Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfi (vagy a...

Szerintetek a férfi (vagy a dolgozó fél) besegít az újszülött mellett vagy csak kiveszi a részét?

Figyelt kérdés

Férfiként kérdezem. Nekem a feleségem mindig elmondja, hogy mennyit segít neki, hogy aktív vagyok a gyerkőccel és akár éjszaka is felkelek hozzá, hogy tudjon addig pihenni stb.

De megkaptam már párszor ezen az oldalon, hogy amit csinálok, abban semmi köszönet nincs, hanem teljesen alap, hiszen közösen vállaltuk.

Ami igaz, ettől függetlenül van egy másik irányú kötelezettségem is, ami szükségszerűen az első terhére történik.


2023. febr. 14. 10:57
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, szerintem a te hozzáállásod teljesen jó és egészséges, bár mindenki így állna hozza. Tök termeszetes amúgy szerintem, hogy az anyáé a nagyobb rész a gyerekgondozásból az elején. Ez a biológiánk miatt is így van, meg hát a társadalom miatt is, hiszen valakinek el kell maszkalni pénzt keresni, es ez leggyakrabban igenis a ferfi. Ugyanakkor tényleg elharapódzott egy ilyen, hogy nemely pasik úgy csinálnak, mintha legalábbis sürgősségi szívsebészek lennének a Vészhelyzetből, vagy valami ilyesmi, és ők a Nagyon Fontos Munkájuk mellett nem tudnak részt venni a gyerekgondozasban, muszáj a kanapén telefont nyomkodniuk. Ami oké, meg sok nő is partner ebben, csak ezek a férfiak rendre nagyon szoktak ám csodálkozni, hogy a nagyobb gyerekeikkel kb semmi kapcsolatuk nincs. Az én ferjem peldául egyik fő céljaként fogalmazta meg a jó apa-fiú kapcsolatot, ezért vesz részt a gondozásban első naptól. Szoros is a kapcsolatuk, 11 es 14 evesek. Meg hát a férfiminta se mindegy, a folyton nyávogó, szennyest a padlóra dobáló férfi egyáltalán nem férfias, nem jó, ha ilyet tanulnak el a gyerekek.
2023. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nem érdemes ennyit lovagolni a szavakon.

A lényeg, hogy normálisan legyenek elosztva a tennivalók.

2023. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, és ahogy máshol olvastam, sok nőnél szintén a megfogalmazás nem mindegy.

A 'besegít' kicsit azt érzékelteti, hogy alapvetően ez a nő dolga, felelőssége, de kap kisebb vagy nagyobb segítséget, szóval örülhet.


A 'kiveszi a részét' az már inkább azt mutatja, hogy a gyermek gondozása és nevelése alapvetően közös feladat (ahogy normál esetben a gyerekvállalás is közös döntés). És itt nem az a lényeg, hogy oszlanak el ténylegesen a feladatok, mert mindenképp azé a nagyobb fele, aki otthon van a gyerekkel (aki ugyebár lehet az apa is), hanem hogy pl. a munkába járó felet ne emeljük már piedesztálra, mert annak ellenére hajlandó otthon megmozdulni, hogy ő dolgozni jár.

2023. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
62%
Azért ez attól is függ, hogy mit dolgozik a férj. Nem mindegy hogy napi 10-12 óra nehéz fizikai munka, vagy napi 8 óra irodai munka után várja otthon egy porszívózás. Én nőként dolgoztam mindegyikben gyerek mellett, leírhatatlan a különbség. A fizikai munka után egyszerűen képtelen voltam fizikai feladatokra, elvoltam a gyerekkel, és ebben ki is merült az erőm. Irodai munka után volt energiám bevásárolni, főzni, mosni, teregetni, viszont mivel szellemileg jobban elfáradtam nem sok türelmem volt a gyerekkel értelmes dolgot játszani. :D
2023. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

34, szerintem meg nem.

Ha nem kompatibilis a munkája gyerekvállalással, egyszerűen ne vállaljon gyereket!

Mert így csak dísznek lesz.

2023. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Szerintem mindegy, hogy fizikai vagy szellemi munkát végez, pont azért, amit leírtál.

Melyik rosszabb, ha nem porszívózik fel, vagy ha ingerült a gyerekkel?


Szerintem a szellemi munkának is ugyanolyan becsülete van...

2023. febr. 14. 19:53
 37/38 anonim ***** válasza:
83%

Tegnap a fb-n egy beszélgetős csoportban (egy szakma képviselői) leírta egy hölgy, hogy az volt a Valentin-napi ajándék, hogy a férje azt mondta, ma bevállalja a két gyereket (alsósak).

Két hónapja felváltva betegek, otthon vannak, anya ho dolgozik, ki van purcanva

És hálás, hogy neki milyen rendes férje van...

Szomorú.

2023. febr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Na erről van szó,hogy azt gondolják sokan,hogy ez ajándék hogy az apa is gondozza a gyereket,vagy felporszívóz.
2023. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!