Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a dolgotokat...

Hogy csináljátok a dolgotokat nagyobb szeparációs szorongó gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Most kezdte el mondani az első szavait meg kapaszkodás nélkül lépegetni, és nagyon bedurvult nála a szeparációs szorongás. Tudom, ezt az időt a gyerekre kell szánni, minél közelebb engedem, annál előbb elmúlik, de néhány dolgot muszáj megcsinálnom nélküle. Pl. enni együtt eszünk, én az enyémet, ő az övét az etetőszékben, de sikít, hogy az ölembe akar ülni, akkor viszont állandóan beletúr az ennivalómba, ledobálja a salátaleveleket, így nem lehet enni. Ha el kell mosogatnom valamit, kavarok egyet a kaján, porszívózok, akkor áll a combomnál és üvöltve próbál rámkapaszkodni. De amikor csak vele foglalkozom, akkor is ülök a földön és tapos a combomon, fúrja a fejét a vállamba nagyon agresszíven, hogy vegyem fel. De nekem már leszakad a hátam, hogy egész nap a 10 kilós popsiját cipelgessem. Szívesen viszem magammal ide oda, amikor tudom úgy csinálni a dolgom, vagy csak ringatom néha, de nem szó szerint egész nap. Meghülyülök már az egész napos visítástól. A férjem 16:01-től itt van és segít, de egy csomószor nem fogadja el őt sem. Ha kimegyek a kertbe kicsit gazolni, locsolni, akkor is áll lebiggyedt szájjal a terasz ajtó túloldalán és néz rám. Az altatás nappal is, éjszaka is egy tortúra, ha észreveszi, hogy elmentem, akkor úgy néz rám, mint aki a szeme előtt fojtott vízbe kölyök nyulakat, és utána még nehezebb újra letenni. Viszont éjszaka is van, hogy 6x kel, és alkalmanként 20 percet-1 órát fent van. Akinek hasonló volt, az hogy csinálta így a dolgait? Meddig tartott? Volt valami, ami segített?
2023. máj. 22. 11:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

Oké, én azt látom a saját gyerekeimnél, hogy szükségük van a határokra. Szükségük van arra, hogy én is fitt legyek. Én is próbáltam úgy csinálni, ahogy a Kérdező. Nálunk nem lett jó vége. Nem arról van szó, hogy ordítson a gyerek órákat. Arról van szó, hogy egy anyának is szüksége van nyugodt evésre és pihenésre. Semmi baja nem lesz a gyereknek 10 percig a járókában/babakarámban, amíg az anya betesz egy adag mosást meg kitereget. Nálunk sokkal nyugodtabb lett a családi élet, amióta én vagyok a kapitány és fix rendszer van, mikor mit csinálunk.

És nem, nem a gyermekágyas időszakra gondolok. Ott természetes az őskáosz. Akkor úgy van rendjén, ismerkednek a szülők a gyerekekkel. De eljön egy pont, amikor át kell vennie a szülőnek az irányítást. Legkésőbb akkor, amikor a gyerek elkezd önállóan járni.

De ha a kérdezőnek ez így oké, akkor minden rendben, akkor nem kell változtatni semmin. De gondolom azért írt ki kérdést, mert nem oké valami. Leírtam, hogy lehet másképp is csinálni.

2023. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszod is, mindenki csinálja, ami az ő családjának a legjobb. :)

Képzeljétek, közben sikerült megoldani a problémát. Kiderült, hogy kijött már egy őrlő foga a kis cápának, amit ma láttam először, és most jön a 10. foga. Bekentem az ínyét Dentinoxszal, és mintha kicserélték volna 5 perccel később. Sajnálom szegényt, hogy eddig nem vettem észre, de sírni tudnék a megkönnyebbüléstől. Ma már minden túlzás nélkül 5 percig nem maradt meg nyugton, most meg a bekenés óta 2 órája szaladgál boldogan a házban.

2023. máj. 23. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!