Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért járnak folyton a nyakunkra?

Miért járnak folyton a nyakunkra?

Figyelt kérdés
Párom fiatalabb testvére és annak a barátnője nem is érdeklődött nagyon irántunk, a babám lassan 1 éves, de amióta megszületett állandóan kb hetente jönnének hozzánk. Már nagyon elegem van hogy eddig le sem sz.rtak most meg "fontosak" vagyunk. Nem akarom megsérteni a páromat sem, de ez nekem nagyon nem tetszik, mondtam neki finoman hogy ez így nem jó, de még nem volt érdemi változás. Lehet keményebben kell lépjek? Csak a gyerek miatt jönnek, nekik nincs. Mit tegyek?

2023. febr. 28. 08:44
 51/96 A kérdező kommentje:

#45 Teljesen igazad van, legalább te érted mit mondok.


Nem kitiltani akarom csak h ne üljenek már állandóan a nyakunkban, bőven elég az havi 2 havi találka. Van életünk, ne nekem kelljen már igazodni valakinek a babázhatnékjához, aki egyébkent full letojja hogy mit mondunk nekik, majd a saját gyerekükkel ők szabják a szabályokat. Meg ne kelljen már a párom ritka szabadnapjait velük tölteni

2023. febr. 28. 10:45
 52/96 anonim ***** válasza:
27%
43 # miért csak az anyáé a gyerek? Az apa nem ugyan úgy egyenjogú szülője? Az apa nem engedheti meg a testvérét a gyerekkel játszani, aki amúgy nem veszélyezteti, csak azért mert az anya valamilyen okból nem kedveli a sógorát viszont helikopterként kőrőz a gyerek felett? 🤔
2023. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
87%

De miért kellene idegeneknek megindokolnia ezt?

Nekem sem szimpatikus mindenki, sőt, én sem szeretem az összes rokonomat.

2023. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 A kérdező kommentje:
Tessék visszaolvasni a válaszaimat. Akinek nem esik le mi a probléma annak nagy bajok uralkodnak a fejében 🤣
2023. febr. 28. 10:47
 55/96 anonim ***** válasza:
85%
Ha kiír róla egy kérdést akkor tudsz rá értelmes választ adni, ha érted miről van szó. Itt nem érthető. Ha annyira bénák, hogy hozzájuk igazítják a programot eddig is az az ő bajuk, egyéb iránt nem értem mi a probléma, felnőtt embereknél alapból úgy megy hogy megbeszélik kinek mikor jó a látogatás.
2023. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
42%

Csak egy idióta ír ilyet, hogy a gyereke L.L Junior gyerekének a sorsára jut.. Hatalmas bűn, hogy megfogják és vissza adják a gyerek rágókáját.. Főbenjáró.. Nem is ertem, hogy nem halt ki még a világ..


Igen. Továbbra is tartom, hogy te vagy a probléma forrása.

2023. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 A kérdező kommentje:
Eddig nem akartam senkit megsérteni de így hónapok után kezdek besokallni belőlük h órákat ott lebzselnek a ritka szabadnapon...
2023. febr. 28. 10:51
 58/96 A kérdező kommentje:
Te felveszed a leesett cukrot a földről és szöszösen koszosan beveszed a szádba?
2023. febr. 28. 10:52
 59/96 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy nem ismeri,mert nem hozzá jönnek,írja is,hogy előtte se nagyon voltak rájuk kíváncsiak,csak a gyerek miatt jönnek.Vele valószínűleg soha nem váltottak 2 értelmes szót,mert egyszerűen nem érdekelte őket Most is csak a gyerek van a képben.A tes9 se annyira érdekelte őket ha eddig nem mentek.Én pl jókat beszélgetek a szomszéddal,de akkor se mondom rá,hogy ismerem,mert felszínes témákról beszélünk.Na pont így lehet a kérdező a sógorékkal.De miért is lenne kötelező valakit kedvelni, attól hogy rokon?Nem úgy érzem,hogy kitoltaná,vagy korlátozná a látogatást,szimplán jelezni szeretné,hogy túl sok.Megjegyzem,mikor a férjem 20 éve nem látott unokatestvére jelentkezett be a szülés után 1 héttel babalátogatóba,a férjem megmondta kerek perec,hogy ne jöjjön,mert eddig se tartották a kapcsolatot.Itt ennyire nyilván nem durva a helyzet,nem is az van mondva,hogy soha többet ne jöjjenek,csak az,hogy mondjuk havi 1-2 alkalom pont elég.Akinek jó,hogy minden héten vendégekkel kell lenni,jópofizni olyannal is,akivel nem jön ki,az tegye,de ne legyen már maga az ördög aki nem akar állandóan kussolni,és mások elvárása szerint élni,a saját pihenését feláldozni azért mert örüljön,hogy most legalább a gyerekre méltóztatnak kíváncsiak lenni.Gondolom együtt meg nem tudnak családilag elmenni sehova,mert szombaton jönnek a Bélukáék,vasárnap meg egyik-másik mama,stb.
2023. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 anonim ***** válasza:
76%
Én abszolút megértem a kérdezőt, nekem apósom ilyen. A mi fiunk is kb 1 éves és apósom a születése óta minden héten itt van egy fél délutánt. Nekem már nagyon teher. Rendet rakni, valami kínálnivalót készíteni, az utóbbi hetekben ráadásul ebédre esik be, szóval abból is kell adni neki. És nálunk ő nagyon nem segítség, ha nem figyelek végig árgus szemekkel, akkor veszélyeztetné a gyereket. Szóval még csak annyi előnyöm sincs belőle, hogy addig magammal foglalkozok, vagy a férjemmel vagy valami. Sokkal fárasztóbb, mintha csak a gyerekre kéne figyelni. Most egyedül van,a Másik fia is külön költözött, úgyhogy most minket használ családpótléknak.
2023. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!