Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba mellett meddig...

Második baba mellett meddig jó a segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Az első gyerkőcnél az első héten a férjem volt itthon, a második héten anyukám, a harmadik héten anyósom. Nagyon jól jött a segítség, mert 2 hétig ülni, járni alig tudtam a gátsebem miatt, el sem tudom képzelni egy másik kisgyerek mellett hogy oldottam volna meg. Szerintetek a második baba érkezése után elég ha 3 hétig mindig van itthon valaki velünk, vagy érdemes még 1-2 hetet kérni a nagymamáktól? Egyébként ők nagyon szívesen jönnek, szóval nem akaszkodunk rájuk.
2023. márc. 20. 16:56
1 2 3 4
 11/34 NTBS ***** válasza:
100%
Ameddig te igényled.
2023. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni. Én a másodiknál a páromnak is mondtam, hogy nem kell itthon maradnia, felesleges lett volna. Az elsőnél is csak mi voltunk
2023. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 harebell ***** válasza:
100%
Ameddig jólesik a segítség és ameddig van, aki tud segíteni és szívesen teszi. Nehogy rosszul érezd magad emiatt.
2023. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hősködni, ha van segítség, el kell fogadni, ameddig nem leszel jól. Ez a 6 hét a pihenésre, meg a babára való koncentrálásra való. Persze, ha nagyon muszáj, mindenki meg tud oldani mindent, de ha nem muszáj, nem kell. Velem 1 hétig volt otthon a férjem, utána még 1 hétig anyukám minden nap átjött, és még kb. 2 hétig hoztak nekem kaját a rokonaim. (Nem akaszkodtam senkire, nem kértem, kb. azzal sértettem volna meg őket, ha visszautasítom.)
2023. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Igazából felesleges arra rástresszelned, hogy a második szülésnél is nehéz lesz a felépülés, lehet, hogy meg sem érzed, szóval nincs értelme ennyire előre gondolkodni ezen, majd meglátod. Ettől függetlenül nincs gond a segítséggel, nekem is jött anyósom 1 hetet, ő imád unokázni, most a másodiknál is jön majd.


Az elsőnél egyébként nekem senki bajom nem volt, szóval kb. felesleges volt a segítség, most a másodiknál szerintem sokkal jobb lesz, hogy van, aki lefoglalja valamelyik gyereket, amíg a másikkal vagyok, nekem ez nehezebbnek tűnik egyelőre, mint a felépülés.


De mondom, most ezen így előre gondolkodni nincs értelme, majd adja magát a helyzet. Én se érzem ezt amúgy kiszolgálásnak, nálunk is szívesen jött segíteni anyósom, én is szívesen megyek majd egyszer segíteni a gyerekemnek, ha szüksége lesz rá és szeretné, nem hónapokról beszélünk, szóval nem is értem az ide kommentelőket.

2023. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig jól esik. Nekem két és fél a nagy, a kicsi nyári lesz, és nonstop van segítségem, most épp dolgozom. A kicsi ha meglesz, tuti itthon lesz a ferjem három hetet, apukám főz ránk alapból, és anyám is tud segíteni a nagy mellett. Régen tök normális volt a gyerekágyas nő mellett ott lenni és segíteni... Ha nem muszáj, nem kell megszakadni.
2023. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előre csak annyit beszélj meg, hogy majd meglátod, hogy kell-e segítség. Mindenki másképp gyógyul, másképp érzi magát lelkileg. Sőt egy ember több gyereknél is érezheti másképp magát. De ha te már most tudod, hogy szeretnél segítséget, vagy társaságot, akkor beszéld le. Ne az alapján, hogy más mit csinált második gyereknél, hanem magadra szabva tervezz! Nekem az elsőnél jól jött a hasonló segítség. A másodiknál már meglettem volna, de a szüleink szerettek volna jönni, így jöttek is. Most a harmadiknál már inkább csak magunk akartunk lenni, îgy csak látogatóba jöttek. Simán ment a rutin átalakítása is. A középsőt suliba kellett vinni, ezért fel kellett kelni még egy órával korábban, mert bele kellett számolnom a szoptatást meg mindent. Babával mentünk fociedzésre is meg mindenhova, ami eddig volt. Fura, de még így is könnyebbnek éreztem a mindennapokat a harmadikkal, mint első gyerek után.
2023. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiam is 4,5 kg volt engem csak idegesített volna ha jön valaki, férjem 1 hetet volt itthon. A második gyereknél nem volt semmi gátvédelem volt ő csak 4kg mal született,kb a szülés után mondtam indulhatunk is haza, tudtam ülni swmmi nem fájt
2023. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
63%

Elsőnél sem kellett a segítség, ahogy a 2.után sem. Nekem csak nyűg lett volna. Férjem is 2 illetve 3 napot volt itthon és ennyi.


2.5év van kereken a gyerekek közt

2023. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
86%

Változó


Nekem a férjemen kívül az elsővel sem volt igényem..


Anyukám hozott 3-4 napra ebédet, hogy ne kelljen egyikünknek sem ezzel foglalkozni.

Így volt a 2. Gyereknél is.


Most ikreink lesznek.

A nagy 4 éves

Kicsi 3


Talán nem lenne rossz pár napig a férjemen kívül valaki..

Meglátjuk..


De főzni nem fogok.

2023. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!