Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a fene baja van? Lassan...

Mi a fene baja van? Lassan felmondok magamnak is, talán rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Két hónapos kisfiam 5,90 kiló. Minden rendben vele, csak éppen másfél két óránként éhes. Ha lerakom üvölt és sír. Egész nap ha egy órát alszik összesen. Este kész rémálom, a fürdetés után kétszer kell szoptatni, hogy megnyugodjon, de ma még ez sem jött be. Feladtam most is üvölt és sír. Nem bírom ezt minden nap végig csinálni, főleg egyedül. Az apja sosincs itthon, dolgozik. Attól félek, hogy egyszer a sírástól megfullad. Tudna valaki segíteni? Légyszi ne a kendővel gyertek mert azon kívül is kell hogy legyen megoldás.
2010. okt. 9. 19:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok mást javasolni, mint hogy kitartás. Nekem a második gyerekem csinálta ezt, mellette még ott volt egy 2 éves. Én már azon voltam, hogy felvágom az ereimet. Ha csak egy gyerek lenne? Hát, akkor igazán jobban bírtam volna. A férjem is este 10-kor jár haza. Szóval vigasztaljon a tudat, hogy neked most semmi más dolgod nincs. Ha 1,5 óránként kéri, akkor adj neki másfél óránként. Nem hiszem én sem, hogy nincs elég tápértéke a tejednek.

Az anyatejet a babák 1,5 óra alatt megemésztik, szóval a 3 óránkénti etetés egy baromság. Azért alakult ki, mert a dolgozó anyákat ennyi idő múlva engedték haza szoptatni.

Egyébként ha ennyire cicis, nem alszik el a cicin? Akkor majd fog. Egyelőre gondolom még minden szopás után böfi van. Nekem mind a két gyerekem cicin alvós volt, nyugi leszokik róla. Én minden esetben adtam nekik cicit, amikor kérték, nem néztem az órát. 3 hónapos korára meg fog nyugodni.

2010. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha megpróbálod kizökkenteni, akkor nem hagyja abba? Sajnos már nem emlékszem, hol olvastam, de pl. sötétből világosba vinni, ezt én is kipróbáltam és abbahagyta a sírást.

Nálatok először ki kellene találni, hogy mi az oka a sírásnak. Biztos nem éhes-e, nem fáj-e a hasa, talán álmos, csak nem tud elaludni? Ha délutántól sír többet, akkor a hasa fájhat.

Itt többektől olvastam már, hogy ilyen sűrűn szopizott a babájuk, szóval akár lehet ilyen típusú baba is és még ráadásul ennyi anyai közelségre is szüksége van. A többségnek ilyen nehéz az anyaság, el kell fogadni. Én is bőgtem már többször is, mert fájt a babám hasa és sírt-és sírt, fáradt voltam már nagyon, nem tudtam még a wc-re sem elmenni és még sorolhatnám, azért ki lehet akadni ezektől, ha kifogsz egy ilyen babát és még segítséged sincs.

Nálunk a doki tanácsolta, hogy 2 napig éjjel nappal mérjem, hogy mennyit eszik a babám, talán Te is megnézhetnéd, bár ahogy írtad, szépen nő, akkor lehet elég tejed. De ha túl sűrűn szopizik, akkor az is okozhat hasfájás-sírást.

Talán a tápszert kipróbálhatnád este, bár ha még nem evett cumisüvegből és ha hosszútávon szoptatni akarsz, akkor ez nem jó.

Hogy alszik el? Nálunk csak kézben, már az elejétől.

Én amikor nem bírok vele, elviszem sétálni. Amikor ilyen pici volt, mint a Tied, akkor mindig bealudt a babakocsiban, ha beválik, akár 2-szer is sétálhatsz vele. Az neked is kikapcsolódás lenne, a babának is jót tenne a friss levegő. És ha többet aludna, talán nyugodtabb is lenne.

Írj!!!

2010. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Itt vagy még? Mi újság veletek?
2010. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy buta kérdés, de miért fürdeted ilyen korán? Fél 8-kor már megfürdetve 2 szopi után voltatok? Nem lehet, hogy nem fáradt?
2010. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit írnék,hogy a sírás nem az éhség jele!!!!!!


Akárhogy is kendőellenes vagy,nekem az mentette meg az életem!A tejelválasztást is serkenti!Én először egyféle kötést tudtam,de mikot a lányom aki addig max egxy órát aludt nappal (10-20 perceket)abban 3 órát lehúzott,akkor szerettem bele!Volt hogy úgy aludtunk nappal (totál kivoltam),hogy felkötöttem,megvártam míg elalszik és én is le feküdtem úgy hogy rajtam volt!12-4-ig aludtunk!Sötét volt mire felkeltünk:)


Ja és nálam jobban senki nem volt ellene!


Amúgy próbáld az alhasadra fektetve (hason)rintgatni!Énekelni, mondókázni, vagy csak úgy szopiztatni,hogy fekve és rajtad se meg rajta se legyen felül semmi!Bújjatok egy jó meleg takaró alá!Érzi a bőröd...szopizik,hátha tovább szopizik és később lesz éhes utána,vagy ha elalszik közben akkor maradj ott vele a takaró alatt!Aludj Te is egyet Vele!


És nagyon sok kitartást kívánok!És hogy a babód,nyugisabb legyen!Fel a fejjel!

2010. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!Próbálj úgy hozzábújni (vagy ölelni) hogy mondogatod magadben hogy nagyon szeretlek!Én ilyen kis "szeretetcsomagokat" már pocakosként küldtem a lányomnak,és mai napig beválik nálunk!

És ha énekelsz,az azért is jó,mert magadat is lenyugtatod mert másra figyelsz!Nálam így bevált!Vagy valami cd amit sokat hallgattál pocisan?Vayg amit most nagyon szeretsz,tedd be azt és énekelj,vagy lazulj el rá,közben öleld a babád,lehet az is segít,ha Te nyugalmat és kiegyensúlyozottságot sugárzol felé!Nálunk ez is beválit!Beválik a mia napig!10 hós a lányom!

2010. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
20:58-as vagyok, nálunk már 8 hós múlt, de mi úgy alszunk, hogy kézben alszik csak el, utána még mindig a mellkasunkon alszik, ha beteszem az ágyába, kevesebbet szokott aludni, ezért nem is teszem be, hogy nyugodtan aludja ki magát.
2010. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!