Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi korkülömbsé...

Szerintetek mennyi korkülömbség ideális két testvér között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
3 év
2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

A két testvér szempontjából nézve minél kevesebb, annál jobb.


Anyuka szempontjából nézve meg... Sokféle vélemény létezik, majd meglátod. A védőnőm szerint addig ne jöjjön a második baba, amíg az első egy bizonyos szintig nem önálló (evés, szobatisztaság). Mások ennél is többet várnának két testó között. A női test számára biológiailag valahol a 17-28 hónap közötti korkülönbség az ideális.


Én személy szerint minimum egy évet várnék a szülés után az újbóli teherbeeséssel, de kettőnél semmiképp se többet.

2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Testvérek szempontjából 1-2 év.

Egyébként anyafüggő, van olyan anya, akinek elég 1 gyerek jó pár évig, van olyan, aki egyből bevállalja a következő terhességet, amint lehet.

Nálunk majdnem 2 év lesz, szerintem jó lesz.

2010. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk 21 hónap lesz, leginkább a gyerkőcök miatt döntöttünk így, nekik tuti jobb lesz. De azért mi is vágytunk még egy babára.
2010. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk 19 hónap lesz a korkülönbség.Mindenkinek magának kell eldöntenie.
2010. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hugom és köztem csak másfél év van. És nagyon rossz a viszonyunk kis korunk óta,mindenben versenyeztünk, irigykedtünk stb. Sajnos felnőtt fejjel, már nagyon szégyenlem magam emiatt. És még két barátnpm van így vele, akiknek szintén huguk van és 1-2 év a korkülönbség.

Mindig irigyeltem azokat akik között több év volt. Mert én úgy vettem észre, hogy ott nem fordul elő, vagy legalább is sokkal ritkábban :) Én mai napig azon az állásponton vagyok, hogy ha legalább 3 év lett volna hugom és köztem, már lehet nem löktem volna el, vettem volna el játékát, és lehet hagytam volna, hogy velem aludjon mikor félt meg ilyesmik. Egyszerűen kiskoromban csak ugy fogtam fel, hogy nah jön egy vetélytárs, akivel küzdenem kell anyuért, olyan pici voltam. Hiába magyarázták nem így van :(

2010. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem meg olyan jóó lett volna mindíg is ha én és a hugom közt kevesebb év van.4 évvel vagyok idősebb sose egyeztünk.Uncsitesómék között 2év van és olyan jó látni hogy miolyen jól elvannak egymással:)
2010. okt. 7. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont 2,5 év lesz a korkülönbség.

Férjem és az öccse között 11 hónap van és olyan szar a kapcsolatuk, hogy nem is beszélnek egymással. Mindíg is különböztek egymástól.

2010. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

az előzőekből szépen kitűnik, hogy kukk mindegy bizonyos határokon belül (kb. 4 év) hogy mennyi a különbség, nem attól függ majd, hogy jó tesók lesznek-e. Ha 4-5 év korkülönbségnél több van akkor azt hiszem már inkább két majdnem egyke növekszik, nem pedig két tesó.


Nálunk 20 hónap lesz köztük


36 hetes km

2010. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

én 5 év múlva szeretném a következőt.

2 tesom van, az egyik alig 2 a másik 6 évvel fiatalabb nálam. a kisebbel sokkal jobban egyezünk, neki olyan jó hogy vagyok és egy csomót segitek neki, imádjuk egymást

2010. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!