Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám, egész nap sír, ha nincs kézben. Másfél-2 óránként szopik, időm így kb semmire nincs.

Napközben egyedül vagyok délután 5-ig.

Viszont kötelező egy-két dolog: mosdó, reggeli, ebéd, kávé, plusz ami még beesik alapvető tennivalók.

De ilyenkor tényleg végig sír, nem alszik csak rajtam, szóval barmit csinálnék, azt ő addig végigsírja tiszta erőből. A fejem nagyon fáj tőle 2 hete, így a lehető legkevesebbet hagyom sírva, de már nem bírom.

Hordozót próbáltuk, nem vált be sajnos.


Szóval a kérdésem lényege: ti ilyenkor hagyjátok sírni, ha pl wc-re kell menni vagy összedobsz egy gyors ebédet?


2023. máj. 1. 21:15
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hordozot hasznalsz kerdezo, amiben “ossze van esve”? Mert az sejtesem szerint nem a jo eszkoz lesz, amit egy 4 hetesnel hasznalni kene.


Ilyen picinek pl karikas kendo tok jo valasztas. Az en babam 2 hetes es ugyanez van nalunk is, de a kendot szereti. Azert valasztottam a karikast, mert en ezekben a kotesekben bena vagyok, de ezt tenyleg 5 perc megkotni es ha meg nekem is megy, akkor barkinek..:D


Amugy meg aki azt mondja, hogy tapszerezze a babat mert tuti ehes, az ezek szerint nincs azzal tisztaban, hogy a babak nem csak az ehseg miatt szopiznak. Tehat ha sir, nem csak azert sirhat, mert ehes, hanem mert az anya kozelsegere vagyik. Es ha mellre teszi, nem feltetlenul csak eszik…

Meg lehet tomni tapszerrel, lehet el is fogadja annak ellenere, hogy nem az ehseg miatt sirt, de azt gondolom, hogy ha valaki szoptatni szeretne, nem ez a megoldas.


Amugy meg ha a baba hizik es van eleg pisis-kakis pelus, akkor a kerdezonek boven eleg teje van, nem kell aggodni :)

2023. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
88%

Hányszor ettem le a gyerek fejét :D Mindig szoptatás közben ettem, amúgy folyton kézben volt és csak rajtam aludt. Készült egy kép is rólunk, ahogy az egyik karomban alszik, a másikkal meg egy kézzel próbálom kimosni a nyakig összekakilt ruhájából az anyatejes kakifoltot, nagyon viccesen néztünk ki. WC-re is vittem magammal. Amikor először sikerült hajat mosnom, úgy, hogy kibírt 10 percet a hordozóban, rögtön felhívtam anyukámat :D Ringatni is kellett, és hónapokig csak velem/rajtam volt jó. Szerintem kiolvastam az internetet abban a pár hónapban, amíg ez tartott. Babakocsi? Hordozókendő? Autóshordozó? :D azt használja más- ezt gondolhatta a lányom.

Ma mégis úgy ment be a bölcsibe 1 hét betegség után, hogy utána kellett kiabálnom, hogy ,,amúgy szia kislányom". Többemberes baba és 4. trimeszter, ennyi az oka, kitartás, hamarabb elmúlik, mint gondolod.

2023. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
29. Nekem is volt ilyen ismerősöm. Ugyanezeket mondta, hogy éhes, meg valamit biztosan rosszul csinálok, hiszen csak akkor sír egy baba ha baja van. Olyan lekezelően beszélt velem, elsírtam magam ha rágondoltam. Ráadásul neki kettő volt, és mondta, hogy itt a bizonyíték, hogy két gyereket is jól szoktatott…erre megszületett a harmadik😈😈 és a karma dolgozott. De legalább ő bocsánatot kért tőlem, mert én ennek ellenére sokat segítettem neki. Na mindegy én mindig röhögök az ilyen nagy megmondókon, mert fogalmuk sincs milyen egy ilyen újszülöttel. Aztán ezek azok akik ki vannak a másfél évestől, mert megszokták, hogy a gyereknevelés olyan mintha fikuszt tartanál😅
2023. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Tápszert adtam neki az elején, sürgősségi császár lett a szülés vége, kevés volt a tejem, szoptatási tanácsadóval beszéltem, cumizavara is volt szegénynek, fejtem, küzdöttem a tejért az első 2-3 hétben. Szerencsére sikerült behozni a dolgokat. A világ egyik legboldogabb embere voltam, mikor már nem kellett kiegészíteni végre. Szóval ezek után nem fogok ismét tápszerezni. Minden nap mérem, átlagban 20-30 g-mal minden nap nehezebb, pelenkák száma is rendben van.


Adamo hintát meg fogjuk nézni, köszönöm a tippet.


Hordozót olyat kerestem, ami pici babának is jó, mert 2680 g-mal jöttünk haza a kórházból.

Boppy comfyhug


A sima kendőktől félek, hogy leesik benne, ebben is sokszor ölelem át, de egyre jobban hiszem el hogy marad rajtam, nem esik le.


Én is többször ettem már le :D

Csak estére sokszor megfájdul a vállam, valamit rosszul csinálhatok, de azóta minden alkalommal megtámasztom a kezem szoptatáshoz, hátha ezzel van baj.


Ahogy látom, sokan vagyunk ezzel így, aki még benne van, kitartás Nektek!

2023. máj. 2. 13:11
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól látom ez a hordozó formázott. Ezért lehet hogy összecsuklik benne. Ilyen picinek nem ajánlott formázott, merevített eszköz. Kendőből van karikás is amit pofon egyszerű megkötni és újszülött kortól használható. Ez semmivel nem tartja biztosabban mint az. Esetleg ha van lehetőséged kérj kölcsön és próbáld ki.
2023. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem close caboom volt, abba könnyű belerakni a gyereket. Mèg nem volt 1 napos, és màr hasznàltuk. 3360g-al született. Ha tudsz valakitől kölcsönkèrni, èrdemes megpròbàlni, hogy nektek bevàlik-e.
2023. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
34. Nincs a közelben hordozási tanácsadó? Van 1-2 renitens baba, de a legtöbb szereti a kendőt, ha jól van megkötve.
2023. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Hordozással. Rugalmas kendő. Életet ment 😉
2023. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hordozo akkortol lesz jo kerdezo, amikor mar tartja a fejet a baba. En is meg akartam venni,de egy facebookos csoportban volt rola kerdes es ott irtak.


Szoval ujszulott kortol nem annyira jo meg, de utana igen.

2023. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!