Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi korkülömbsé...

Szerintetek mennyi korkülömbség ideális két testvér között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a korkulonbseg jo kapcsolat szempontjabol nem feltetlenul szamit annyira. A testverem es koztem 7 ev van. Csodalatos kapcsolatunk van es en nagyon sokat tanultam tole. A ferjemek kozott szinten 7 ev van. Szintugy jo kapcsolat. Vannak olyanok, akik kozott pici korkulonbsegnel is rossz a viszony, mert akkor nagyobb a versenges bizonyos embereknel meg olyanok is vannak, akiknek kis korkulonbseg a jo. Minden kapcsolat mas. Szerintem ezt nem lehet kiszamolni ilyen alapon. Nalunk azert szeretnenk kb. 4-5 ev korkulonbseget, mert a ferjem rengeteget dolgozik tavol, ahonnan nem is johet haza es mi sem mehetunk hozza, igy van, hogy 1 evig is egyedul vagyok ujbol es ujbol a gyerekkel, szoval en ezert nem vallalnam be kisebb korkulonbseggel. 10 ev meg afelett tenyleg sok, ott mar nincs kozos tema, de a pici jol jarhat vele, sokat tanulhat a nagyoktol. Egyik baratnomeknel 18 ev a korkulonbseg es a baratnom ilyen modon konnyen megtanulta, hogy egy babaval mit kell tenni. Ez neki konnyebbseg lesz, a pici meg tole tanult folyamatosan. Szoval mindegyiknek van elonye es hatranya, az adott gyerekek termeszeten is mulik, van, akinek ez jon be, a masiknak meg az. En szemely szerint orulok, hogy a testverem ennyivel volt idosebb. En sokat gyarapodtam az o segitsegevel es mas ertelemben en is segitettem ot.
2010. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mi szerintem várunk még legalább 2 évet, most 6 hónapos a kisfiunk. Én is szeretném, h arra már minimum szobatiszta legyen, tudjon egyedul enni, apa is el tudjon vele menni bevásárolni, bringázni meg ilyenek.

Én és a bátyám között 4,5 év a korkülönbség. Nagyon jól kijöttünk, amikor kicsik voltunk, mindig ő volt az oltalmazó nagytesó. A férjem és a nővére között 2 év van, ők a mai napig marják egymást.

2010. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kb 3 év eltérés mindenkinek jó, babáknak is, anyukának is. Kicsit könnyebb a nagyobb gyerkőccel, talán már pelusozni sem kell, ráadásul a kicsi sok mindent elles a nagytól. A nagyobb gyerkőccel már okosan át lehet beszélni a féltékenység témát is. Bár nálunk 10 év van a két gyerek között, de így is jó testvérek nagyon annak ellenére is, hogy eltérő neműek. A kicsi imádja a nagyot, a nagy pedig pátyolgatja a kicsit, édesek nagyon.
2010. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2,5-3 év az ideális. Ennek ellenére mi ezt nem tudtuk megvalósítani, nálunk 4-5 év lesz majd a két gyerek között. Azért remélem, hogy ez is jól sül majd el. A korunk mindenesetre megengedi, hogy várunk még, mert nem leszünk 30 évesek sem a második gyerek születésekor, legalábbis a tervek szerint.


És nem kukacoskodásképp, de a korkülönbséget n-nel írják.

2010. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó testvéri kapcsolat alapvetően nem a korkülönbség függvénye. Számít a gyerekek neme, alaptermészete és a szülői nevelés is, és később a szocializáció (melyiket mi érdekli, van-e/lesz-e közös témájuk stb.)

Szerintem egy objektív dolog van: ha 3-4 évnél nagyobb a különbség, akkor kis korban nem lesznek játszótársak (legalábbis a nagyobbnak a kisebb semmiképp).


Aztán ott a kérdés, hogy mennyire tudnak "tervezni" a szülők. Mert hiába képzelik el valahogy, sokszor "becsúszik" a kisebb igen hamar, de olyan is van, hogy nem akar megérkezni, így nagyobb lesz a távolság a vártnál.

Szerintem bármilyen korkülönbségből jöhet ki jó!


És olyan is van, hogy tervezünk valamit, de a körülmények úgy hozzák hogy "módosítani kell a terven". Pl. hirtelen gondozásra szorul egy szülő, és akkor várni érdemes, vagy egy barátnőmnek mondta az orvosa, hogy néhány éven belül műtétre lesz szüksége, így ők "gyorsan" bevállalták a harmadikat, mert nem tudják, hogy műtét után egyáltalán vállalhatnak-e még, vagy mint nálunk, második babám után kiderült, hogy gerincbeteg vagyok (első és második között két év van), és bár szerettük volna a harmadikat is nem túl távol, most mégis 3-4 év szünet lesz legalább, míg stabilizálódik az állapotom.


Összesítve sok körülmény van, ha a szülők örömmel várják és nevelik gyerekeiket, akkor szerintem ez az öröm a testvérekre is "átragad", és könnyebb megoldani a testvérek közötti nehézségeket, amik szerintem bármilyen korkülönbség mellett is elő-előjönnek.


Minden jót!

2010. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Úgy gondoltam 2, de most, hogy nagylányom 28 hós , a kicsi 7 hós, újraértékelem a harmadik ugyanilyen tendenciával való érkezését... Lehet tolunk rajta pár évet.
2010. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!