Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a komfort...

Hogyan szoktassam le a komfortszopiról?

Figyelt kérdés

Adott az 1 hónapos kislányom, aki nagyon keményen biocuminak néz és egész nap a mellemen csüngene (és csüng is, mert jelenleg jobb ötletem aligha).. Szóval gyakorlatilag egész nap cicizget, néha eszik is, de ha elveszem akkor ordít. Visszaadom, szív párat, jön a komfortszopi, elveszem, ordít.

Így is szokott elaludni, máshogy nem is hajlandó, max még a babakocsiban.

Hogyan szedjem le erről, mert se éjjelem se nappalom? Szeretném ha 3 óránként enne és lenne benne valami rend .. :(

Köszönöm :(



2023. máj. 31. 13:48
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
92%

Sokan így vannak,hogy természetesen kibuknak,de itt sajnos együttérzés tényleg nem sok. Utolsónak picit igaza van. Nem mindenkinek rózsaszín köd azért ez az egész hiába látod el maximálisan és beleteszed a lelkét,nem egyszerű. Attól hogy a csapból is ez folyik,nem fogod tudni milyen amíg nem vagy ott a sajátoddal. Én és az ismerőseim között akiknek olyan volt a baba,hogy utálta a komfortszopit,evett, jól lakott,elengedte és csak úgy aludt a következő evésig. Volt hogy óránként éhes volt,volt hogy 3-4 óra múlva. De nem minden baba ilyen. Megnyugtatni is megtudtam mással is,nem mellel. Én örültem neki őszintén, így is kézbe volt,mellkasomon aludt, hozzám bújt,stb. De ez nekem jobb érzést is adott,a hordozás is,ennek ellenére ha nem így lett volna is teszem a dolgom,mert anya vagyok. De attól még hadd vallja már be az ember,hogy nem habcsókos érzés.:D 38# Te már gyerek előtt is szoptattál 0-24 ezekszerint babát? Írtad tudtad milyen. Tök jó akkor,hogy neked már volt tapasztalatod. Én gyerekek között dolgoztam, koraszülöttektől kezdve minden korosztály éveken át,teljes ellátásig, nekem így is arcon csapás volt az eleje,pedig láttam milyen,de látni és átélni más.

Engem az érdekelne,hogy ha a hordozót nem viseli el, és van mellette egy másfél-két éves, és egy 3,5 éves gyermeked,plusz a most született, segítség nulla, férj dolgozik. Akkor hogyan szoptatsz 0-24 úgy,hogy ha nem éhes is mellre kerüljön? Őszintén érdekel,mert van ismerősöm így,ő nem tudott ebben a formában szó szerint órákig csak ülni és szoptatni egész nap, próbált kialakítani egy ritmust. Vagy ti leülnétek és akkor a másik kettő lássa el magát? Tényleg őszintén érdekel. Rengeteg ilyen helyzet van.

2023. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy előkerültek a hozzám hasonlóan gondolkozók is, köszönöm :)


Ne haragudjon meg senki, de nekem spec nem tartozik a kedvenc tevékenységeim közé a szoptatás, én nem élem meg azt az óriási kapcsolódást ilyenkor. Sokkal jobban szeretek hozzábújni a picihez, magamhoz szorítani, hallgatni ahogy szuszog rajtam, vagy csak dumálni neki és nézni az érdeklődő tekintetét. Ettől még megadom neki amire szüksége van, mivel tudom, hogy az anyatej a legjobb és ha már van szerencsére, akkor nem fogom szándékosan elapasztani idő előtt.

Annyira végletekben gondolkodtok itt néhányan, hogy elképesztő.

Mindenesetre még mindig várom a tanácsot, hogy hogyan lehet ezt mindkettőnk számára valamivel élhetőbbé tenni és megtalálni az arany középutat..

2023. jún. 1. 14:33
 43/46 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy
2023. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
37%
Ez már csak ilyen,elején folyton cicin volt,mert képzeld nagyon gyorsan feldolgozzák a tejet és bizony az a baba éhes. Ilyen sz anyaság és még hol van a figzas,növekedési ugrások,hozzátáplálás...
2023. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
59%
Én imádtam ezt a non stop szoptatást,alatta ledaráltam egy csomó netflix, disney+ sorozatot. Most másfél éves ,szopi alatt a Texas királyai sorozatot nézem 😅 de amióta nem csak szopik már egy részt is csak több részletben tudok megnézni,szinte arra sincs időm hogy egyedül wc-zek,hiányzik a csak szoptatás persze ezt csak utólag látom be.
2023. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon van erre megoldás, ki kell várni hogy vége legyen. Apuka intézze a házimunkát, rendeljetek kaját, amíg fürdesz addig meg apuka ringatja.

Második gyereknél lesz ez durva, ha van ilyen tervben, neki már nem lesz meg ez az élvezet, muszáj lesz letenni időnként, akármennyire is rossz hallgatni.

2023. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!