Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért járnak folyton a nyakunkra?

Miért járnak folyton a nyakunkra?

Figyelt kérdés
Párom fiatalabb testvére és annak a barátnője nem is érdeklődött nagyon irántunk, a babám lassan 1 éves, de amióta megszületett állandóan kb hetente jönnének hozzánk. Már nagyon elegem van hogy eddig le sem sz.rtak most meg "fontosak" vagyunk. Nem akarom megsérteni a páromat sem, de ez nekem nagyon nem tetszik, mondtam neki finoman hogy ez így nem jó, de még nem volt érdemi változás. Lehet keményebben kell lépjek? Csak a gyerek miatt jönnek, nekik nincs. Mit tegyek?

2023. febr. 28. 08:44
 71/96 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott van a baj, hogy a rokonok nem veszik észre, hogy túl sokat mennek. Mi pl. örülünk ha van egy hétvége ami csak a miénk, és senkihez nem kell igazodni. Én elkezdék programot tervezni mikor jönnének. Vagy hogy miért nem érünk pont rá. Párszor le van építve, és észbe kap. Hozzászoktak, hogy gyakran mennek, így nem tűnik fel nekik, hogy sok, vagy hogy nektek sok. A férjednek ha nem szólsz, hogy kezdesz besokallni, ő is azt hiszi minden rendben van és jó így ahogy van. Előbb a férjemmel beszélnék, hogy sajnálom de nekem ez már sok és zavar, aztán újragondolnánk együtt, hogy hogyan tovább, és hogy hogy kezdjük ritkítani a találkozást anélkül, hogy sértődés lenne belőle. Szerintem meg tudjátok majd oldani. Mi a szuleimnel éltünk míg gyűjtöttünk a saját házra, 3 évet laktunk ott. Elkoltoztunk, de lényegében elvárják, hogy hetente minimum egyszer menjünk, de inkább kétszer. Nekem meg ez sok. Gyerek és munka mellett örülünk ha egymásra van időnk. Nem még heti 2x náluk lenni 3 órákat. Mi ezen dolgozunk, hogy ritkítsuk. Sok dolgunk volt múlthéten, jókifogàs volt, de péntektől már hivogattak mikor megyünk. Nem megyünk át? Fájt a fejem. Nem mentünk. Tegnap munka után dolgunk volt. Így most másfél hét után megyünk, ami már nagy szó. Ennél gyakrabban nem szeretnék, de örülnék ha elfogadnák, hogy elköltöztünk, és nem akarok minden héten egy fél napot náluk tölteni. Most babát is várunk, így ez lesz a következő "kifogás", hogy miatta már nem akarok annyit autóba ülni, jöjjenek ha látni akarnak minket. Nekem nem hiányzik ennyire a szülői ház, hogy mindig menjünk. Férjem és a fiam szeret menni, társaság, meg ilyenek, jól érzik magukat. Én is, csak nekem is ez a baj, hogy soknak érzem. Szóval együtt érzek. Drukkolok, hogy mielőbb változzon ez az egész nálatok is :)
2023. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 A kérdező kommentje:

Látom vannak akik megértik hogy mi a helyzet!

Igen, nekem eszembe se jutna hogy folyton ott üljek valaki nyakán, meg hogy fintorogjak ha a szülei kérnek valamit..

Ha fordítva lenne a helyzet akkor biztos nem lóghatnánk ott mindig.


Valakik nagyon az apukát hangoztatják, arra is gondoltam hogy lehet h örül h egyáltalán méltóztatnak találkozni, csak zavart mosoly van az arcán ha megkérdezem h eddig mégis miért nem jöttek?!

2023. febr. 28. 14:07
 73/96 A kérdező kommentje:

#71 igen, apukával lesz egy kis beszélnivalóm, ha ő látni akarja őket szervezzenek programot közösen.

Valamelyik nap bementünk a városba, kicsit csavarogni, pont ott volt ez a párocska is, mondták h fussunk össze. Nem vittük a bébit magunkkal, mihelyst meglátták hogy nincs velünk egyből leléceltek mellőlünk.

Nélkülem meg úgysem mehet majd nagyon sehová, csak olyanokkal akikben megbízom

2023. febr. 28. 14:12
 74/96 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtok egyszerűen nemet olyan indokkal hogy már van aznapra programotok? És még igaz is lenne
2023. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
97%

Nekem amúgy az a furcsa, hogy itt van két családtag, akik heti szinten járnak hozzátok. Miért érzitek, hogy vendégként kell őket kezelni?


Amúgy én a másik véglet vagyok. Gyertek nyugodtan, esetleg közben tudtok venni egy kiló krumplit is idefelé jövet, meg néhány paradicsomot? Amíg az egyik játszik a gyerekkel és apuval, a másikat segíthet nekem krumplit pucolni. Esetleg teregetni vagy felmosni.


Ha meg nem vagyunk ilyen jóban és nem családtagok, akkor tényleg ne jöjjenek hetente látogatóba, mert az elég nagy pofátlanság.

2023. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
100%
75,mert nem minden család működik így.Én se kérek meg senkit hogy hozzon pl bármit,vagy csináljon bármit nálunk,vagy vigyázzon a gyerekre,mert utána a fejemre van olvasva,hogy bezzeg akkor jó voltam,mikor hoztam ezt,vagy megcsináltam azt.A kérdezőék sincsenek ilyen viszonyban egyértelműen,tehát te is írod a megoldást,nem kell olyan sűrűn jönniük.Amúgy a mi házunkban is csak mi vagyunk otthon,nálunk is vendég mindenki más.Ha valaki itt van,azt megkínaljuk,kiszolgáljuk,stb.Nincs olyan,hogy valaki kiszolgálja magát,vagy fogja magát elmosogat,stb.
2023. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
100%
75-ös, mert van, hogy családtaggal nincs ennyire közeli viszony. Főleg, ha még nem is kedvelem őket, biztos nem kérnék szívességet, meg állítanám be magam mellé őket a konyhába... Ne mászkáljon más rajtunk kívül a háztartási szekrényben, tisztítószereket keresve, ne kezdje el más kiteregetni a fehérneműimet. Ahogyan azt sem szeretem, ha mások nyúlkálnak a hűtőben, kamrában nálunk. Számomra ez nem fér bele, még akkor sem, ha rokon az illető. Én sem venném jó néven, ha elmennék valahová, mint vendég, aztán a kezembe adják a felmosót.
2023. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 A kérdező kommentje:

Én sem kérek senkit h sürögjön forogjon a házamban, nem szeretem ha más csinálja a dolgomat. Időt meg megpróbálok szakítani arra hogy elvégezzem a dolgomat. Vagy apuka vigyáz rá amíg megszárítom a hajam például. Nem őket akarom megkérni hogy vigyázzanak rá..

Egyszer viccből mondták hogy elviszünk megetetünk ott alszol köztünk az ágyban.. nem.. nem a sajátotok.. :)

2023. febr. 28. 15:33
 79/96 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi kérdező, neked van igazad. Egyszerűen mondjad, hogy ne jöjjenek ennyit és kész. Indokot is mond el, miért.
2023. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
100%
79-esnek igaza van. Ha előtte szólnak, hogy most megyünk, akkor lehet mondani, hogy most nem jó, de ha nem is szólnak előtte, akkor először arra kell megtanítani őket, hogy jelezzék, mikor jönnek, de azt már jóval korábban kellett volna mondani nekik, hogy elég lenne, mert sok a teendőm, hogy csak egy héten vagy két héten egyszer jöjjenek. Mit szól ehhez a férjed?
2023. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!