Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mernétek így több gyermeket...

Mernétek így több gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Igazából lehet a témakör se jó és a kérdés se az igazi,de még a megfogalmazás is nehéz 🥺

Van egy tündéri kislányunk,mindig két gyermekről álmodtunk.De azt érzem-érezzük a férjemmel,hogy ebbe a világba annyira meg kell gondolni mindent és ezt is hiszen mint minden szülő mi is a legjobbat szeretnénk és sajnos ott a lakáshitel,autóhitel de szerintem ezt nem kell ecsetelni csak elég lemenni a boltba bevásárolni!Borzalom komolyan.

A szív harcol az ész ellen.Más is van így vagy csak mi vagyunk ennyire "gyávák"-e téren?Annyira imádunk szülők lenni a maga minden nehézségével,de ezt tényleg jól át kell gondolnia az embernek.


2023. febr. 19. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Hát, ennyi alapján nem lehet megmondani. Most az, hogy van lakáshitel, önmagában nem kizáró ők, nem tudjuk, mennyi a bevételetek, kiadások, stb.
2023. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Mi is sokat vacilláltunk, végül mi belevágtunk. De nekünk most nincs lakáshitel, ki van fizetve a lakás, viszont nagyobba muszáj lesz költözni es akkor biztos kell majd, nálunk ez a rizikó. Autó nincs és nem is lesz, rakunk félre a gyerekeknek, mégis néha elkap a félsz, hogy el tudjuk-e majd biztonsággal indítani mindkettejüket úgy, hogy rólunk se nekik kelljen majd gondoskodni időskorunkban. Megvan a terv, de annyi buktató van. Szóval megértem a hezitálást. De nem bántuk meg egyelőre, bar még kicsik...
2023. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Két gyerekünk van lakáshitel mellett.
2023. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon vaciláltok, de van még időtök, várjatok, amíg határozottan érzitek, akartok vagy sem.
2023. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Én ennyire nem loholom be magam hisz ,ha 5 évvel ezelőtt megkérdeztél volna valakit ki a fene mondja, hogy világjárvánnyal fognak szórakoztatni mindig jöhet olyan ami eszedbe se jutna.

De tudom, hogy bármi jön meg fogjuk oldani. Az élet ilyen válságok is jönnek mennek, majd lesz jobb meg még biztos rossz is.

2023. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

Nagyon sokat vártunk a kislányunkra.Majd váratlanul "bettopant" Hála Égnek ♥️

Az évek alatt sokat dolgoztunk annyi spórolásunk összejött,hogy 3éve a 30milliós lakásunkhoz 7millió hitelt+babavárót kellett felvenni.És hozzá teszem nem nagy lakás hármunknal is sokszor úgy érzem kicsi szóval akkor tuti cserélni kéne.Mi is rakunk félre már csak azért is,hogy minden anyagi aggodalom nélkül "útnak tudjuk indítani".Aztán kitudja akkor mennyit fog érni bármi is...😏 Férjem jól keres azzal nincs is probléma,de sokat is dolgozik szegény.Én ithon vagyok a kicsivel és 3éves koráig így is tervezzük(tudjuk,hogy van bölcsi és vissza lehet menni dolgozni és nemkell sírni a pénz miatt).

Szóval igen mindenesetre nehéz helyzet és nagyon át kell gondolni!

2023. febr. 19. 21:12
 7/15 A kérdező kommentje:

Férjem 41 én 35 vagyok és 7évig vártunk a kislányunkra.

Persze tisztában vagyok-vagyunk,hogy bármi történhet akár már 2hónap múlva.Amilyen világot élünk.

2023. febr. 19. 21:20
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen felelőtlen, hogy nem görcsölök még azon, hogy fogok-e tudni 20 év múlva lakást venni a gyerekeimnek? Annyit vállaltunk, amennyit a jelenlegi és a várható anyagi helyzetünk megenged. Látom, hogy nem szép a világ, de sosem volt az. Csak amíg nem volt gyerekem, addig nem láttam ennyire rossznak. Én is aggódok értük, mint minden normális szülő. Sajnos arra vagyunk kondícionálva, hogy állandóan rettegjünk valamitől. Így könnyebben irányítható a tömeg. A legtöbb félemünk irreális, de legalábbis koránt sem annyira valós, mint hisszük. Amitől meg valóban tartani kellene, azt így az emberek 90%-a észre sem veszi/lesz@rja. Van azért felelőssége annak, aki gyereket vállal. Nem csak a gyereke felé. Ők a jövő. Ha csak a retardáltak szaporodnak, akkor tényleg tré életük lesz a már meglévő gyerekeinknek.
2023. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Helyzettől függ, hogy mennyire látod rossznak a mai világot. Brutál infláció van, de ha tudtok úgy gazdálkodni a fizetésetekkel, akkor nem kell, hogy ez szabjon gátat a gyerekvállalásnak. Nekünk teljesen átlagos fizetésünk van, de nem kell rosszabbul élnünk, mint pár éve, csak picit lassabban nő a félretett pénz. Be lehet tenni két gyereket is egy szobába, akkor vegyetek új házat, ha tuti van rá pénz, nem ezen fog múlni, hogy jó gyerekkoruk lesz - e a gyerekeknek. :) Én a pénz félretevést a kisasszonynak újragondolnám, inkább fektessetek be, de csak úgy félretenni pénzt nagyon nem éri meg mostanság. :( Beszéljetek valakivel, aki ért ehhez.

Ha ilyen nehezen jött össze az első és 35 éves vagy, akkor én belekezdenék a próbálkozásba, ha úgy döntötök, hogy szeretnétek. Kívánom a legjobbakat és gratulálok a 7 év után fogant kis csodababához! :)

2023. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

"Be lehet tenni két gyereket is egy szobába, akkor vegyetek új házat, ha tuti van rá pénz, nem ezen fog múlni, hogy jó gyerekkoruk lesz - e a gyerekeknek"


Ezt olyan emberként, aki a testvérével egy szobában nőtt fel, cáfolom. Nagyon sz*r volt emiatt (is) a gyerekkorom, mindennapos vita, üvöltéd, gyűlölködés, mert nagyon mások voltunk és utáltuk mindketten, hogy semmi privát szféránk nincs.

2023. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!