Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba mellett meddig...

Második baba mellett meddig jó a segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Az első gyerkőcnél az első héten a férjem volt itthon, a második héten anyukám, a harmadik héten anyósom. Nagyon jól jött a segítség, mert 2 hétig ülni, járni alig tudtam a gátsebem miatt, el sem tudom képzelni egy másik kisgyerek mellett hogy oldottam volna meg. Szerintetek a második baba érkezése után elég ha 3 hétig mindig van itthon valaki velünk, vagy érdemes még 1-2 hetet kérni a nagymamáktól? Egyébként ők nagyon szívesen jönnek, szóval nem akaszkodunk rájuk.
2023. márc. 20. 16:56
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, a nagy 2 hónap híján 3 éves lesz, mire jön a kistesó.
2023. márc. 20. 16:57
 2/34 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ugyanekkora nagytesóval senki nem költözött ide, és a férjem is dolgozott, igaz nem fixen 8-16 között, hanem jött-ment. Ha neked ennyire nehézkesnek tűnika. felépülés, akkor max addig kérj segítséget, amíg fizikailag nem vagy rendben, a gyerekek miatt szerintem felesleges.
2023. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%
Csaszarral szultem, megsem szolgaltattam ki magam hetekig.
2023. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is császár volt. Férjem maradt itthon 2 hétig,rokonok pedig csak meglátogatni 1-2 órára a 6 hét alatt.(messze is laknak) Iszonyat nehezen mozogtam,de igazából pár nap után már lent sétáltunk mindannyian. Viszont ha te úgy érzed el kell a segítség és szükséged van rá mindenképpen beszéld meg vele. Mindenki máshogy éli ezt meg.
2023. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem szolgáltattam ki magam, ez nem tudom hogy jött, segítettek a ház körül, hogy a babával lehessek, miközben mozogni alig tudtam. 4,5 kilós babám született, sajnos nagyon szétrepedtem. Egyébként volt már hasi műtétem is sajnos korábban, és akkor sem volt fájdalmasabb a felépülés, mint a sima szülés után.
2023. márc. 20. 17:28
 6/34 A kérdező kommentje:
Ezzel egyébként nem azt akarom mondani, hogy a császár után könnyű a felépülés, nehogy félreértsétek, csak azt, hogy a sima hüvelyi szülés után sem feltétlenül könnyebb.
2023. márc. 20. 17:30
 7/34 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom mit kell annyit segíteni, de vedd számításba, hogy 2. Gyerekkel könnyebb lesz, nem akkor tanulod a dolgokat.

Nekem 1. Babánál elég volt a férjem 1 hétig. Másodiknál (akkor volt 1,5 a tesó) már 2. Hétben kertészkedtem a kicsik mellett.

De ha neked ennyire kell segítség, akkor is bőven elég annyi, mint az elsőnél.

2023. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Nehogy magyarázkodj, teljesen normális, ha a gyerekágyas időszakban segítsége van a frissen szült nőnek.

Nekem jó pár hétig vitték a 3,5 éves nagyot játszótérre a nagyszülők. Már nem emlékszem pontosan meddig, mert a kisebb is 15 éves már, de nem csak 1-2 hétig, az biztos.

2023. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
4#-es vagyok. Én a császárt nem azért írtam,hogy az rosszabb volna. Amiatt,hoy ugyanolyan fájdalomnál én nem igényeltem,de ettől másnak lehet rá szüksége.
2023. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem neked szólt 4-es, hanem a 3-as válaszolónak. Tudom mindenkinek más a teherbírása. :)
2023. márc. 20. 17:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!