Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért felejti el mindenki,...

Miért felejti el mindenki, hogy régen voltak SZOPTATÓS DAJKÁK is?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal jön, hogy tehéntejet vagy kecsketejet adtak a babáknak száz éve is és milyen jó volt. De ez NEM ÍGY VOLT! Ha nem volt teje az anyának, első körben volt más anya, akinek meg volt teje, hány és hány tejtestvérről lehetett hallani a falvakban anno. Nagymamám is ilyen szoptatós dajka volt, ő mesélt elég sokat.
2010. okt. 6. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
én tudom, hogy így volt. ha akkoriban éltem volna sem adom oda a gyerekemet, hogy más szoptassa, mint ahogy nem adnám neki más anyatejét sem. tudom, hogy az az ideális, de nekem ez nem fér bele. nem sokáig szoptattam, de az bőven elég volt.
2010. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is tudom h voltak. az számított kirívónak ha a babát a saját anyja szoptatta és nem a dajka.
2010. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Tévedsz. Csak a kis falvakban és az arisztokraták között volt divat a szoptatós dajka.

A legtöbben tehéntejet adtak a babának,ha nem tudták,vagy az alakjukat féltve,nem akartak szoptatni.

75/N

2010. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit. Ha valaki anyatejet akar adni a babájának, kaphat a begyüjtőhelyről.
2010. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Na igen, és akkor még nem volt AIDS és társai sem. Szerencsére nekem nem kellett gondolkoznom rajta, mert bőven van elég tejem, szerintem csak családon belül fogadnék el a babámnak anyatejet.
2010. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért az mostanában is működik, hogy a szomszédban lakó kismama szívesen szoptatja a barátnője babáját is, ha neki sok a teje...

Az én unokatestvéremnek pl. sok teje volt, a szomszédjukban lakó nőnek meg nem volt, egyszerre szültek és az unokatestvérem hónapokig szoptatta a szomszéd kisbabát is szívességből!... :-DDD


De tényleg az van, amit előttem írtam : akinek szükséges, az az anyatejgyűjtőből kaphat lefejt tejet, ami abszolút steril, az anyukát is megvizsgálják, aki a tejet adta, szóval megbízható!...


Régen a gazdagabbak a "szoptatós dajkákat" Erdélyből hozatták, ott laktak a családnál, valójában cselédek voltak, akik fizetésért dolgoztak!

2010. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámnak volt 4 gyermeke, mindegyik mellé volt tejtestvér. A babákat hozták mindig szoptatni, ez a 40-50-es években volt.

Nekem is sok tejem volt, én fejve adtam oda másnak, de én is vállaltam volna, de sokkal egyszerűbb volt lefejve odaadni. Pedig olyan jó érzés lenne egyszerre 2 gyermeket szoptatni:-)

2010. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de neked ez miért annyira fontos?
2010. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy féltékeny lennék a dajkára:).
2010. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ez kérdés késztette a kérdezőt a sajátja megírására:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Megjegyzem kicsit fel is húztam magam a belinkelt kérdésen)

2010. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!