Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek úgy gyermeket...

Ti mernétek úgy gyermeket vállalni, ha valószínűsítheő, hogy a gyermek betegen születik? Testi-értelmi.

Figyelt kérdés

Próbálom röviden:

Még gimiben volt 2 osztálytársam, ikrek. Az egyik közülük tökéletesen egészséges volt, a másik testi és szellemi fogyatékos is (bár nem volt olyan súlyos egyik fogyatékossága sem, hogy ne járhatna "normális" iskolába) Na már most. Ők összesen 7-en voltak testvérek. Egy "szóló gyerek"-bocs, jobb most nem jut eszembe- és 3 pár iker gyermek.

Viszont: az ikreknél, mind a 3-nál a következő volt a felállás: az egyik iker tökéletesen és teljesen egészséges, az ikerpár tagja viszont fogyatékkal (testi és szellemi egyaránt) élt.

Az osztálytársam volt a legkévésbé sérült, az egyik testvére pl súlyos szellemi-és testi fogyatékos is volt-kerekesszék, nem beszélt, stb.

Elméletileg a szülők tudtak arról, hogy egyikükben van egy bizonyos betegségre hajlam, mégis bevállalták így a gyerekeket, most ugyebár 3 fogyatékos, 4 egészséges gyereket nevelnek.

Ti be mertétek volna vállalni, ha az első ikerpár után kiderül, hogy a további gyermekek is nagy valószínűséggel sérülten születnek...?


2015. márc. 6. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
És mielőtt bárki beírná: "kamu"-nem, sajnos nem az.
2015. márc. 6. 16:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha genetikai vizsgálat kimutatná, hogy ez várható későbbi gyerekeknél is, akkor nyilvánvalóan nem vállalnék. Felelőtlenség. Különben is, ha már van 1 sérült gyerek, nem igen lehetne mellette már egészségeset sem vállalni, mert minden időt felemészt...
2015. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tervezetten nem vállalnék ilyen esetben babát. Ha pedig úton lenne, arra őszintén nem tudom a választ, hogy mit döntenék
2015. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 7 gyereket sem vállalnék be. Kérdésedre válaszolva: Ha már a pocakban tudom hogy beteg akkor igen, de nem mernék tovább menni. Egyik ismerősömnek pici testi fogyatékossága van, szült egy kisfiút (koraszülött lett:459 grammal), ennek ellenére bevállalták a tesót...aki szintén koraszülött lett (600 grammal)! Tuti nem tudtam volna kétszer végigcsinálni azt amit ők! :/ És neki is mondták előre hogy a fogyatékossága miatt van esély a koraszülésre.
2015. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha legkisebb esélye van annak hogy a gyermekem betegen születik, akkor inkább soha ne legyen gyerekem!

A szellemi fogyatékos gyereknek nem fáj ahogyan él, mert nem képes felfogni, de a szülő egy életen át látva belebetegszik!

A testvérem felnőttként szellemeileg károsult. Nehéz meglátogatnom, mert nem tudom elviselni hogy nem ismer meg!

-Te ki vagy!

-A testvéred!

-Igen?

-Igen!

2 perc múlva ugyanúgy nem tudja!

2015. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!