Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért járnak folyton a nyakunkra?

Miért járnak folyton a nyakunkra?

Figyelt kérdés
Párom fiatalabb testvére és annak a barátnője nem is érdeklődött nagyon irántunk, a babám lassan 1 éves, de amióta megszületett állandóan kb hetente jönnének hozzánk. Már nagyon elegem van hogy eddig le sem sz.rtak most meg "fontosak" vagyunk. Nem akarom megsérteni a páromat sem, de ez nekem nagyon nem tetszik, mondtam neki finoman hogy ez így nem jó, de még nem volt érdemi változás. Lehet keményebben kell lépjek? Csak a gyerek miatt jönnek, nekik nincs. Mit tegyek?

2023. febr. 28. 08:44
 21/96 anonim ***** válasza:
72%

18-as, és miért nem kedveli?

Semmi egyebet nem tudott ellenük felhozni, csak azt, hogy amíg nem volt gyerekük, nem is nagyon érdeklődtek irántuk. Ettől még lehetnek nagyon korrekt, tisztességes, gyerekszerető, felelősségteljes emberek. Az is lehet, hogy pont a kérdező stílusa miatt esett nehezükre szorosabb kapcsolatot ápolni, most meg túllépnek ezen, mert a gyereket fontosabbnak tartják (és ebben igazuk is van). De arról sincs szó, hogy a kérdező mennyire akarta korábban ápolni velük a kapcsolatot. Ha ő sem, akkor a korábbi dolgokat sem vetheti a sógora szemére.

2023. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan még a rágókáját is odaadják neki A FÖLDRŐL????? Aztaleborultszivarvégit börtönbe velük 😂
2023. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 A kérdező kommentje:

Egyedül a 16 és 18 érti hogy miről van szó.

Az hogy eddig kb NEM ISMERTEM őket, és MOST SEM mert nem beszélgetnek nagyon se velem sem a párommal, maximum ilyen csip csup dolgokról, és ott ülnek legalább 2 órát. Ha mondjuk nekik h ne ültesd mert magától nem tud ülni, húzzák a szájukat. Ez csak egy példa. Ilyenek után nyilván van egy bizonyos stílusom. A páromat nem akartam megbántani eddig, hogy leredukálom a találkozást. De gondoljatok már bele h vadidegenekkel kell jópofizni akikkel a 6 év alatt kb 4x találkoztál.

#19 nem vagyok subribunkó, te lehet az lehetsz ha személyeskedsz


Kérdéshez visszatérve, nincs igényem se kedvem hozzájuk, mert akárhányszor a gyerek előtt kerestük őket, ők fostak ránk, csak kost izgalmas h nekil nincs gyerek, itt meg van egy...

Érdekes, a másik testvérrel kijövök?!

2023. febr. 28. 09:34
 24/96 A kérdező kommentje:
#21 a gyerek előtt volt h kerestük őket de minden fontosabb volt. Akkor most is legyen minden az.
2023. febr. 28. 09:35
 25/96 anonim ***** válasza:
65%
Nekem azért van egy enyhe gyanúm, hogy miért nem nagyon mentek hozzájuk, amíg nem volt gyerek.
2023. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 A kérdező kommentje:

Aki az anyjával úgy beszél mint akit a seg.géből szedett ki, az nem biztos hogy olyan normális ember..

Ezt csak később hallottam amikor náluk voltam, na azóta nem érdekelnek.

2023. febr. 28. 09:36
 27/96 anonim ***** válasza:
68%

És ha most megváltozott? Legalább a gyerek érdekli, ez egy ritka jó pont.

Gondolom rád nem voltak kíváncsiak eddig, érthető okokból.

2023. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
75%

Igazából mindegy miért nem bírod őket, vagy kinek van igaza vagy akármi, ha idegesítenek akkor nem kell találkozni velük. Pláne a saját otthonodba ne kelljen már olyanokat kerülgetni akiket nem bírtok.

Csak az fog segíteni, ha ritkítjátok a találkozást.

2023. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy ha valakit nem kedvelünk, kb. néha még az is zavar, ahogy levegőt vesz (túlzás, de értitek). Így igen, nyilván a kérdező is felnagyíthat magában 1-1 helyzetet, pl. hogy a földről adták vissza a gyereknek a rágókát. Nem dől össze ettől a világ, nem fog a gyerek kéthétnek ágynak esni tőle, de na...


Elhiszem, hogy egy kisbaba cuki, aranyos, jól el lehet vele lenni. De engem is zavarna, ha valaki hetente ott akarna tanyázni nálunk, mert "jaj a babuci". Bármennyire is nehéz felfogni, a gyerek nem közkincs. Nem kell elviselni, hogy országjárás legyen az otthonunkban csak azért, mert valakinek ennyire babázhatnékja van. Jöjjenek havi egyszer, aztán jónapot. Olyanokkal sem akarnék hetente találkozni, akikkel amúgy jóban vagyok és szeretjük egymást. Valakinek van erre igénye, másnak nincs. Miért nem lehet ezt tiszteletben tartani? Miért kell egy anyának elviselni mindent?!

2023. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem tudom, ha valaki a gyerekeimhez szeretettel közelít, az nekem akkora pozitívum, hogy simán félretenném, hogy előtte X évig nem volt kíváncsi rám. Még azt is félretenném, ha korában bántóan viselkedett volna velem.

Nálam alapszabály, hogy aki a gyerekemmel jót tesz, az egyúttal velem is.

2023. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!