg étel, tiszta ruha.

2023. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!