Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járókát vagy babakarámot jobb...

Járókát vagy babakarámot jobb választani? Milyen szempontokat vegyünk figyelembe a vásárlásnál? Hogy tudnám biztonságosan ott hagyni a szobában kis időre (mosdó, főzéskor 1-1 alkalommal)?

Figyelt kérdés

Mászik már a kicsi. Korábban elvolt a szobai nagy szőnyegen a játékaival arra a pár percre, amíg ott kellett hagynom. Pár napja viszont szeretne jobban felfedezni, ami érthető. Konvektor, a kandalló (ezt nem használjuk, sosem volt befűtve benne) és a kis éjjeli lámpa (éjjeli kelésnél használom, hogy ne a csillár égjen, hanem csak egy kis fény legyen) érdekli a legjobban.

Nem akarom nagyon korlátozni a szabad mozgásfejlődésében, viszont saját épsége érdekében is pár percre jó lenne biztonságban a szobában hagyni. Természetesen csak a tényleg szükséges alkalmakkor használnám rövid időre.



2023. máj. 16. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a babaszoba volt teljesen babaniztos és elkeríthető. Oda tettem be a szőnyegre, ha dolgom volt.
2023. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
En gyerekem rettentő korán nagyon mozgekony lett, a járóka mégis nagyon jól elvolt, m8g főztem, felmostam, akármit, nem pár percre. Ott voltak neki olyan játékok amiket máskor nem kapott meg, ugyanúgy bohockodtam neki stb.. Szerette még az udvaron is, amig mi pakoltunk vagy kertet csinaltunk, ő az arnyekban remekül elvolt.
2023. máj. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

Mindkét lányomnak 1x1 méteres gurulós járókája volt.

Nagyon jól elvoltak benne.

Ameddig főztem csak oda húztam magam mellé, adtam nekik fakanalat, tányért, játékokat.

2023. máj. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha a szoba egy részét akarod leválasztani, akkor babakarám. Ha ide-oda akarod vinni, akkor járóka. Ha kisebb kell, mint a járóka, akkor utazóágy. Egyébként meg mint írták, az ágyába is lehet rakni, ha nem fér el semmi ilyesmi.

Nálam mindkét gyerek nonstop üvöltött, ha egyedül hagytam és mindegy volt, mibe rakom és milyen érdekes játékot adok vagy mennyit bohóckodtam előtte. Néha persze akkor is muszáj volt, de nem szerették.

2023. máj. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Ilyenkor már semmit nem használtam.. vittem magammal


Ha nagyon kritikus dolig volt, akkor a kiságyába tettem be.


Mikor ülni tudott, volt, hogy az etetőszékbe tettem főzés egy idejére.. vagy pakolhatott az egyik fiókban és szekrényben..

2023. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%

Hahó, nem az a kérdés, hogy ti használtátok-e, vagy etetőszékbe raktátok-e, vttétek-e magatokkal wc-re...

A kérdés az, hogy járóka vagy babakarám?!

2023. máj. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A karám jobb ,nekünk az volt pl ha wcre mentem vagy kiszaladtam a futárhoz abba raktam a már felállni tudó babámat, semmi baja nem volt egyiknek sem.
2023. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
8as: nálunk se volt el egy percre sem a járókában
2023. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi utazó járókát vettünk, mert amúgy is szoktunk több napra menni a nagyszülőkhöz. De csak oda használtuk aludni, mert ordított, ha bele tettük. Karámot nem vettünk, kicsi a lakás így is. Igazából slnem is volt ezekre szükség, biztonságossá tettük a lakást, nem korlátoztuk, nem is szerette. Második gyerekkel is így csináltuk. Sok gyerek nem szereti a járókát, lehet csak pénz kidobás lenne. Karám egy fokkal jobb, mert nagyobb teret van neki benne.
2023. máj. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

16


Ilyenkor már egyik sem…



Ez a válasz…😉



Korábban járóka..

Babakarám szerintem túl nagy helyet foglal, ha valóban csak ezekre a pillanatokra használná..


Feleslegesen korlátozza a gyereket, utána csak rosszabb lesz..


Ezekre a pillanatokra elég a kiságy..

De a dőzés idejére esélytelen, hogy el lenne akármelyikben/ akármelyik helyen.

2023. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!