Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a komfort...

Hogyan szoktassam le a komfortszopiról?

Figyelt kérdés

Adott az 1 hónapos kislányom, aki nagyon keményen biocuminak néz és egész nap a mellemen csüngene (és csüng is, mert jelenleg jobb ötletem aligha).. Szóval gyakorlatilag egész nap cicizget, néha eszik is, de ha elveszem akkor ordít. Visszaadom, szív párat, jön a komfortszopi, elveszem, ordít.

Így is szokott elaludni, máshogy nem is hajlandó, max még a babakocsiban.

Hogyan szedjem le erről, mert se éjjelem se nappalom? Szeretném ha 3 óránként enne és lenne benne valami rend .. :(

Köszönöm :(



2023. máj. 31. 13:48
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%

Az még korai hogy elvárd tőle hogy 3 órát rendszeresen kibírjon.

Éjszaka szoptasd fekve, legalább tudsz kicsit pihenni.

2023. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
98%
Akár tetszik, akár nem ilyen egy újszülött. Nem az evés miatt van egész nap cicin, hanem a testközelség miatt. Jobban tudja mire van szüksége, mint te. Bizony az első 6 hét ilyen, de nem marad így, nem fogja az első éveit rajtad tölteni. Hamarosan elkezd érdeklődni a világ iránt, 5 perc alatt kiszívja, amire szüksége van, és felfedezi a környezetet. Addig pedig ez a dolgod. Persze ordíttathatod egész nap és etetheted 3 óránként, de ez teljesen életszerütlen ilyen picinek.
2023. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon remélem, hogy ez egy troll kérdés!

Teljesen normális, amit a babád csinál. ,,Jól működik" a gyereked, de te arra akarnád rávenni, hogy ,,ne működjön jól".

Egyébként el nem tudom képzelni, hogy egy hónapos gyerek mellett mi más lehet olyan fontos, hogy mindenkèppen a melledről akarod levakarni.

2023. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Többiekkel egyetértek. Bár nálunk olyan típus volt,aki evett,majd elengedte és aludt,nem komfortszopizott szinte sosem a 6 hónap alatt amíg volt tejem,hanem szundizott rajtam összebújva,hordoztam is,igényelte a testközelséget. Én ennek mondjuk kifejezetten örültem is,de minden baba más. Viszont azért érthető is picit a kérdező helyzete. Gondolom szeretne elmenni mosdóba,vagy akár enni egy falatot,mi más lehet fontos utolsó. Alapszükségletek például. Én is igény szerint szoptattam egyébként,de azért amiket olvasok csoportokban fb-n,ez az első gyermeknél működik,amikor a második is igényli a törődést,aki ráadásul ugyanolyan pici még, nem sok mindenkinek sikerült 0-24 mellen tartania a babát,vagy ahol két kis korkülönbség után jött egy harmadik és el kell őket is lássa. Van akinél van másfél éves,egy 3 éves,plusz most egy újszülött. Persze van akinek sikerül,nem azt mondom. 2#-esre reflektálva azért a tápszeres rész nem így van,csak nem akarok belemenni inkább. Ég és föld.

Viszont a többiekkel egyetértek,hogy most rád van szüksége,neki ez az igénye jelenleg. Túl lesztek ezen az időszakon és könnyebb lesz tényleg. Kitartást kérdező!

2023. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
80%
Én megértem, hogy nem akarsz 0-24-ben szoptatni. És biztos van még olyan elavult védőnő aki javasolja a 3 óránkénti etetést. Az én lányom tápszert kapott, de bőven jó volt neki 3 óránként, éves után aludt, emésztett, 3 óra múlva kérte a következőt.
2023. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
80%
A tápszer teljesen másképp szívódik fel mint ág anyatej… jobban eltelít.
2023. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
37%
16# Ez igaz,de nem teljesen azért. Szerintem ez babafüggő is picit. Amelyik baba étkesebb tápszernél is 2 óránként enne. :D Mindkettőre tudnék mondani példát és ellenpéldát,nincs egység.
2023. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Éjszaka 3 óránként kéri.

Eleinte nappal is úgy evett, aztán fokozatosan kért egyre többször, mára viszont tarthatatlan a helyzet, gyakorlatilag tényleg egész nap szinte cici, ha elalszik és kiesik a szájából, 5 percig van nyugi.. Ez így nem jó, senki ne mondja hogy márpedig de, mert nem. Amúgy nagyjából 2,5- 3 óránként van aktív szopi, a többi csak cucli.

És igen, alapvető emberi szükségleteimet intézném, nyilván nem bulikázni meg fodrászhoz mennék…

2023. máj. 31. 19:14
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Valószìnűleg növekedési ugràsa van. Addig leteheted mìg wc-re mèsz. Teljesen normàlis, amit a babàd csinàl.
2023. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Attól még el tudsz menni wcre ha sír is kicsit, de a hordozó erre is megoldás, mert közben ehetsz setalhatsz, akármit. Az első hetek ilyenek, ez a normális.
2023. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!