Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért járnak folyton a nyakunkra?

Miért járnak folyton a nyakunkra?

Figyelt kérdés
Párom fiatalabb testvére és annak a barátnője nem is érdeklődött nagyon irántunk, a babám lassan 1 éves, de amióta megszületett állandóan kb hetente jönnének hozzánk. Már nagyon elegem van hogy eddig le sem sz.rtak most meg "fontosak" vagyunk. Nem akarom megsérteni a páromat sem, de ez nekem nagyon nem tetszik, mondtam neki finoman hogy ez így nem jó, de még nem volt érdemi változás. Lehet keményebben kell lépjek? Csak a gyerek miatt jönnek, nekik nincs. Mit tegyek?

2023. febr. 28. 08:44
 11/96 anonim ***** válasza:
88%
Jo,akkor zavard el oket,vagy be es engedd oket...utana meg azert fogsz nyavajogni mert nem menbek...
2023. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:
Jó ötlet. Majd megmondom hogy elég ha maximum havonta 1x jönnek vagy kevesebbet. Nem nyavalygok olyanért akit szinte nem is ismerek.
2023. febr. 28. 09:08
 13/96 anonim ***** válasza:
82%

Normális anya örülne annak, hogy a férje testvére (és az ő párja) szívesen jönnek a kisbabájukhoz, szívesen játszanak vele. Hetente egyszer eljönni nem túlzás, pont arra elég, hogy megismerje őket a baba, örömmel lássa őket, ha legközelebb találkoznak.

Mintha féltékeny lennél erre a heti 1-2-3 órára. Más anya örülne, hogy ilyenkor lefoglalják a babáját és tud magával is kicsit foglalkozni. Te meg csak az ellenséget látod a sógorodban.

2023. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
91%
Mar Bocsi de en örülnek neki a ha tesom vagy sogornomek ennyit jönnének. Arrol nem is beszélve hogy igy tudnátok egy kicsit magtokkal is foglalkozni a pároddal. Pl elmenni vacsizni mig ok vigyáznak ra. Egy csöppet eltulzod ezt
2023. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
91%
Én is örülnék ha lenne egy heti fix nap mikor más is foglalkozik/lefoglalja a gyereket és így tudnék kicsit magammal is foglalkozni. Nem hinném hogy ez ördögtől való gondolatok lennének
2023. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
28%

Van a kérdezőnek egy stílusa, az tény és való. De valahol érthető, hogy nincs kedve olyanokkal jópofizni hetente, a saját otthonában, akik előtte tettek a fejükre magasról. Mert ahogy kiveszem, nem arról van szó, hogy volt eleve egy jó, közeli kapcsolat... Ráadásul én olyan vagyok, hogyha vendégek jönnek, akkor azért jobban rendet rakok, készülök sütivel, egyebekkel. Engem is fárasztana, ha valaki hetente bejelentkezne "babázni" úgy, hogy előtte nem volt egyáltalán közeli a kapcsolat. Ráadásul nem kötelező senkit szeretni azért, mert rokon...


Kérdező, szerintem itt a férjednek kéne beszélni a testvérével. Elmondani, hogy nektek is van életetek, nem azért vagy otthon, hogy vendégeket fogadj rendszeresen, esetleg annyit tudsz tenni, hogy mikor mennének, mondod, nem értek rá, nem lesztek otthon, programotok van. És ezt minden héten. Egy idő után csak leesik nekik...

2023. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
94%

LL Junior gyereke a saját anyja mellől szaladt az autó elé, szóval ezt most kicsit benézted...

Talán akkor szóljál nekik, hogy ne jöjjenek ennyit, vagy csak itt van nagy pofád, ott meg hirtelen elviszi a nyelvedet a cica?

2023. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
29%
Aki azt írja, hogy örüljön ennek, használja ki... Ti rábíznátok olyanokra a babát, akit nem kedveltek, nem vagytok jóban? Én nem, akármennyire is rokon, meg szereti a gyereket.
2023. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
83%

16-os, a babája egy éves, tehát már erősen a múlt az, amikor nem érdeklődtek a sógorék irántuk. Most érdeklődnek. Pontosabban lehet, hogy a subribunkó kérdező iránt nem, de a kisbaba attól még aranyos, hogy az anyja ilyen undok. Vele szívesen találkoznak, tartják a kapcsolatot.

Ami nekem érdekes, hogy a kérdező a párjáról egy szót sem szól. Hogy ő hogyan vélekedik erről a helyzetről, kivel ért egyet. Lehet persze, hogy azért, mert ilyen nő mellett meg se mer mukkanni.

2023. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
73%

Én is utálom ha bárki jön. Gyerek előtt se szerettem a vendégeket, szóval én megértem.

Az viszont elég béna érv hogy nem is ismered őket mikor elmondásod szerint születése óta 1 éve hetente ott ülnek. Oké, hogy előtte nem volt szoros a viszony/semmilyen, de szorosabbra lehet fűzni, ez nem tilos, így alakulnak ki a barátságok is.

De mivel te ennyire nem örülsz nekik valószínű több van mögötte mint ami a kérdésből kiderül, ami miatt nem szereted őket.

Mi heti 1x mamázunk és nekem pl. az is sok, főleg a kötelező jellege miatt bosszant.

Valahogy le kell építeni őket.

Én először megpróbálnám kifogásokkal lemondani néhány alkalmat, ezzel ritkítani. Pl.: most betegek vagyunk, most megyünk el valahova stb. Nagyon prímán működik, ezt használom mióta élek. :D

2023. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!