Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám, egész nap sír, ha nincs kézben. Másfél-2 óránként szopik, időm így kb semmire nincs.

Napközben egyedül vagyok délután 5-ig.

Viszont kötelező egy-két dolog: mosdó, reggeli, ebéd, kávé, plusz ami még beesik alapvető tennivalók.

De ilyenkor tényleg végig sír, nem alszik csak rajtam, szóval barmit csinálnék, azt ő addig végigsírja tiszta erőből. A fejem nagyon fáj tőle 2 hete, így a lehető legkevesebbet hagyom sírva, de már nem bírom.

Hordozót próbáltuk, nem vált be sajnos.


Szóval a kérdésem lényege: ti ilyenkor hagyjátok sírni, ha pl wc-re kell menni vagy összedobsz egy gyors ebédet?


2023. máj. 1. 21:15
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Wc-re bevinnèm kagylóülèsben, vagy addig sìr. Főzni nem főznèk, az biztos. Mìg egyik kezemmel fognàm, addig a màsikkal ennèk hideget.
2023. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Kagylóülésben is sír, mem én kellek neki, hanem hogy kézben legyen, de az is csak úgy jó, ha úgy van ringatva, mint az őrült.

Az összedobok valamit nem feltétlenül főzést jelent, de egy szendvicshez is elő kell pl pakolni, vagy megmelegíteni a hűtőből valamit

2023. máj. 1. 21:25
 3/39 anonim ***** válasza:
63%

Eleget eszik? Mármint van elég tejed, nem marad éhes?

Ha igen akkor én hagynám, ha sír pár percet, hát sír. Én is ember vagyok, vannak alapvető biológiai szükségleteim, mint pl az evés-ivás meg a wc (ahova semmi szín alatt nem vinném be magammal egyébként, nálam ez tabu), ezekről nyilván nem mondok le. Főzés helyett mondjuk a kajarendelés egyszerűbb lehet... Ja és én ringatni se ringatnám álló nap, ez egy 4-5 kilós gyerekkel még oké, de ha majd 10-12 kiló lesz, akkor hidd el, nem lesz az. Az hogy rajtad alszik, normális, gondolj bele, eddig is a te szívverésedet hallgatta 9 hónapig, érthető hogy megnyugtatja.

2023. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Rezgős hintàt esetleg èrdemes megpròbalni. Wc-re menni, enni muszàj. Akkor is ha sìr a baba. Ha làt tèged, beszèlsz hozzà, ès csak addig sìr, mìg eszel, wc-zel, az nem szàmìt sìrni hagyàsnak.

Ha többfogàsos ebèdet főznél, habfürdőznèl stb, mìg sìr, az lenne sìrni hagyàs.

Egyèbkènt ha kimèsz vele, akkor is ennyire sìr? Van amelyik babàt megnyugtatja ha szabad levegőn van. Parkban, jàtszótèren a padin meg nyugodtabban megehetnèl egy szendvicset.

2023. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Tejem van elég, hízik szépen, ezzel nincs gond. Egyszerre valószínűleg kevesebb mint az átlag, mert gyakrabban kér enni.

Hogy rajtam alszik, az nem zavar, azzal van a baj, hogy azonnal sír, ha letenném. Ha fent van. Ha alszik, akkor 2 percet szokott aludni, miután letettem, és kis nézelődés után megint sír.

Rezgős székünk van, nem tudok megenni semmit, hogy ne kezdjen el sírni, a feléig jutok el jó esetben. Ha olyanja van, akkor letenni sem tudom sírás nélkül.

Babakocsiban nincs el egyáltalán, legalább a felét végigsírja, a maradék részét átaludja, ha nem normális módon rángatom a kocsit.

Hordozóban csendben van, el is alszik, de abban meg össze van esve, nem merem sokáig benne hagyni még.

2023. máj. 1. 21:45
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Wc-re igen, amíg főzök nem. Persze egy szendvics, tükörtojás vagy megmelegíted a kaját tök oké, de nem dobnék oda egy levest. Nem tudtok rendelni ebédet? Amúgy fiam dettó ez volt, 4 hónapig csak a szopipárnán aludt napközben vagy kendőben. Azt hittem meghülyülök. Hidd el hamarosan túl lesztek rajta, ha néha ici picit sír, amíg elvégzed a dolgod hát istenem. Nem ettől lesz baj, hanem amikor rácsukod órákra az ajtót. Énekelj neki közben még ha azt érzed teljesen felesleges is. Érzi, hogy ott vagy. Adamo hinta esetleg? Nekünk nem volt, de sokan dicsérik.
2023. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Màrmint magadra kötős hordozóban? Ha jól van belekötve, akkor nem kène összeesnie benne. Èn is nagyon bènàn kötöttem bele, utòlag làtom a fotókon. Ha valaki profin segìtene ràdkötni, ès megtanulni a kötést, akkor valószìnűleg jobb lenne. De 4 hetes mà nyugodtan lehet benne òràkig.
2023. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

Rugalmas kendővel éltem túl ezt az időszakot de eleinte olyan pici volt, hogy nem mertem még beletenni. Szóval egy ideig én is nélküle küszködtem.

Vetettem (mivel a boltba jutás is egy elérhetetlen álomnak tűnt) sok instant ehető kaját pl. kekszek, péksüti, zacskós leves, zabszelet, müzliszelet, csoki, zabkása stb. amivel szinte semmit nem kell csak megenni. Tudom, hogy nem egészséges, de örültem ha ezeket be tudtam iktatni. Egyébként az ebédet rendeltük a teletáltól. Így mosogatni se kellett csak a kávés bögréket maximum.

Sírni hagyást manapság már nem javasolja senki, de tényleg nem lehet akkor semmit csinálni. Én nem hagytam sírni egy percet se egyedül de volt olyan időszak hogy kézben is csak sírt.

Wc-re volt hogy vittem a kezemben...tudom, gáz, undorító de ez van. Én azt hiszem elég mélyre süllyedtem az anyaság nehézségeibe.

Később dönthető etetőszékben odaguríttam a wc ajtóba és néztem ahogy sír, beszéltem hozzá, aztán futottam megnyugtatni amint tudtam.

Vegetáltam ezekben az időkben, takarítást sem tudtam, csak a férjem, amit megcsinált. Mosogatás, mosás, teregetés, ritkábban porszívózás és ennyi.

Nekem a nagy áttörést a hordozókendő hozta, azzal felszabadult a kezem és újra tudtam valamit csinálgatni. Igaz így sem bármit de a semminél máris jobb volt.

Tarts ki nem tart örökké!

2023. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%
8. Gáz? Miért mások (akiknek nem eszik-alszik babája van) szerinted hogy csinálják? 🤣 ne érezd magad gáznak, tesszük amit tennünk kell!
2023. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Kèszìts magad mellè kèzbe vehető ennivalòt, ès mikor elalszik rajtad, akkor egyèl belőle. Plusz pont, ha leeszed a gyereket.
2023. máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!