Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is sír a babám,ha...

Akkor is sír a babám,ha foglalkozom vele?

Figyelt kérdés

Hat hetes a babám,szülés óta gyakorlatilag nem aludtam. De a nagyobbik baj,hogy sokszor annyira sír,hogy megnyugtatni sem tudom. Csak felveszem,ringatom,rajtam van,de sír ugyanúgy. Ez főleg este és éjszaka van,legnagyobb örömömre. Napközben könnyebb megnyugtatni de a folyamatos kontaktot akkor is igényli.

Már mindent is kipróbáltam,de van,hogy semmi sem nyugtatja meg. Van már,hogy vele együtt sírok én is. Kicsit talán már kezd javulni a helyzet de az elmúlt hónap katasztrófa volt.

Idejott anyósom is kiosztott hogy miért nem teszem le,csak magamat készítem ki...de én nem akarom sírni hagyni. Azt mondja úgy is ugyanúgy sír,ha leteszem. Ami sokszor igaz is. De nincs szívem letenni.



2023. máj. 9. 14:15
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Igen,orvos szerint is minden rendben vele. Azt mondta idézem: eszik,alszik,tele rakja a pelust,meg sír,minden baba ilyen. Ha már nem tud vele mit kezdeni,nyugodtan zárja rá az ajtót. Ezt egy orvos mondta,nem is olyan öreg. Gondolom hogy levaltom
2023. máj. 9. 15:54
 12/30 anonim ***** válasza:
75%

4.trimeszter.


Amikor nálunk beütött, azt se tudtam mi ez, úgy kellett utána járjak. Azt írták a neten hogy 6 hetesen tetőzik, és kb 3 hónapos korig tart.

És nálunk tényleg így is lett!


Szóval ha más nem, az tartsa benned a lelket hogy most van a tetőzése. Még egy kicsi és jobb lesz.


Nálunk pl pont ugyanez volt, üvöltött a babám ölben is, aztán ahogy ez a korszak elmúlt, egy vidám nem sírós babám lett. Most kezdett el újra nehezebb lenni pár hete ahogy beütött a hiszti korszak, pedig lassan 3 éves.


A hiszti korszak előtt szerintem ha emlékeznék rá 2 kezemen megtudnám számolni hány sírás volt (random ok nélkül).

2023. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

9# vagyok. Hát elég érdekes a gyerekorvos,leváltanám én is. Amit írt az előző is igaz,negyedik trimeszter,rád van szüksége,közelségedre. Amikor később beüt a fogzás az is sokaknál durva,nálunk konkrétan amikor kibújik ott napokig alig lehet letenni,visít is mellé,csak most már 8,5 kg. Ezzel nem kisebbíteni akarom a problémát,mert iszonyat nehéz tényleg,csak azt akarom mondani,hogy sajnos időről időre elő fognak jönni nehezebb helyzetek. :( Megoldódik,majd jön a következő helyzet. De szépen belejön az ember. Anyóstól ez tényleg nem egy segítség. :( El is hiszem,hogy nem szeretnéd így a "segítségét". Nálunk több száz km-re laknak a nagyszülők,havonta 1x jönnek a kezdetek óta,illetve az első 6 hétben 1x jöttek,amikor hazajöttünk megnézni 1-2 órára. A férjem pont hosszú szabin volt szerencsére,nekem ez volt a mentőövem akkor. 4 hetet velünk töltött ott. De a végére mindketten kivoltunk merülve minden téren,kemény időszak. Más segítségem nincs,ezt átérzem. Engem ez frusztrált amúgy,hogy nem tudom mi a baj,meg segítenék bárhogy is,meg én szeretem tudni az okát. Nálunk ami még bevált az Espumisan,Biogaia,Coli comfortot is próbáltam,de azt utána elhagytam,de ezeket átbeszélve a dokival. Ja meg a pocaktorna is bejött meg ahogy elhagytam bizonyos ételeket. Ami még az Adamo hinta,az csodákat ért kb. meg a hordozás,de olyan is volt,hogy idefent tologattuk babakocsival,azt is szerette. :D

A sírni hagyást mindenki maga dönti el,neked kell,hogy neked mi fér bele,mi lenne a legjobb. Ebbe nem tudok segíteni. A viselkedészavarnak ehhez viszont semmi köze. Én nem tudtam sírni hagyni,fél óráig végképp nem. Pici még ehhez,még most született szinte. De írtam ez én vagyok,nekem ez nem fért bele. Azt írtad kézbe is sír,de akkor ezek szerint kézbe nem sír?

2023. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hát valtozo

Van amikor nem sír kézben van amikor igen. De sokszor van hogy sehogy sem jó.☹️

2023. máj. 9. 17:11
 15/30 anonim ***** válasza:
53%
Ez mondjuk tényleg hülyeség,hogy nem teszed le. Az enyém is sokat ordított,az elsö 3 hónap volt a legrosszabb. Mondjuk én letettem,akkor hamarabb abbahagyta. Most 7 éves.
2023. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
15. És ha letetted akkor meddig ordított? Mert az enyém onkivuletig képes sokszor.
2023. máj. 9. 17:45
 17/30 anonim ***** válasza:
A cumit nem fogadja el? Mindkét gyereknél MAM Air Minit használtam, azonnal elfogadták. A nagyobb minden gond nélkül abbahagyta 3 évesen, a kicsinek még kell, de mindig csak alváshoz kapták meg.
2023. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%
4 hónapos a babám, 3 hónapos koráig ugyanez volt, de még most is sírósabb szerintem az átlagnál. Túl kell élni, ne hagyd sírni! Nagyon nagy károkat okozhatsz vele. :( Kitartást, ha sír is, öleld magadhoz, ringasd, tedd mellre, járkálj vele. Növekedési ugrása is most van, front is van… Hétről hétre könnyebb lesz, más nehézségek jönnek, de ennek az indokolatlan egész napos sírásnak vége lesz. Tudom, hogy mennyire kilátástalan tud lenni az egész, a férjemmel számoltuk vissza a napokat, mikor lesz már 3 hónapos legalább. Aztán most már bármit megadnék, hogy 1 napra visszamehessek :)
2023. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Biztos nem hasfájós? Nem akarlak elkeserítrni, de a kisfiamat addig nem lehetett lerakni, amíg nem tanult meg önállóan járni. Addig csak sírt, üvöltött, semmi nem kötötte le. Utálta a babakocsit, az autós hordozót, mindent.
2023. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Sajnos nem fogadja el a cumit,többet próbáltam már.

Nem hagyom sírni,bár azt kétlem hogy visszafordíthatatlan károk lennenek ha néha úgy lenne hagyva,de az anyai szívem nem bírná el. Visszafordíthatatlan károk viszont az én agyamban lehet kialakulnak,ha sokáig így megy még ez.

Hasfajasra próbáltunk ezt azt. De szerintem ez nem az. Őszintén nem akarok még több tíz ezret erre költeni,kipróbáltuk a sokak által javasoltakar,nem használt egy sem.

2023. máj. 9. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!