Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért járnak folyton a nyakunkra?

Miért járnak folyton a nyakunkra?

Figyelt kérdés
Párom fiatalabb testvére és annak a barátnője nem is érdeklődött nagyon irántunk, a babám lassan 1 éves, de amióta megszületett állandóan kb hetente jönnének hozzánk. Már nagyon elegem van hogy eddig le sem sz.rtak most meg "fontosak" vagyunk. Nem akarom megsérteni a páromat sem, de ez nekem nagyon nem tetszik, mondtam neki finoman hogy ez így nem jó, de még nem volt érdemi változás. Lehet keményebben kell lépjek? Csak a gyerek miatt jönnek, nekik nincs. Mit tegyek?

2023. febr. 28. 08:44
 31/96 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, itt találkozás ritkítás lesz.

Aki meg azt mondja h jóformán ismeretleneket kell kerülgetni a saját lakásomban órákon át, az csinálja otthon nyugodtan.

2023. febr. 28. 09:40
 32/96 anonim ***** válasza:
37%

31-el értek egyet

De hát mérgezd magad a gyűlölködéssel, te dolgod.

Gondolom nehogy a gyereked máshoz is kötődjön..

2023. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 A kérdező kommentje:
#30 köszönöm a válaszod, te is érted a helyzetet :)
2023. febr. 28. 09:43
 34/96 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ne kötődjön olyanhoz a gyerekem, akit én ki nem állhatok. Ez az én véleményem.
2023. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
32%

Én biztos nem mennék hozzátok, mert nem tudnálak elviselni. De ha neked sok ez a találkozás, akkor mondd nekik, hogy

“Most nem alkalmas”

“Nem leszünk itthon”

“Pihenni szeretnénk, mert fáradtak vagyunk.”

“Más programunk lesz”

“Tegyük át inkább máskorra!”

Merjél szólni, de udvariasan! Ne te legyél a bunkó! Vagy hosszútávra is beszélhettek meg dolgokat. Pl: “Szeretnénk mi is programokat csinálni, így jobb lenne, ha csak kéthetente jönnétek. Ugye megértitek?!” Mindenképp beszélned kell velük, ha változást szeretnél!

2023. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
80%

Csak egyféle keppen lehet ezt kezelni ha ennyire zavar. Leulsz es elmondod hogy ez van es kesz.

Nekem anyám olyan hogy szart a fejemre mindig. Ugy voltam vele hogy ha a lánya nem érdekli az unokája se érdekelje es nem turnem minden heten itt. Nalunk vegul ugy hozta a sors hogy az unokája sem érdekli 🤷🏻‍♀️ csak a masik ketto amit a tesom szult

2023. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 A kérdező kommentje:

#35 ezek is jók

#36 na itt is ez van h eddig nem foglalkoztak velünk de a saját testvérével sem, most csak a gyerek miatt jönnek, hát nem kell...

2023. febr. 28. 10:07
 38/96 anonim ***** válasza:
81%
Na savazzátok rendesen szegényt,pedig azért igaza van.Nem hozzájuk mennek most sem,hanem a gyereket tutujgatni.Hetente a saját anyámmal se találkozok,meg a saját tesóimmal,nemmég olyannal,akit nem igazán kedvelem,és akit soha nem érdekeltem.Gondolom azért nekik is lenne jobb dolguk,mint minden hétvégén vendégül látni valakit.Valószínűleg ezen kívül mennek még a nagyszülők,meg barátok időnként,egymásra még nincs idő.Én nem hagytam senkire 3 éves kor alatt a gyerekemet,szóval az is hülyeség,hogy addig menjenek kettesben meg hasonlók.Amúgy is olyanra bízom most is őket,amikben megbízok.Az a személy,aki azóta méltóztatik találkozni velem,mióta cuki gyerekem van,nem ez a kategória,pláne,ha mondjuk huzgálja a száját,ha mondok valamit hogy csináljon,vagy ne csináljon.Akkor is,ha hülyeség.Az a gyerek az én gyerekem,az én kompetenciám megmondani mit csinálhat,mit nem,mit ehet ihat,mit nem.Ha én a földről nem adom oda a rágókát, akkor nem és kész.Besokallnék én is sűrű jópofizástól.Nálunk havi 1 hétvége van amikor valaki jön vendégségbe,még egyszer megyünk valakihez,2 hétvégén meg együtt megyünk kirándulni,vagy pihenünk itthon.Hétköznap dolgozunk.Nem szeretnék én sem mindig igazodni máshoz,hogy most jönnek mert szombat van, akkor el se lehet menni sehova.Külön család vagyunk,saját élettel.Nálunk se divat ez az állandó hétvégi vendégeskedés,és nem is szeretné egyikünk sem.Vannak ilyen emberek is,akiknek nem mindene,hogy valaki folyton a seggébe legyen.Pláne,ha én magam soha nem voltam érdekes a számukra,csak a gyerekem,aki most cukimuki.Később,ha kamasz lesz, akkor már valószínűleg ő sem lesz érdekes amúgy számukra.
2023. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
30%

A lényeget kihagyod.

A párod mit szól?

Gondolom ő gyereke is meg ő háza.

2023. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ha ilyenekkel jönne a párom, hogy az ő gyereke, meg az ő háza, nagyon elgondolkoznék, milyen is a kapcsolatunk, hogy a tulajdonviszonyokat kell fitogtatni...

Tehát ha pl. nekem nincs tulajdonrészem a házban, akkor kuss a nevem?!

2023. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!