Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a fene baja van? Lassan...

Mi a fene baja van? Lassan felmondok magamnak is, talán rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Két hónapos kisfiam 5,90 kiló. Minden rendben vele, csak éppen másfél két óránként éhes. Ha lerakom üvölt és sír. Egész nap ha egy órát alszik összesen. Este kész rémálom, a fürdetés után kétszer kell szoptatni, hogy megnyugodjon, de ma még ez sem jött be. Feladtam most is üvölt és sír. Nem bírom ezt minden nap végig csinálni, főleg egyedül. Az apja sosincs itthon, dolgozik. Attól félek, hogy egyszer a sírástól megfullad. Tudna valaki segíteni? Légyszi ne a kendővel gyertek mert azon kívül is kell hogy legyen megoldás.
2010. okt. 9. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak szopizik, vagy kap tápit is?
2010. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A védőnővel, gyerekorvossal nem beszéltél arról, miért ehet ilyen sokat? Szerintem kérdezd meg az orvosod, mi lehet az oka.
2010. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy növekedési ugrásról van szó? [link]

Ha igen (ami nagyon valószínű), akkor ha igény szerint szoptatod, néhány nap alatt rendeződik a helyzet, fog annyi tej termelődni, hogy kielégítse a pici igényeit hosszabb időre is.

2010. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak szopizik. De most voltam bent nála, mert már annyira sajnáltam. Persze már én bőgök. Bukott egy nagyot, megszeretgettem, de még mindig üvölt. A védőnő és a doki szerint, majd lelassul a hízás nemsokára.
2010. okt. 9. 19:39
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Nálunk hasonló volt a helyzet és kiderült,hogy nagyon vizes a tejem és nincs elég tápértéke,ezért volt folyamatosan éhes,és mindig sírt,de a védőnő ajánlásra minden szopi után adtam neki még tápszert kiegészítésként és jobb lett a helyzet,mára már mosolygós kisbaba.
2010. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nyugi! Kislányom is ugyanezt csinálta és két hósan 5.2 kg volt. Volt hogy 3 nap alatt hízott 350g-ot. És én is két óránként szoptattam, igane napi 12x!!! Egy idő után újra jobb lesz, én este adtam neki tápszert is. Most 10 hós és teljesen normális a sulya, nem kövér. Igény szerint szoptattam, nagyon jó baba, jó evő, mindent elfogad, és 7 hónapig szopott, azóta átalussza az éjszakákat! Hidd el nem tart örökké. Kitartást és örülj neki, hogy nem kell szenvedned a szoptatással :-)
2010. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Elhiszem, hogy a védőnőd ezt mondta, de ugye tudod, hogy nincs vizes, rossz anyatej? Csupán arról lehetett szó, hogy a babád nehezebben tudta kiszívni a tejet... Talán nem kellett volna kivárni a 3 órákat vagy más probléma volt a szoptatás körül, ami nem a te hibád, hanem a védőnőé. akinek épp ez lenne a feladata, hogy segítsen a szoptatási problémákon, ne azonnal tápszert ajánljon... [link] Bocsi, ez OFF volt...

Esetleg a hasa fáj a babának... Próbáltad tornáztatni? esetleg tegéyl a pocijára langyos kispárnát4 Vagy masszírozd az óramutató járásának megfelelően. [link]

2010. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem csak játszik, ill. jól érzi a cicin magát. Az én babám is ezt csinálta, de szerencsére már megtanulta, hogy 30-40 perc alatt teleeszi magát.

Csinálj egy ellenőrzést, csak egy nap és megtudod, hogy mi a helyzet, mérd le evés előtt és után is, hogy tudd, mennyit eszik. Én ezt csináltam, és amikor csak 10-et, vagy volt, hogy nullát, akkor tudtam, hogy nem éhes, csak nyammog a cicin. Ölben elringattam, énekeltem neki és leraktam. Ha üvöltött, akkor már nem vettem fel, hanem ott ültem a kiságya mellett és simogattam a hátát, tovább énekeltem neki és szép lassan de megnyugodott, aztán bealudt. Tudom, hogy sokan ellenzik, de én néha adok neki altató cumit is, ami kimondottan újszülötteknek van, ugyanis ha már jól tud szopizni, nem lesz cumizavar, tud különbséget tenni. Szóval ágyban nyugtatgatás és cumi, hamar lenyugszik. Az is fontos, hogy a szobáját ne csak alvásra használd, ott kell lenni többször napközben is, akár vasalni, vagy ott lenni vele kettesben. Az én kisbabámnak nagyon le lehet kötni a figyelmét pl. színes csörgővel, ami ugyan 3 hónapos kortól ajánlott és csak addig rakom be mellé, hogy bámulja, amíg el nem alszik. Muszáj egy kis rendszert vinni az életébe, én mindig igyekszem este 7-kor fürdetni, reggel evés előtt mindig átöltözünk nappali ruhába, akárhogy is megy a sírás, akkor sem borítom fel a sorrendet és lassan ezt meg is szokja.

A másik kérdés, hogy nem fájlalja a kis pocakját? Mert attól is nagyon sírósak a babák. (Kemény a pocija, húzogatja a lábát a hasához, ökölbe szorítja a kis kezét és próbál nyomni... hasonlók).

Szerintem próbáld ki a baba masszázst is, eddig csak jót hallottam róla, veszíteni semmit nem veszíthetsz.

Sok sikert, remélem sikerül megfejteni, mit akar a kisbabád.

2010. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy nincs rossz vagy vizes anyatej, de!

Nálam a következő volt a helyzet, egyrészt tényleg vizes volt, másrészt kevés (két mellből 80 ml-t tudtam kifejni összesen), harmadrészt lehet hogy lett volna több is ha nem folyik el. Állandóan tiszta tej volt mindenem. Mint utóbb kiderült ez nálam örökség, az anyukám és az anyai nagymamám is így volt az első gyerekkel.

Szóval alig mentünk haza a gyerekem máris éhezett, hiszen nem volt neki elég a tej, ami miatt folyamatosan üvöltött emiatt én folyamatosan ideges voltam ami miatt még kevesebb tejem lett.

A védőnőnk jött aznap amikor hazamentünk, de még az előtt hogy hazaértünk volna, tehát nem találkoztunk, legközelebb 4 nappal később amikor már tápszert kapott a gyerek. A helyzetre csak annyit mondott, hogy van ilyen nem lehet ellene tenni.

2010. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

még annyit hozzátennék, hogy az én lányom 10 percenként volt éhes nem két óránként szóval tényleg volt gond a tejemmel

utolsó voltam

2010. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!