Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Teljesen...

Mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
A kislányom 18 hónapos.Hétfő este elkezdett köhécselni,egyből kezdtem neki adni a C vitamint.Keddre rosszabb lett,este 38,5 volt a láza,adtam neki egy kúpot ami le is vitte neki.Szerdára még jobban köhögött,de olyan rohamok jöttek rá,hogy már hányt.Elvittük az orvoshoz,azt mondta nem olyan komoly,nem ad komolyabb gyógyszert,csak felírt egy másik köptetőt(Ambroxolt)és adjam tovább a C vitamint és szívjam az orrát.Tegnap még egész jól volt,a mai nap viszont katasztrófa.3-szor volt megint olyan köhögési rohama,hogy hányt,iszonyúan folyik az orra,fél óránként szívtam le neki,a szemei vörösek a könnyezéstől,nagyon rosszkedvű,de nem lázas.A szívem szakad meg,hogy nem tudok csinálni semmit.Hívjam ki az ügyeletet?kijönnek egyáltalán ilyen esetben vagy csak megmondják,hogy mit adjak neki?mit tegyek?Annyira szenved szegény...
2010. dec. 31. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
az ambroxol előtt is adtál neki köptetőt?
2010. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont nem köptetőt adtam volna neki, hanem Stodalt vagy lándzsás útifű szirupot. Nem értem az orvost egészen...

Köptető az csak még jobban előhozza a köhögést.

2010. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én azonnal hivnám az ügyeletet,ne várjál!!!Meg nézi a doki,aztán majd ő mond valamit,hogy mi a baja a picikédnek.De szerintem ne aggódj,mert ha nincs láza az csak jóóó.De én hivnám az ügyeletet,sőt lehet még be is mennék vel inkább,mert az gyorsabb!
2010. dec. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen adtam neki,de arra azt mondta az orvosnő,hogy nem jó,azért írta fel ezt.
2010. dec. 31. 22:16
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként Sterimar spray-t használj az orrára. Befújod, aztán hadd folyjon ki a cucc, majd pár perc múlva szívni orrszívóval. És mondom, én Stodalt adnék neki a köhögésre, nem köptetőt.

Kisfiamat is a Stodal hozta helyre. Hurutosan köhögött, adtam neki napi 3x 1 kiskanálnyi Stodalt, és két nap múlva semmi nem volt.

2010. dec. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
azért kérdeztem én is (első), h. adtál-e már más köptetőt is, mert ha sok a trutyi a tüdőben, akkor attól tud úgy köhögni, hogy hány. nagyon kell vigyázni a köptetővel, még picik a hörgők, könnyen be is fulladhat.
2010. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ambroxol után mindig jön egy erősebb köhögés.Soha nem lehet este adni,az estit késő délután kell.Ha van otthon kamillád főzzél és tedd a közelébe ott gőzőlögjön.Ő ne szivja a gőzt közvetlen nekik még ez nagyon meleg.Én mindig beteszem a szobába ahol alszik.2szer 3szor felmelegitem,hogy belepje a szobát.És most ne nevess,de ha van otthon disznó zsírotok kicsivel kend be a mellkasát.A legtutibb recept a nagyimtól.Persze,hogy megnyugodj hívd fel az ügyeletet.Jobbulást a picinek.
2010. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van itthon Stodal is,akkor adjam neki inkább azt?
2010. dec. 31. 22:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Sajnos nálunk a Stodál nem vált be,rosszabb lett az álapota és mindig az ambroxol hozta rendbe.
2010. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Esetleg Baby Luuf balzsamot is tehetsz a hátára, nekünk ez nagyon bejött.
2010. dec. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!