Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is sír a babám,ha...

Akkor is sír a babám,ha foglalkozom vele?

Figyelt kérdés

Hat hetes a babám,szülés óta gyakorlatilag nem aludtam. De a nagyobbik baj,hogy sokszor annyira sír,hogy megnyugtatni sem tudom. Csak felveszem,ringatom,rajtam van,de sír ugyanúgy. Ez főleg este és éjszaka van,legnagyobb örömömre. Napközben könnyebb megnyugtatni de a folyamatos kontaktot akkor is igényli.

Már mindent is kipróbáltam,de van,hogy semmi sem nyugtatja meg. Van már,hogy vele együtt sírok én is. Kicsit talán már kezd javulni a helyzet de az elmúlt hónap katasztrófa volt.

Idejott anyósom is kiosztott hogy miért nem teszem le,csak magamat készítem ki...de én nem akarom sírni hagyni. Azt mondja úgy is ugyanúgy sír,ha leteszem. Ami sokszor igaz is. De nincs szívem letenni.



2023. máj. 9. 14:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Hordozni probaltad kendoben ? Úgy meg van a test kontakt de neked mégis van 2 kezed. Vannak ilyen babák az enyém is ilyen volt. Főleg délután sirt nagyon. Én néha együtt fürödtem vele és az megnyugtatta h bőr-bőr kontakt plusz a kellemes víz
2023. máj. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Igen,próbáltam

Nem váltottam megvele a világot,üvöltő gyerekkel a mellkason amúgy sem tudok semmit tenni. De ha működne is,hordozoval aludni úgysem lehet.

2023. máj. 10. 07:14
 23/30 anonim ***** válasza:

13# vagyok. Babakocsiban se alszik picit sem,ott is sír? Adamo hinta esetleg?Szeretik a rugózást benne. A hordozást nem minden baba szereti. :( Nálunk az első 1-2 alkalomnál sírt nagyon,le is vettem,utána már megszerette. Nem feszes amúgy,orvos nem mondta? Nekünk amiatt is sírt,volt egy pici feszessége a nyakánál,tornával oldották neki. De csak tippelek.:\ Esetleg a férjeddel felosztani az éjszakát,hogy tudj pihenni is,ha esetleg tudsz előre lefejni tejet? Nekünk így hogy nincs magunkon kívül segítség,így oldottuk meg mikor már kifeküdtünk a kimerültségtől. Vannak itatópoharak is,hogy ne legyen cumizavaros esetleg meg más eszközök is. Mi ezt inkább hétvégén csináltuk,akkor itthon van a férjem és bevállalta az éjszakát én meg aludtam. Ha nagyon gáz volt akkor hiába dolgozott felkelt átvenni ringatni hiába kértem,hogy aludjon,mivel az hogy se éjszaka se nappal nem tudtam aludni akkoriban már ott voltam,hogy hallucinálok az álmosságtól. De ha ő nincs lehet megkértem volna valakit pár órára napközben,barátnő,bárkit,egy fizetett segítséget,mert pihenni kell. De volt egy nagyon durva éjszakám,szó szerint nem lehetett vele leülni sem kb.,növekedési ugrás is volt olyankor mindig extrém nyűgös volt amúgy is. A férjemnek hosszú napja volt,úgyhogy mondtam egyáltalán ne keljen fel. Mivel ez a sokadik éjszaka is volt,de ez úgy vitt mindent akkor azt hittem elájulok tényleg,5-kor elaludt nagy nehezen és ledőltem de tudtam,hogy mindjárt kel megint mert éhes lesz. Arra keltem,hogy a férjem mondja,hogy pihenjek nyugodtan,mert felkelt hamarabb meló előtt,megetette a lefejt tejből,elaltatta,stb. és most visszaaludt a lányunk és pihenjek. Na akkor elpityeregtem kb. :D Igaz,hogy feszült a mellem meg minden de egyszerűen az az érzés,hogy aludhatok és kész vagyok,annyira jól esett tőle.

Az amúgy igaz,hogy megérzik azt is,ha anya feszült. :( Nálunk is mondta a gyerekorvos mikor nyűgős napja volt,hogy lehet én is feszültebb vagyok. Hát mondom fáradt..az vagyok.

Munka után ha átvenné a férjed pár órára mindig és addig aludnál?Besegít?Addig még nem változik ez az időszak.

2023. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem igazán számíthatok ilyen téren a ferjemre,mert szerinte nem kell állandóan tutujgatni a gyereket. Ő éjszaka simán hagyná sírni,ha nem éhes és a pelus is tiszta. Mivel őt is hagyták és semmi baj nem lett,ami igaz is,de ezt már írtam. Így az éjszakai műszak (is) az enyém. Nappal dolgozik,este ér haza,át szokta venni,de aludni olyankor már nem tudok,mert gyorsan eszek meg fürdök és már jön is a következő etetés.
2023. máj. 10. 11:10
 25/30 A kérdező kommentje:

Igen,valóban "jó"tanács hogy ne legyek feszült mert megérti a baba..hát mi a peklapattol lenne nyugodt egy anya aki szinte soha nem alszik?

Van ismerősöm,neki atjar segíteni az anyja,de inkább ne tenné. Heti egyszer megy,olyankor éjszaka felügyeli a gyereket. Akkor tud aludni, de utána meg egy heti hallgatja hogy hiszen pihentel...aha persze mert heti egy alvás megvaltja a világot. Inkább csak megérzi az ebemr milyen fáradt és még szarabv..mindegy talán valamikor vége lesz már ennek az állandó sirasnak is

2023. máj. 10. 11:13
 26/30 anonim ***** válasza:
23# vagyok. Igen,sajnos heti 1x szerintem se sokat ér. :( Ez viszont baj sajnos,hogy nem tudsz rá számítani. Együtt vagytok egy család. De ezt a sírni hagyást nem is értem amúgy,sosem fogom. :( Hát olyan hangosan sírnak hogyHA akarnám se tudnám hagyni egyébként. :D Pedig tényleg hallucináltam minden a fáradtságtól, de 2 szobán át ha meghallottuk hogy sír vagy üvölt a lányunk a férjem hamarabb kipattant az ágyból és rohant hozzá,mint én. De úgy sírt nem tudtam volna az oldalamra fordulni,hogy aludjak,pedig volt,hogy elsírtam magam olyan fáradt voltam. Együtt alvás esetleg és fekve szoptatni?
2023. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

23# vagyok. Esetleg fizetett segítség,aki a lakásban ringatja,tologatja míg alszol picit?Naponta,2 naponta vagy ahogy tudna. Ez hülyeség?

Az a baj,hogy ha most sem segít a férjed,sajnos később sem fog,pedig ez ha lecseng jön a többi. :( Hatványozódik a végén az egész kimerültség.:\ 4-5. hótól nálunk beindult a mozgásfejlődés,katasztrófa volt az is,tornára kellett vinni korán reggelre pont akkora,mikorra végre elaludt,volt hogy 2x kérdeztem meg valamit a tornán olyan kész voltam. Mozgásfejlődés,fogzás,konkrétan van hogy 10x felkel most is éjszaka a lányunk és nem hajlandó visszaaludni,olyankor nappal sem sajnos. Fogzik ezerrel,visít,sikít,csak az a jó ha sétálunk vele fel és alá,ez egyedül nem menne nekem most sem,ha nem veszi át valaki kicsit,hogy szusszanjak. Szerencsére vannak most már jó éjszakái is,amikor alszik. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy én leülnék a helyedbe átbeszélni ezt a férjeddel,ketten vállaltátok a gyereket. Tessék odatennie magát.

2023. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Odateszi magát amúgy mindig ő furdet, főzni is szokott és ha kell vinnem is orvoshoz a gyereket. Egyedül annak nem híve hogy felkapkodjuk ha sír .de ahogy ritad is én se bőrnek aludni még ilyen állapotban sem.

Falun élünk a környéken nincs sajnos babysitter. Én már napi fájdalom csillapítani is élek állandó migrenem van a nem alvastol . Elajulni szoktam napközben egy kb fél órára ha éppen sikerült elaludnia a gyereknek.

2023. máj. 10. 16:09
 29/30 anonim ***** válasza:
Értem a férjedet is,de egy 6 hetest nem tudsz még "felkapatni",ha erre gondol. Ő még nagyon pici,valamiért sír,közelségre vágyik,9 hónapig benned volt,minden új neki. Kitartást kérdező! Kifogytam az ötletekből sajnos. :( De hátha még valakinek lesz majd valami jó. Remélem változik ez mihamarabb. 23# voltam.
2023. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
2023. máj. 10. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!