Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik?

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés
8 hetes kisbabám éjszaka csak egyszer kell fel viszont egész nap ébren van (reggel 6-tól kb. este 9-ig vagy 10-ig) és csak akkor nyugodt hogyha a cicimen van szó szerint egész nap ha kell .néha elalszik 10-15 percre de ennyi. De az is csak nehezen és ritkán. Ez most ilyen időszak ? Mi változott ? És meddig tart? Aludnia kellene, hogy nagyra jöjjön . Mondom is neki . :)
2023. márc. 12. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinàl amíg ébren van? Súlya gyarapszik szépen?
2023. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
El Irtam 7 hetes lesz most szedán csak. Súlya gyarapszik eszik rendesen . Csak ébren nyöszörög bárhova leteszem és egy idő után sír míg meg nem nyugtatom a kezemben. Ahol talán el is alszik egy kis időre de ujra nyöszörög ha le akarom tenni. Ha sikerül is akkor 10 perc után felkel. És kezdődik minden elölről mikor is már etetes idő.
2023. márc. 12. 09:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aludna, csak a közelségesre vágyik, ezért ébred fel, ha leteszed. Ne tedd le
2023. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most olvastam utána hogy van egy ilyen időszak hatodik hétnél kezdődik és néhány napig tart míg folyamatosan a közelségedre vágynak. Hát megadom neki én csak élvezem persze jó lenne mar sétálni de nem akarom hogy sírjon a babakocsiba hogy vegyem fel

Így talán várok néhány napot.

2023. márc. 12. 09:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babák. Az enyém is ilyen volt. Konkrétan csak a mellkasomon aludt 9 hónapos koráig. Piszok nehéz volt. Azt hittem örökké tart. De 2,5 évesen ő ment külön szobába.

Ha testközelségre vágyik egy 7 hetes csecsemő, ne vond meg tőle. Nem tart örökké, ezt mantrázd. Viszont neki most erre van szüksége. Ez alapozza meg a világ felé a biztonságos kötődését, hogy most mennyire figyel oda az anyukája a szükségleteire.

2023. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babák igen, és nem néhány napig tart... az a növekedési ugrás 6 hetesen. Ezt inkább 4.trimeszternek nevezik.


Én a helyedben vennék egy kendőt. Nem kell konkrétan hordozós anyának lenned örökre, de ha az első 3 hónapban rajtad aludhat akkor megkapja a megfelelő mennyiségű pihenést a szervezete. És nem, nem szokik ölbe.

Az én fiam ölben volt 3 hónapig, aztán 4 hónaposan szépen aludt kiságyban, külön szobában még csak nem is együtt. Most 3 éves és szépen elalszik magától ágyban, annyi igénye van, hogy az ágya mellett a fotelben üljön valaki. 😊

2023. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Mellette üljön valaki *míg elalszik. Ez kimaradt.
2023. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb baba ilyen, ritkább az ágyban alvós. A fiam 4-5 hónapig csak rajtam volt napközben hajlandó aludni. Legalább megnéztem egy csomó sorozatot, bár a seggem kockára ültem a kanapén. Azóta amúgy teljesen jó alvó (fogzást, betegséget, regressziót leszámítva) szóval nem lehet elkényeztetni :)
2023. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kezemben is fel sír majd vissza alszik . De nem alszik 10-15 percnél tovább . Vagy meg anyit sem
2023. márc. 12. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs hordozókendőtök?
2023. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!