Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a komfort...

Hogyan szoktassam le a komfortszopiról?

Figyelt kérdés

Adott az 1 hónapos kislányom, aki nagyon keményen biocuminak néz és egész nap a mellemen csüngene (és csüng is, mert jelenleg jobb ötletem aligha).. Szóval gyakorlatilag egész nap cicizget, néha eszik is, de ha elveszem akkor ordít. Visszaadom, szív párat, jön a komfortszopi, elveszem, ordít.

Így is szokott elaludni, máshogy nem is hajlandó, max még a babakocsiban.

Hogyan szedjem le erről, mert se éjjelem se nappalom? Szeretném ha 3 óránként enne és lenne benne valami rend .. :(

Köszönöm :(



2023. máj. 31. 13:48
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
59%

Ja,és mára már 13 hónapos saját magát választotta le egy hónapja kb szóval nem marad örökre mellen az a kicsi.

26

2023. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél óránként etettem éjjel és nem megdupláznit akartam írni hanem megnövelni, de az agyam most nem megy annyira jól mert 2 hete nem alszik q gyerek( másfél éves szeparációs szorongás) szóval a nem alvásnak még közel sincs vége. Amiket leírtál normális,neki nagy étvágya van.
2023. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem fix napirendet szeretnék a kisbabámmal, hanem azt, hogy EGYEN és ALUDJON rendesen, mert bizony látom hogy rohadtul nem piheni ki magát így"


Kolléganőm fia "csak" 1 évig csinálta azt, hogy 2-5 perceket aludt. 😁 Már kórházba akarták utalni - az anyát, hogy kipihenje magát.


"Kíváncsi vagyok az itteni sok megmondó közül hányan szoptatták a gyereket 24/7."


Ezt magamra vettem, így válaszolok: nekem 1 hete töltötte a kisfiam a 3 hónapot. Kb. 4-5 hetesen kezdte az egész napos cicizést, mikor valószínűleg növekedési ugrása volt. Azóta nem alszik napközben 2-3 órákat, mint addig, csak 10-40 perc között kiszámíthatatlanul, és a köztes időben bizony nagyrészt mellen vagy csak ölben van meg. Én ezekben a rövid alvásokban próbálok tenni ezt-azt. Általában félig sikerül, mire felkel. A főzés már jól megy fél kézzel is. 😁

2023. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
36%
Rettentő szar, igen. De ha már a ti döntésetek nyomán született meg, nem ő kérte, akkor legyen már benned annyi, hogy az első nehézségnél nem a könnyebbik végén akarod megfogni a dolgot. Nem tart örökké ez az állapot. Én se hittem el, de tényleg nem. Az első fél-1 évet tedd bele, figyelj az ő igényeire és kérj segítséget a sajátjaidhoz. Komolyan, ha már most lepattintod, annak nyoma lesz később.
2023. jún. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
60%
Jó helyen kérdeztél. A valaszadoknak sz.pás volt, hát legyen neked is az. Én segítenék, de nem is szoptattam, úgyhogy nem tudom hogyan kell. De amúgy amikor született, akkor is 3 óránként kellett szoptatni. És nem a mellemre tapasztani ovis koráig. Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
2023. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
68%
Ha ennyire megterhelő váltás tapszerre,vegyél neki cumisüveget,cumit és probléma megoldva.
2023. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%

#35

És ha a baba gyakrabban igényli, mert tényleg éhes, ebben a melegben pl. gyakrabban lesz szomjas, akkor le kell tojni, és juszt is csak 3 óránként kap, mert anyukának így komfortos. Aki pedig figyelembe veszi egy csecsemő alapvető igényeit, az elvakult ősanya...

Gondolom pelenkázni is akkor kéne, mikor eljött az idő. Aztán ha peluscsere után berottyant, hát így járt, mert x óráig nincs újabb pelenka, tanuljon a gyerek rendet.

Lehet mondani, nem ugyanaz a kategória, de ahogy nem kellemes neki a kakijában feküdni, úgy szomjasnak lenni pláne nem az.

Ha pedig csak megnyugvást keres a cicizésben, ezt sem szép megtagadni tőle.

2023. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
14%
35-ös nem.volt sz*pás, mert tudtam mit vállalok, mikor gyereket akartam. 24 óràs felelőssèg, ès az első hónapokban 24 òràs ,,munka" is. Örömmel gondoskodtam az újszülöttemről és aludtam, mikor ő aludt. Èn alkalmazkodtam az ő igènyeihez és nem fordítva.
2023. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
86%
37 Amikor gyakrabban igényelte, akkor adtam neki gyakrabban, de nem nagyon volt ilyen. Attól még mert nem szívesen rendelem alá magam száz százalékig a babának, nem azt jelenti, hogy nem foglalkozok vele semmit. Nemcsak két véglet van. Amúgy érdekes, hogy mivel nem logattam a cicimen non stop nem is kérte állandóan a kaját. És nagyon korán átaludta az éjszakát 1 ebredessel, amikor evett és nem a komfortszopi miatt ébresztett fel. Nem szólok bele a szopis dolgokba, nem értek hozzá. Lehet, hogy tényleg úgy kell ahogy ti csináltatok. Lehet, hogy azt is el kell viselni, hogy 2 évesen még 10-szer ébred egy kis cuclizasra. De azert szerintem engedtessek már meg a kerdezőnek, hogy ne örüljön ennek annyira. Én meg is hülyültem volna ha ezt kellett volna csinálnom, szerencsére nem kellett.
2023. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
76%
Kisfiam 3 hónapos koráig volt anyatejes és az első 2 hetet leszámítva magától olyan átlagosan 3 óránkent evett, így kérte, szóval szerintem babafüggő, mondjuk neki volt cumija de sokszor kereckedett fel csak úgy hogy nem is evett, aztán egy migrén sajnos teljesen elapasztotta a tejet így tápszeres lett, de a bújás persze megmaradt.
2023. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!