Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsö natha, teljesen tanacstal...

Elsö natha, teljesen tanacstalan vagyok?

Figyelt kérdés
7 honapos fiam nathas, voltunk dokinal virusfertözese van...de egyszerüen nem engedi, hogy az orrahoz nyuljunk, nyem töröltük zsepivel, csak szivjuk ennek ellenere minden percben tiszta takony a gyerek.Hogyan szoktatok tisztan tartani az orrat?Az orrspray-töl annyira kesz van, hogy ma reggel mar a D vitamint sem tudtam beadni(ugyanolyan üvegben van az is)?
2011. ápr. 13. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően én csak akkor használok orrspray-t, ha hallom, hogy szörcsög, de nem bírok semmit kiszívni az orrából. Az orrspray vagy orrcsepp ugyanis arra való, hogy feloldja a váladékot.

Tehát ha szépen jön ki a cucc, akár folyik, akár ki lehet szívni neki orrszívóval, akkor nem használom, nem kínozom még ezzel is, pont elég neki az orrszívó.

2011. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nekem is tiszta sor, de minden percben szivjam az orrat???vagy hogyan szoktatok tisztan tartani?eleg durva a helyzet, megmondom öszinten en meg ennyire taknyos gyereket nem lattam...
2011. ápr. 13. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam szárítani a popsitörlőt,és azzal törlöm,ha folyik az orra.Zsepivel nem törlöm,mert a száját is kitátja ilyenkor,és egyszer a szájába ment egy kis db,azóta nem merem.A popsitörlőt azért szárítom ki,mert egy idő után fájna az orra,mert kidörzsölné.
2011. ápr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat törölgettem neki, ha éppen folyt, és kb. minden órában 1x ki is szívtam neki. Túl sokszor sem szabad kiszívni neki, mert az is ingerli az orrnyálkahártyát.
2011. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell állandóan szívni, amíg náthás nem lesz olyan, hogy teljesen "üres" az orra. Szívni akkor kell, mikor hallani, hogy nehezen vesz levegőt, vagy ha köhögési roham jön rá tőle, akkor ingerli a torkát, és ki kell szívni. Én ilyenkor naponta 3-4 szer orrszívó porszívózom, de akkor rendesen. Lefekvés előtt nagyon. Ha napközben tudod úgy altatni, hogy nem teljesen vízsszintesen, pl babakocsi, az a legjobb, nem folyik torkába.

Orrszívózáskor nagyon sírnak, sikítanak, de bármilyen csúnyán hangzik, nem szabad "sajnálni" olyankor, le kell fogni, és rendesen kitisztítani vele, jól kiszívni, az segít a legjobban neki, orrcsep pedig csak utána. (nasivin-t gyereknek- ajánlott nekünk az orvos) Ahogy mások is írták, tengervizes spray akkor csak, ha nehezen jön ki, le van rakódva, orrszívózás előtt. Orrszívózások között pedig törölgetni csak, de természetes tisztulás is van, tüsszentéssel pl. Pár nap és rendbejön, kitartás :)

2011. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lefekvés előtt mindig - akartam írni
2011. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat....a natha sajnos fogazassal is parosul(4 foga jön egyszerre)remelem hamar tul leszünk rajta
2011. ápr. 13. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!