Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Hogy oldjátok meg hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám, egész nap sír, ha nincs kézben. Másfél-2 óránként szopik, időm így kb semmire nincs.

Napközben egyedül vagyok délután 5-ig.

Viszont kötelező egy-két dolog: mosdó, reggeli, ebéd, kávé, plusz ami még beesik alapvető tennivalók.

De ilyenkor tényleg végig sír, nem alszik csak rajtam, szóval barmit csinálnék, azt ő addig végigsírja tiszta erőből. A fejem nagyon fáj tőle 2 hete, így a lehető legkevesebbet hagyom sírva, de már nem bírom.

Hordozót próbáltuk, nem vált be sajnos.


Szóval a kérdésem lényege: ti ilyenkor hagyjátok sírni, ha pl wc-re kell menni vagy összedobsz egy gyors ebédet?


2023. máj. 1. 21:15
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%
Mi akkoriban rendeltük az ételt,vagy a férjem főzött amikor itthon volt és volt ideje előre,csak melegíteni kellett. Nálunk olyan is volt,hogy mielőtt reggel elment a férjem dolgozni csinált 2-3 szendvicset nekem előre,becsomagolta,hogy majd megeszem,ez is sokat segített. Innivalót is oda készítettem. Wc-re nyilván elmentem,addig sírt,de ez muszáj. Nekünk az Adamo hinta bevált,piciként szinte azonnal elaludt benne,imádta. Esetleg az? A hordozót sajnos nem minden baba szereti.:\
2023. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%
A mi lányunk 2 hónapos és most kezd 2-3 órát aludni a levegőn. Eddig konkrétan mindig cicin volt. Van mindenféle hintánk, ringató, de nem érdekli. Ez ilyen időszak. Nekem itt mellette az ovis is. Főzéskor is legtöbbször fogom a babát. Soha nem tudok mindent megcsinálni itthon. Majd lesz jobb is.
2023. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
55%

Én nem vagyok az a típus, így nem mentem àt màrtírkodásba emiatt, hogy jajj pisilni se tudok menni a gyerek miatt és hasonlók. Elmentem wcre ha kellett, a házimunkát apránként csináltam meg. Ha 5 percet akkor 5 percet csináltam adott dolgot. Ilyenkor igen, sírt a gyerek. Megvárta míg felveszem amikor tudom és ennyi. Ez van.

Nem lehet mindig kézben, az ép észnek azért vannak határai, pl hogy nem fogom wcre hurcolni, se összehugyozni magam csak mert sír a gyerek 5-10 percet, és azért számomra az egészségem sem utolsó, szóval nem, nem akartam se hetekig se hónapokig hideg kaját sem enni, rendelni pedig drága lett volna, és a gyomrom amúgy is nehezen bírja más főztjét, sokszor lettem már rosszul ilyen kajáktól.

Nagy gond nem volt, kertes házban lakunk, a szomszédok szerencsére nincsenek annyira közel mint egy panelban például, így nem panaszkodtak. Szerencsére nálunk ez az állandó sivalkodás csak 6 hónapig tartott, utána már jobban elvolt úgy is, ha nem volt kézben.

A lányom azóta már iskolás, semmi baja , se a teste se a lelke nem sérült attól hogy amíg pisiltem vagy takarítottam, sírt babakorában.

Lehet lepontozni nyugodtan.

2023. máj. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
22%
Meg így hogy állandóan felkapod ezt szokta meg.
2023. máj. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
63%

Igazából kicsit off, de nálunk most jön a második gyerek pár héten belül. Az itt kommentelők közül hánynak van több gyereke? Ti hogy oldjátok meg a naggyal foglalkozást így?


Mert gyönyörű olvasni hogy kell kakkantani szoptatás közben, de ezt már az elsővel csináltam. Azóta is egy high need gyerek, akik folyamatos foglalkozást szeretne. Kicsit dilemmaban vagyok hogy vajon a kicsit hagyjam üvölteni, vagy a nagyot örökbe... De komolyan.

2023. máj. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Szerintem neked többemberes babád van. Kérlek olvass utána. Lépj be az fb csoportba is. Ottkapsz hasznos tippeket megértő sorstársaktól. Egyébként meg próbáld ki a hordozást. Persze megfelelő eszközzel. Nekem nagyon sokat segített.
2023. máj. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
80%
#15 nekem két gyerekem van, közülük a második ilyen matrica, mint a kérdezőé, az első mellett szépen el tudtam menni vécére is meg házimunkát meg főzést meg mindent lehetett amíg ő elmolyolt a szőnyegen. A kicsi valahogy nem élvezi ezt. De pontosan így csinálom, ahogy írják: hurcikendőben magamra kötve, két szabad kezem van, most hogy a naggyal foglalkozom vagy az ebédet csinálom, az szinte mindegy. A kicsi már "nagyobb", lassan 6 hónapos lesz, most már annyira nem működik az egész napos magamra kötés, mert már kúszik, gurul, felfedez, ő menne mindenfelé és zokon veszi, ha a szabad mozgásában gátolom. De így legalább amíg a naggyal játszunk, addig a kicsi is ott van körülöttünk. Nehezítés, hogy mindig pont azt nézné meg, az érdekelné, ami a nagy kezében van, de szerencsére (még :D ) könnyen kielégíthető a kíváncsisága egy egyszerűbb játékkal. De amúgy bizony van, hogy amíg a nagy ebédel, addig én megyek vécére, kezemben a kicsivel, vagy úgy altatom a nagyot, hogy a kicsi közben vagy a cicimen lóg, vagy ringatom. Nem mindig egyszerű, mert a nagy sincs még 3 éves, dackorszak, testvérféltékenység, minden van itt, de nagyon sok alternatíva nincs. Egyiküket sem hagyom sírni, mindkettejük érzelmi világával foglalkozni kell.
2023. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
90%

Én az első hónapban szinte nem is ettem 2 kézzel, az egyikben mindig a kisfiam volt :) :D

Nem tudtam jóízűen enni ha sírdogált, így egy kézzel ettem a másik karomban meg aludt.


Ha nagyon ébren volt és nekem nagyon kakilnom kellett, akkor beraktam az autós ülésbe, azt leraktam a mosógép elé és inditottam egy 20 perces programot, mindig volt valami a szennyesben ami nem koszos volt, csak egy frissítő mosás kellett neki. Gyönyörűen elaludt a gép előtt.


Próbáld ki a Happy Baby babahordozót, így írd be googleba, egy kínai hölgy és csemetéje van az index képeken, 5 és 8 ezer forint + szállítás, durván 10 ezerből megvan. Egyszerűbb mint a kendők, de a funkciója hasonló.


Szoptatásnál meg próbáld ki, hogy mindketten fekszetek, én csak coca mama póznak hívom :)

A kisfiam vígan eleszeget, én is tudok egy szendvicset, gyümölcsöt csócsálni közben, mert mind a két kezem szabad.


Hátha a te babád is bealszik így a cicin és akkor kiosonhatsz mellőle 1-2 órára. Én mindig hagyok az orra közelében egy előző nap hordott pólómat vagy a pizsimet, hogy érezze az anya szagot.

Illetve még egy kis trükk, a takarót vagy valamit igazgasd úgy, hogy finoman érjen a feje tetejéhez (de ne tudjon ráborulni, hogy megfulladjon) ezzel kb imitálod az anyaméh szűkősségét, ami sok babára nyugtatólag hat.

2023. máj. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hordozó kendőben elvan, nem sír, nyugodtan használd. Ha jól magadra kötöd, nem esik össze, semmi baja nem lesz, ekkora babát mát bele lehet tenni.
2023. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
39%

Én is ilyenkor abba gondolok bele mi van ha nem az első gyerek?

Nem lehet a nagyobbat/nagyobbakat letojni.

Mindkét gyerekem az első perctől arra szoktattam hogy ott vagyok mellette de nincs kézben.

Biztos jól lakik??? Nem gondolom normálisnak a 0-24 sírást

2023. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!