Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba mellett meddig...

Második baba mellett meddig jó a segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Az első gyerkőcnél az első héten a férjem volt itthon, a második héten anyukám, a harmadik héten anyósom. Nagyon jól jött a segítség, mert 2 hétig ülni, járni alig tudtam a gátsebem miatt, el sem tudom képzelni egy másik kisgyerek mellett hogy oldottam volna meg. Szerintetek a második baba érkezése után elég ha 3 hétig mindig van itthon valaki velünk, vagy érdemes még 1-2 hetet kérni a nagymamáktól? Egyébként ők nagyon szívesen jönnek, szóval nem akaszkodunk rájuk.
2023. márc. 20. 16:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem voltak komoly fájdalmaim, de jól esett, hogy van körülöttem valaki, átveszi a babát, amikor éppen nem szoptatok, aludhatok egyet akár, mégis mindig van kaja és tisztaság van. Szóval semmi mással nem kellett törődnöm, csak a babánkkal és magammal, a másodiknál pedig nekem is nehezebb volt. Nem fizikailag, hanem szellemileg kétgyerekes anyává érni. Én azt mondom, hogyha jól esik, és van aki szívesen segít, akkor badarság lenne visszautasítani. Egy pillanatig se érezd rosszul magad.

Mellettem egyébként 5-6 hétig volt mindig valaki váltva, csak néhány napokra nem. Anyukám pedig kérés nélkül küldte a kaját utána még 2 hónapig ha kell, ha nem. Nevezhetjük ezt "kiszolgáltatásnak", ha mindkét félnek jól esik, az mást miért bánt?

Megtudtam volna egyedül is oldani mindent, de ha nem muszáj és jól esik a társaság, akkor minek hősködjek?

2023. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Februárban szültem, és ugyanekkora a különbség a két gyerek között nálunk is.

Nálunk a férjem másfél hétig volt még itthon miután hazajöttünk a kórházból. Utána (és közben is) a szüleim jöttek minden nap, mivel közel lakunk hozzájuk. Nekem nagyon nagy segítség volt az első pár hétben, hogy egy pár órára elvitték magukhoz vagy sétálni a nagyot.

Én is úgy voltam, hogy sem ülni sem állni nem tudtam sokáig. (Még mindig vannak fajdalmaim, pedig 5 hete szültem)

2023. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
51%

2 hetig volt a ferjem itthon.

Ket het utan egyedul voltam a kicsivel,inteztem a nagyot,hordtuk az iskolaba reggel,hoztuk delutan haza.

Senki nem jott meg csak larogatoba sem nemhogy segiteni.mindenko csak addig mondta,hogy jon,amig meg nem szultem,utana valahogy mindenki elmaradt..

2023. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem inge, ne vegye magára, de az első 6 hét a gyermekágyas időszak, ez nem a szex miatt akkora nagy szám hanem ebben az időszakban ajánlott segíteni egy frissen szült nőt, hogy megfelelően regenerálódjon. Nem kellene olyat írni, hogy valaki kiszolgáltatja magát, neked meg kérdező nem kell magyarázkodni.

Sajnos nálunk se volt lehetőség erre, de ha lett volna, kihasználtam volna hogy rendesen tudjak kötődni meg felépülni. Bármi rossz érzés nélkül. Szerintem annyi segítség elég lehet mint az elsővel amit kaptál.

2023. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam. Első baba. Az hogy nem kellett főzni, meg mosni stb az első másfél hétben itthon az nagyon jó volt. Utána több napra főztünk hogy ne kelljen.

Én megemeltem a fejem, hátt nem kellett volna, nem kívánom senkinek. 10 percenként migrén rohamok gyötörtek és csak hanyattfekve tudtam megmaradni 😅


Ha nagyon nehéznek erzed a felépülést kérj nyugodtan segítséget. A nagyobbik kicsi igenyelni fogja hogy játszanak vele a nagyik! Te pedig hogy babázz és pihenj

2023. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a kommenteket, de ugyanebben a helyzetben voltam pár hete. Februárban született a 2. Babank egy majdnem 3 eves melle. Őt kivettuk bölcsiből a betegsegek miatt 3 hétre. Először itt volt anyosom 4 napig, majd aposom 3 napig, majd anyum egy hétig, majd par nap szünet utan megint apos 2 napig. Az elejen nagyon jo volt, mert nem kellett a házimunkaval es a főzéssel törődnöm, csak magammal, a babával és időt tölteni a nagyobbal. DE! En pár nap utan ugy elfáradtam abba, hogy mindig van itt valaki, hogy még a saját anyám is idegesített, nagyon kevesen múlt, hogy ne vesszek össze vele :D férjem js osszekapott az apjával. Szerintem par nap oke, de engem mar nagyon idegesitett a vegen hogy ők nem ugy csinaljak a dolgokat, ahogy en szoktam, es mar alig vartam hogy vegre magunk legyünk. Az elejen viszont egy hetig nagyon jo volt hogy volt itt valaki. Feltem is nagyon mi lesz ha mar nem lesz senki, de a legvegere mar vartam :D sok sikert :)
2023. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező most őszintén kinek szültél gyereket az anyádnak vagy magatoknak? Saját döntésed volt hogy gyereket szülsz és elvárod hogy más segítsen? Meddig fogja édesanyád a kezed? Nem kötelessége anyukádnak segíteni ha gyereket vállaltál meg kéne oldanod és nem mástól várni hogy pesztrálja a gyerekedet.
2023. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
47%

"Kedves"27.nem gondolod,hogy ez kicsit eros valasz?

A kerdezo nem var el semmit.

Miert kell beleallni abba aki nem fel segitseget kerni a rokonaitol...annyira birom az ilyen lenezo szuperanyakat.

Inkabn ne irtal volna semmit.

Keseru egy eleted lehet ha sajnalod,hogy van akinek van segitsege

2023. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

27 es meg annyit,hogy igenis kerjen segitseget,ha ugy erzi nem birja...remelem a kerdezo nem veszi magara a hulye valaszodat

28 voltam.

2023. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%
29es ha nem bírja az anyaságot meg a velejáró nyűgöt meg nehézséget akkor mi a francnak vállalt gyereket?
2023. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!