Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én gyerekem vonzza...

Csak az én gyerekem vonzza ennyire a retket? Vagy én vagyok nagyon rossz anya?

Figyelt kérdés

Szóval, minden nap természetes, hogy tiszta kivasalt ruhát adok a 18 hónapos kislányomra, de mindig összekeni valamivel magát. Délután 5 kor mindig elsétálunk a játszótérre /100m/ akkor már nem öltöztetem át, mert az első dolga, hogy megfürdik a homokozóba és amúgy is 7 kor fürdés. Eddig nem jártak sokan a játszóra délután, de vagy 2 hónapja népesebb a hely, ami tök jó.

Tegnap azonban már tiszta hülyén éreztem magam. Minden anyuka kinyalva a gyerekek pedig olyan ruhákban voltak, amiket én csak ünnepi alkalmakra adok a gyerekemre, vagy meg sem tudok venni.

Az én gyerekemen egy turis kabát, meg egy régebbi melegítő volt, amit nem sajnálok a homokba , ha összeken.

Na egy a lényeg kilógtunk a sorból, pedig általában nem jellemző rám , hogy alul öltöztetem a gyerekemet, vagy magamat.


2010. okt. 9. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen volt rajtatok és rajtuk ha rajtuk ilyen: [link]


Akkor nem voltak túl öltöztetve de ha rajtatok ilyen:

[link]

De ha te pl: ilyet adsz a gyerekedre játszótérre azzal semmmi baj,ugyis piszkos lesz..

Ne érezd magad rosszul

2010. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És ilyenkor mondják azt, hogy inkább eleven és rossz legyen a gyerek, mint beteg.

Én lány létemre mindig holt koszos voltam.

Nos a fiam már 14 lesz. Lassan nem koszolja magát, viszont ő mindent elszakít. Az összes Nike és Adidas melegítője ki van térdelve.

Elmesélek egy rövid kis történetet.Pár éve egyedül indult iskolába, mert nekem korán kellett mennem dolgozni. Ugyanilyen szar idő volt, mint mostanában,erre az én gyerekem szandálba és kardigánba ment az iskolába. A buszmegállóba az öreg nyugdíjasok rögtön elkezdték mondani, hogy szegény kisfiút az anyja nem öltözteti fel normálisan.

Még szerencse, hogy ott volt a szomszédunk, aki helyretette a vén tyúkokat. Megmondta nekik, ha az anyja itthon lenne, akkor nem engedte volna el így.

Bár nekem a végtelenségig ciki volt a történetet, de a férjem megnyugtatott, hogy azért mert az emberek hülyék, nem te tehetsz róla.

2010. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lényeg az belőle, hogy ha a szülök azt gondolják, hogy te koszosan és ócska ruhába viszed le a gyerekedet a játszótérre, akkor a többi szülő egy nagy marha.

Én sosem ez alapján ítélem meg az embereket és a gyerekeket.

Abból kiindulva, hogy én milyen voltam.

2010. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén 18 hónapos a kislányom. Hát tudod én meg úgy vagyok vele, hogy amikor már ebéd után is át kell öltöztetnem mert tutira a nadrágra cseppent a kanálból a paprikás leves akkor már nem érdekel hogy ha kimegyünk az utcára akkor azért külön átöltöztessem. Olyan jó hogy kiírtad a kérdést, mert én sokszor csodálkozom hogy más gyereke csak ül egész nap egy helyben? Nem élünk koszban mocsokban mégis maszatos az én kis mancim délutánra. A nadrág piszkos, homokos. Azért van a mosógép hogy kimossa én meg azért hogy este fürdésnél a gyerekemet mossam meg :) Pár házzal arrébb van egy család, mindig sokkal divatosabban van öltözve a 8 hónappal idősebb kislány. Őszintén szólva nem is adnék rá ilyen ruhákat a sajátomra mert sajnálom a ruhát. Valóban csak arra veszek új ruhákat hogy legyen normális amiben elviszem orvoshoz, védőbe, ide oda ha megyünk. otthonra meg jó a tesómék használtja is és a turis is. Nekem nem mindegy melyikből nem tudom kiszedni a foltot, a turis 300 ft-osból vagy a hello kitty-s 3000 forintosból.
2010. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg az a nem normális ha egy gyereket a játszótérre kis ünneplőben vagy legalábbis tök rendes ruhában visznek le. Persze volt hogy mi is valami ügyet voltunk intézni, rendesen felöltözve és visszafelé úgy mentünk be a játszótérre, de az nem ugyan az amikor nap mint nap látod, hogy ki vannak öltözve. Teljesen felesleges, mert tényleg csak a gyerek is te is koszos leszel, ne foglalkozz velük!! Ha nekik ez a legfontosabb hogy mivel villogjanak már a játszótéren is,.... pffff
2010. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya! Képzeld el, hogy milyen rossz annak a gyereknek, akin több ezer forintos ruha van a játszótéren, és azt hallgatja végig, hogy "vigyázz a ruhádra, tiszta piszok leszel!" A játszótérre játszani visszük őket, nem divatbemutatóra. Kár, hogy nem a gyerek az első, hanem sokan presztízskérdést csinálnak belőle, hogy mit viseljen. Ami persze biztos szép, csak kényelmetlen és még viselkedni is kell benne... Amúgy az én kisfiamon még nem volt 1/2 órán túl tiszta a ruha, pedig reggel frissen, tisztán, ropogósra vasalva kapja meg. Én úgy hívom, hogy genetikailag koszos... :)
2010. okt. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felénk is megy ez a nagy kiöltözés a játszó térre is...elvileg senki nem olyan jómódú, a gyerekek mégis talpig nextben (elnézést magát a márkát én is szeretem de tudjuk hogy a szebb darabok nem 2 ft-ba kerülnek) feszít :)

Meg Nike cipőben stb...

Ez a menő, a trendi és valahogy úgy látom sok anyukának ez ilyen önkifejezés hogy milyen roppant csinosan, divatosan menőn öltözteti a gyerekét..még a JÁTSZÓRA IS! :)

Én ha lehet nem viszem ilyen ruhában, mert utálnék 2 percenként rászólni hogy : ne térdelj le, ne fetrengj meg a homokban stb...nehogy összekoszolja vagy tönkretegye a ruhát.

Nekem mindkét gyerek irtó koszos mire hazaérünk de legalább nem unom meg a saját hangom is mire felérünk. (a sok rászólás miatt)

2010. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én még soha nem néztem, miben van a többi gyerek vagy anyuka a játszótéren. Nem is érdekel. nekem az a lényeg, hogy egy ruha kényelmes legyen a gyerkőcnek(tudjon benne szabadon mozogni, ne legyen full poliészter), ne fázzon, ne legyen túlöltözve. Pl én vittem már el adidas melegítőbe a gyereket játszótérre, mert én meg úgy vagyok vele, hogy minek tároljam az ilyeneket alkalomra (szabadidőket), mire rá tudnám adni, kinövi(orvosos cucca, "ünneplős" szerkója természetesen nem szabadidő). De ugyanúgy van turis ruhája is. A ruha az csak ruha. aki ez alapján ítélkezik, arról megvan a véleményem.

Egyébként az én lányom is koszmágnes. Gyakorlatilag naponta 10szer simán át kellene öltöztetni, hogy mindig "patyolat" legyen.

2010. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

EZT A KÉRDÉST ÉN TETTEM FEL: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

sZOVAL ERRÖL EZ A VÉLEMÉNYEM!

2010. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én hugom is néha úgy néz ki mint egy kis kukás :D szoktam is mondani neki..:D mikor egyedül öltözik fel, és kimegy abban a cipőben aminek az orra már teljesen szétszakadt a motorozásól, de ő nem hajlandó mást felvenni csak azt :D meg hozzá egy sötét kék kabátot ami még az enyém volt..17 éve..:D szoval hugom is feltud öltözni:D de ő így legalább jól érzi magát, és kényelmes. főleg ha kint játszik.
2010. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!