Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járókát vagy babakarámot jobb...

Járókát vagy babakarámot jobb választani? Milyen szempontokat vegyünk figyelembe a vásárlásnál? Hogy tudnám biztonságosan ott hagyni a szobában kis időre (mosdó, főzéskor 1-1 alkalommal)?

Figyelt kérdés

Mászik már a kicsi. Korábban elvolt a szobai nagy szőnyegen a játékaival arra a pár percre, amíg ott kellett hagynom. Pár napja viszont szeretne jobban felfedezni, ami érthető. Konvektor, a kandalló (ezt nem használjuk, sosem volt befűtve benne) és a kis éjjeli lámpa (éjjeli kelésnél használom, hogy ne a csillár égjen, hanem csak egy kis fény legyen) érdekli a legjobban.

Nem akarom nagyon korlátozni a szabad mozgásfejlődésében, viszont saját épsége érdekében is pár percre jó lenne biztonságban a szobában hagyni. Természetesen csak a tényleg szükséges alkalmakkor használnám rövid időre.



2023. máj. 16. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Én pihenőszékbe, etetőszékbe kötöm ilyenkor, ha valamelyik van, az a legolcsóbb. :) A babakarám több helyet foglal, viszont nagyobb teret ad, azt akkor érdemesebb használni, ha többet szeretnéd abban tartani. Ilyen alkalmi használatra, amíg felmosol, szerintem a járóka praktikusabb, mert kisebb helyet foglal, puha a fala (ha elesik), könnyebb odébbhúzni (pl. ha felmosol, nálunk az a mumus), van puha, meleg alja. Van utazó járóka is, azt két mozdulattal el is lehet pakolni.
2023. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szétszedett járókát használunk úgy, hogy a kritikus részek vannak lezárva vele. Pl. lépcső teteje, szoba sarkában olyan polc, amit nem szeretném, ha lepakolna, az egyik szobában pedig ki lehet húzni és lezárni a fél szobát vagy harmonikaszerűen összehajtogatni és akkor nincs útban (simán madzaggal vannak összekötve az elemek). Összesen két használtan kapott járókából származó 8 elem + a kiságy kivett rácsa van erre a célra használva.
2023. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Karámot vettem de nem használjuk. Nem férek el tőle a lakásban, a gyerek sincs el benne csak mikor olyanja van de nekem nem akkor kellene a dolgomra mennem sose...

Megbántam. Talán nagyobb lakásba vagy ahol szem elé lehet tenni mondjuk egy amerikai konyhás nappali vagy hasonlónál jó lehet. Most csak az ajtó eltorlaszolására használom néha.

A járóka se lenne jobb mert az meg szintén nem annyira könnyen mozgatható.

Nekem a gurulós dönthető etetőszék vált be, előtte pihenőszéket használtam.

2023. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk babakarám volt, de korlátnak használtuk, avagy fizikai akadálynal a meccesebb részeknél. Pl. Konektorok. Tehát karám szerűen sosem használtuk.
2023. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg utazóágyatok van?

Amúgy az összecsukható járókára szavazok. Mikor nem kell, nincs útban, és a hálós fala miatt nem tudja megütni benne magát a kicsi.

A pihenőszéket, etetőszéket én nem javasolnám, hadd mozogjon a gyerek szabadon.

2023. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Én még nem hallottam, hogy ismerősi körben gyerek ne zokogott volna, ha járókába rakták vagy karámba.


Olyat vegyél, ami ha nem jön be, akkor nem sajnálod, hogy kipróbáltad.

2023. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
6. Érdekes, az én ismerősi körömben meg ez a bevált megoldás. Mondjuk persze nem annyiból áll a használata, hogy mikor dolgod van, akkor beleb@aszarintod a gyereket és ott hagyod, hanem szoktatni kell - beletettem, odaültem mellé, amíg elkortyoltam a kávém, közben énekeltem valamit, amit szeret. És van 2-3 érdekes játék, amivel egyébként nem játszunk, csak a járókában kapja meg őket. Így teljesen jól és biztonságosan, ám viszonylag szabadon elvan benne addig, amíg megoldom az adott problémát, feladatot.
2023. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%

6-os, en meg nem hallottam olyan gyerekrol az ismeros koromben akinek sirt volna benne a gyereke, jol elvoltak. Gondolom nincs gyereked.


Kerdezo, nekunk volt mindketto. Utazoagy az exem nagyobbik gyereketol, ezt jobban szerette, reggel elvolt benne 15-20 percig mig megittam a kavem, kivittem a szemetet (az udvarra), inteztem a mosast. Napkozben felmosas meg wc, de ilyenkor 5-5 percek. Babakaramot helyi hasznalt oldalrol vettem fillerekert, na azt nem szerette, szerintem max. ketszer raktam bele, hamar tul is adtam rajta. Lehet egyebkent, hogy azert , mert az utazoagy volt elobb, es azt jol megszokta.

2023. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#8 Tényleg nincs :) Most vagyok terhes és körbekérdeztünk mit vegyünk.
2023. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

Pár percért minek kellene bármit is venni?

1, kiságy

2, hagyd hogy menjen utánad - nyilván nem a tűzhelyhez, de azt el is lehet barikádozni

2023. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!