Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok babacipő ügyben?!

Figyelt kérdés

Kisfiam a lakásban már szépen, ügyesen jár, sétakor eddig kocsicipőt adtam a lábára, de ugye mostmár elérkezett az idő, hogy rendes cipőt kapjon. Ahogy egyre többet olvasok a témában, egyre tanácstalanabb vagyok. A védőnő azt mondja Siestát vegyünk, az orthopéd orvosok azt mondják ne legyen harántemelős, legyen supinált és puha talpú... stb. Egyre hidegebb van, hogy adjak rá puha talpú cipőt??? Ja és a legjobb most olvastam egy cikket, amiben azt írják, hogy a lakásban is cipő kell a gyerekre...

Segítsetek légyszi, hogy ti milyen cipőt vettetek a gyerkőcnek! Főleg, aki szintén október-novemberben vette az első cipőcskét!

Előre is köszönöm!


2010. okt. 8. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Salus, szupinációs. Nekünk gyógytornász is, otopédus orvos is ezt ajánlotta. (Mezítláb járkálás persze a legjobb, de csak egyenetlen talajon segíti a láb izomzatának megfeleő fejlődését. Lakásban sima a talaj, ezért javasolják bentre is a cipőt.)
2010. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a babád lába egészséges, nincs szüksége korrekcióra, nem kell supinált cipőt venned neki. Régen valóban a Siestát tekintették a legjobbnak, manapság az ortopédorvosok óva intenek tőle. Az a fontos, hogy jól elférjen benne a kicsi lába, ne legyen kemény a talpa és jól tartsa a sarkát, azaz legyen a saroknál kérge a cipőnek, az nem fontos, hogy magas szárú legyen. Nagyon jók a Bobby shoes és az Elephanten cipők, de vásárlás előtt mindenképp többet is próbálj a kicsi lábára, ő fogja érezni, melyik számára a legkényelmesebb!
2010. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a lakásba nem kell cipő. Mi Falcont vettünk. Csak egy nagyon pici emelés van benne,éppen látszik. csak ajánlani tudom.
2010. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én egy Bama gyerekcipőt vettem neki. extra minőségű bőr, keménytalpú, tépőzáras. ha nincs gond a lábával nem kell sem emelt, se supinált, se semmi.
2010. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mi is falcont vettünk,és nagyon jó.off,lehet,hogy tudatlan vagyok, de mit jelet az,hogy supinált?
2010. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
emelt a sarka, legalább is úgy tudom:) A másik Falconos vagyok.
2010. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Supinált talp leírása: [link]
2010. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

utolsónak: supinált, amikor meg van emelve a cipő belső fele hogy jobban döntse kifelé a lábfejet, ne legyen lúdtalpas a gyerek.

kell bentre is a cipő, mert nagyon rossz a lábuknak ha parkettán, járólapon szaladnak, odaütődik az izület, csont.

Amig tanul járni jól jön egy puhatalpú mamusz vagy ilyesmi (liliputi.hu) és mivel hideg van, kintre kis csizma vagy bakancs. De ha nem fogod még ezen a télen mászkálni kint, akkor elég egy kocsi-csizma is.

2010. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15.56-os vagyok, köszönöm a felvilágosítást.akkor jól értelmezem, hogy a supinált cipő=a harántemelőssel?Nekem azt nagyon nem ajánlotta a gyógytornász.azt mondta,hogy puhatalpú legyen,bokatartós.ezért vettük a falcont.meg azért is,mert a többi hasonló cipőt gyártó márkánál 9-nél kezdődtek a cipők, ez meg 6290 volt.
2010. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

harántemelős: a cipő talpán belül látsz egy kis puklit, ami megemeli a harántot a talpon.

szupináló: ha leteszed a cipőt egy asztalra és megnézed hátulról a sarok részt, akkor azt látod hogy bár a cipő talpa egyenes alul, ahol az asztallal érintkezik, viszont ott ahol a talp érintkezik a cipő bőr részével, már nem egyenes, hanem a belső részen vastagabb a talp anyaga, mig kifelé egyre vékonyabb a talp

2010. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!