Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a férfi (vagy a...

Szerintetek a férfi (vagy a dolgozó fél) besegít az újszülött mellett vagy csak kiveszi a részét?

Figyelt kérdés

Férfiként kérdezem. Nekem a feleségem mindig elmondja, hogy mennyit segít neki, hogy aktív vagyok a gyerkőccel és akár éjszaka is felkelek hozzá, hogy tudjon addig pihenni stb.

De megkaptam már párszor ezen az oldalon, hogy amit csinálok, abban semmi köszönet nincs, hanem teljesen alap, hiszen közösen vállaltuk.

Ami igaz, ettől függetlenül van egy másik irányú kötelezettségem is, ami szükségszerűen az első terhére történik.


2023. febr. 14. 10:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
68%

Hívjuk aminek akarjuk de tény hogy itt sokan fennakadnak azon, hogy nem besegít hanem kiveszi a részét. Gondolom azért alakult ki ez a besegít szó mert a nő mégis csak sokkal többet van a gyerekekkel, és ha az apa itthon van akkor átveszi a gyerekeket, szóval ebben semmi sátáni mögöttes tartalmat nem látok.

Amúgy mi meg szoktuk egymásnak köszönni azt is ha a másik felmos, takarít, mosogat, kaja után a reggeli/ebédet. Nem kényszeresen és minden nap, de azért jól esik a másiknak ha értékelik a munkáját.

Azért se szeretem hogy alapnak nevezünk bármit egy kapcsolatban, mert én se szeretném visszahallani a férjemtől hogy ő mit gondol tőlem alapnak. Szoktuk egymást dicsérni ha valamit erőn felül megcsinálunk, meg szoktunk pozitív visszajelzést adni ha valamit jól csinál a másik.

De nincs olyan, hogy valami alap, mert az élet nagyon dinamikusan változik, mint ahogy mi is, van amikor valami belefér, van, amikor nem, és olyankor kölcsönösen toleránsnak kell lenni a másikkal. Volt olyan időszak amikor a férjemnek kellett többet lennie a gyerekekkel, meg volt olyan is hogy nekem, mert hol én voltam elfoglaltabb, hol ő. De nem vágtunk a nap végén egymás fejéhez olyan dolgokat hogy márpedig ez "alap" hogy megcsinálod, hiszen nem vagyunk egymás szülei. Bár gondolom az itteni nők se mondják ezt ki így a férjüknek.


Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy náluk bevált, de szerintem sokan ide járnak kiadni magukból a frusztrációt a férfiakon, pedig a párjukkal kéne megbeszélni ha valami nem működik jól.

2023. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
74%
20 király vagy akkor!Nálunk nem jön haza a boltból semmi,a mosógép nem mos magától,a porszívó,felmosó se csinálja a dolgát.A nagy gyerekeknek reggelre a tízórait meg kell csinálni előző nap,meleg kaját minden nap kell főznöm,mert elfogy.Mondjuk mi nagy kertes házban lakunk,kert is van,télen ugyanazt nem kell csinálni,cserébe ha nem akarok megfagyni, akkor be kell gyújtani.Nem mindegy az sem,bár itt nem volt kérdés,hogy hány gyerek van,mert nálunk mondjuk a kicsi 10 hónapos,a nagyobb 2,5 éves,soha nem alszanak egyszerre napközben,sőt a nagy van hogy nem is alszik már,csak pihen.Mellette nem lehet eldőlni,mert ha elalszik akkor effektíve egyedül van a házban.Mindegy,ez nem verseny,csak írtam,hogy nem mindenkinek van lehetősége napközben sem pihenni Mellesleg,nem 8 óra munkám van a gyerekekkel,úgyhogy semmi baja nem lesz az apjuknak sem,ha nem egy sörrel dől a kanapéra,hogy de f@sza gyerek vagyok voltam dolgozni,hanem leül valamelyikkel tanulni ha kell,vagy a kicsikkel játszani, esetleg még a kenyeret is bedagasztja.Nálunk így megy,nem is vállaltam volna máshogy gyereket.Munka mellett is csinálni kell a háztartást, foglalkozni a gyerekekkel.Ez nem csak az én dolgom. Ha otthon nincs rend,mégis kivétel nélkül a nőre néznek rossz szemmel,pedig ritkán csinál rumlit egyedül.Az otthon töltött idő még nem arra van,hogy bejárónő legyen,hanem arra,hogy a gyereket ellássa.Ettöl még megcsinálja az ember,és ameddig otthon van azért kevesebb a dolga otthon a dolgozó félnek,de nehogymár szobrot kelljen emelni egy apának,hogy képes volt egyszer felmosni,vagy pelenkázni.Márpedig altalában ezt várják sajnos sokan.Sajat környezetemben is tudnék ilyet mondani,aki úgy mesélte,hogy szombaton 2x is pelenkázta a gyereket,mintha az valami csoda lenne.
2023. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
*elalszok
2023. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%

22, hidd el, én is elmegyek boltba, én is bepakolom a mosógépet. De senkit nem érdekel, ha nem pont egykor, hanem fél kettőkor.

Itt mindenki bele akar halni az otthonlétbe...

2023. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

21-es nem hiszem, hogy ez az "alap" azokra a helyzetekre vonatkozik, ahol amúgy általában rendben van a munkamegosztás, csak vannak könnyebb-nehezebb időszakok és ezekhez rugalmasan alkalmazkodnak. Inkább arra, hogy sok család van, ahol anyukának minden szarért külön kérvényt kell benyújtania újra és újra, és ha a dolog végre elvégeztetik, akkor meg egy hétig hallgathatja, hogy apu mekkora hős.

Van egy emlékem ami nagyon megmaradt bennem. Gyerekkoromban egyszer történt meg, hogy apám mosogatott el. Még a nagyszüleim is átjöttek másnap és leoltattak minket a f_szba, hogy mi az, hogy szerencsétlen apámnak kellett elmosogatni...

2023. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekfelügyelet és gondozás az első időkben 24 órát igényel, még ha nem is megszakítás nélkül. Igen, ketten vállalják a szülők a gyereket. Ha csak az "igazságossátot" nézzük, fair lenne, hogy az apának (általában a heti 40 órás munkaviszonyban dolgozó fél) van napi 8 órás kötelezettsége, az anyának meg 24? De vegyük csak a nettó, pihenés nélküli időt, mondjuk 18 órát. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy tud szundizni a gyerekkel napközben, pláne ha az csak 30 perceket alszik. Szóval igen, úgy gondolom, hogy ebben a felállásban az apa (dolgozó fél) kiveszi a részét, nem pedig szívességet tesz azzal, hogy foglalkozik a gyerekkel, és így néha lehetősége van az anyának is pihenni. Egy ideális világban a felek tisztelik és becsülik egymást, amire tetteikkel rászolgálnak. A férfit (dolgozó fél...) természetesen megilleti a köszönet amiért eleget tesz a kötelezettségeinek, ahogy a nőt (szintén dolgozó fél, csak úgy látszik mivel nincs fizetése ezért az ő tevékenysége nem tartozik ebbe a kategóriába) is köszönet illeti ugyanezért. A nőnek is el kell látnia a gyermektől független kötelezettségeit (háztartás vezetése, valamint a másik dolgozó fél ügyes-bajos dolgainak intézése, élelmezés, stb). Az nem állapot, és nem elvárható, hogy csak az egyik fél tudjon pihenni, ha a másiknak lenne arra fizikai kapacitása, hogy lehetővé tegye a párja számára, hogy néha 1-2 órát aludjon. Teljesen természetesnek kéne ennek lennie, igen. Csak megszoktuk, hogy nőként önként és dalolva mártírt csinálunk magunkból, férfiként pedig úgy érezzük, hogy ha eltartjuk a családot, akkor minden más már csak szivesség az asszonynak, és minimum valami különdíj, vagy egy bronz szobor járna érte. Most nem pont rád értem, hanem úgy általánosságban. Nyilván vannak kivételen esetek, mikor a férfi olyan munkakörben vagy beosztásban dolgozik, hogy (nem önszántából) csak aludni jár haza. Olyankor persze, ne álljon még éjszaka is haptákban.
2023. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
60%
Igen 25 erröl beszélek.24 ha én fél 2-kor indítom az első adagot a mosógépve, akkor másnapra nincs tiszta,száraz ruha.Nem 3-unkra mosok,hanem 6-unkra.Mosogatóg3p dettó.Miből ebédelünk,ha még akkor nincs tiszta edény? Délután amúhy is edzéseken vagyunk,levegőzünk stb.Meg mondom,ez nem verseny,de nekem nincs olyan Pécel a napnak hogy valakivel,vagy valamivel ne kellene foglalkozni.Ha nagyobbak lesznek ez a része könnyebb lesz,de akkor meg én is dolgozok rendesen majd,tehát mindnképp munka előtt,vagy utána kell beleférnie.Azt meg se említem,hogy nekem nem is esne jól úgy lefeküdni,hogy mellette szalad még a ház,nincs kész a kaja,és mocskos a padló,vagy térdig érő gáz van a kertben.
2023. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszi a részét. Mégpedig időarányosan, és ez itt a kulcsszó. Senki nem várja, hogy foglalkozz UGYANANNYIT a gyerekkel és végezz UGYANANNYI házimunkát, mint az otthon lévő feleséged. Nem is tudnál, max hétvégén. De szerintem az teljesen alap, hogy a munkából hazaérve nem eldőlsz egy üveg sörrel meg a telefonoddal a kezedben, és szórakoztatod magad estig, hanem a gyereke(i)ddel foglalkozol, és/vagy pl elmosogatsz, ha aznap a feleségednek "csak" boltba menni, megfőzni, kimosni, kiteregetni és persze a gyerekkel foglalkozni volt ideje, a mosogatás meg már elmaradt. Nyilván ez csak egy példa. Nem gondolom, hogy ezt külön meg kéne köszönni, sem neki, sem neked. De lehet (és kell is) éreztetni a másikkal a mindennapokban, hogy értékeljük a munkáját. Azt is, amit a munkahelyén végez, meg azt is, amit otthon.

Az éjszakai kelést mondjuk én személy szerint sosem vártam el tőle, ettől függetlenül volt rá példa, de jó alvó mindkét gyerek, nem nagyon éjszakáztunk.

Most már fél éve visszajöttem dolgozni, 6,5 a nagy és 2,5 a kicsi. A férjem teljes értékű szülő, és így, hogy ketten vállalunk mindent, egyikünk sincs kikészülve...

2023. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
75%
A másodikkal vagyok itthon, én nem várom el, hogy takarítson, itthon vagyok, simán belefér az időmbe. Plusz, idén ráveszem magam, hogy lecseréljem a régi gépeket, és bővítsem a létszámukat. Amit csak lehet, ők fognak megcsinálni helyettünk. Éjszakai kelés csak a szoptatás miatt van, ehhez nem kell férfi. Én azt mondtam neki, csak annyit kérek, hogy a gyerekekkel foglalkozzon délutánonként, hogy egy kicsit kikapcsolódhassak, felfrissüljön az agyam, a testem, és akkor én is úgy tudok hozzáállni, hogy ugyanez neki is meglegyen munka és gyerekek mellett. Nálunk ez így jól működik.
2023. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a dolgozó fél kifejezéssel nem azt akartam érzékeltetni, hogy a másik fél nem dolgozik, hanem fent akartam tartani a lehetőségét annak, hogy az apa van otthon a gyerekkel.

Bár aki akarta, értette szerintem...

2023. febr. 14. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!