Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben működhetne...

Ebben az esetben működhetne az együtt élés, és a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, van egy saját lakásom, amiben van két nagyszoba. A munkámból adódóan (meg alapból is erre állt már rá a szervezetem), mivel hogy állandó délutános vagyok, így este jövök haza a munkahelyemről, és hajnalig fent vagyok, utána meg délig alszok. A (leendő) asszony délelőttös, így mondhatni, hétvégén kívül nem sokat találkoznánk, hanem csak este 8-tól addig, ameddig ő el nem alszik. Viszont, ha vállalnánk egy gyereket, akkor senkinek nem kéne belehalnia a virrasztásba. Mert én éjszaka úgyis fent vagyok, és tudnék a gyerekkel foglalkozni, ha felsír. Már amennyire, szoptatni én nem tudnám, de amit lehetne, azt megtanulnám :D Anyuka aludhatna éjszaka, én aludhatnék délelőtt. Csak ugye, két szobánk van összesen. Amikor én még fent vagyok, akkor melyik szobába legyek? Ahol a gyerek alszik, vagy ahol az asszony? Nem zavarnám őket? Még ha nem is hangoskodnék direktbe, de azért el-elszöszmötölnék. Lényeg ami lényeg, vannak praktikus, és kevésbé praktikus szegmensei ennek a dolognak, de mi a véleménye annak, aki ezt most elolvasta? Inkább nekem is át kéne magamat kérni délelőttösnek, vagy jobb, ha délutános maradok?

2023. jún. 13. 17:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az a véleményem, hogy ha valaki asszonynak nevezne, olyat kapna a pofájára, hogy nagybőgőnek nézné az eget. Minden nőnek van keresztneve, amin lehet hívni.
2023. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1-es, látom, átjött a lényeg. Nézzük meg, mi az asszony definíciója:


"Férjes állapotú nő, aki házasságban él vagy házasságban élt. A magyar asszony szó az eredetileg úrnőt jelentő alán vagy osszét achsin szóból származik. Legkorábbi írásos előfordulása a 11. sz.-ból való. Az egyházi és állami előírásoknak megfelelő szertartások, előírások elvégzése, a lakodalom megülése után lesz a lányból társadalmi állapotát tekintve asszony. Az asszonyi állapot jegyeit a lakodalmi szertartás alatt ünnepélyes keretek között kapja a menyasszony, haját felkontyolják, s erre főkötőt helyeznek."


- aki ebben bármi sértőt talál, akkor a világ megérett a pusztulásra. Mindenen megsértődni, ez a 21. század. Grat.

2023. jún. 13. 18:15
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Én maradnék ebbe a müszakba,ha a párodnak is megfelelő.

Gyerek mellett is lehet szöszmötölni,én porszívózok meg minden.

Egyébként rászokhatnál az éjszakai alvásra és délelőtt együtt lennétek,mint egy család

A párod ugyis otthon lesz a babàval

2023. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Engem is asszonynak, asszonykának hív az "ember".
2023. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3-as, igen, akkor viszont éjszaka nem lenne nyugta valamelyikünknek. Ez itt a nagy kérdés. Inkább a délelőttünk legyen nyugis, békés, és együtt legyünk, vagy az én állandó éjszakai "felügyeletemmel" ő nyugodtan aludhat? Most kifejezettek a kezdeti időszakra gondolok, az első pár hónapra. Barátaim élménybeszámolói a pokoli éjszakákról, nos, azok nem túl szívderítőek :) Aztán lehet olyan szerencsénk is akár, hogy a gyerek minden éjszakát végigalszik. De ezt nem tudhatjuk előre.
2023. jún. 13. 18:21
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Off: ha megjelenik itt egy férfi, valamelyik hős anyuka mindig le akarja pofozni valamiért. Páran sajnos nagyon frusztráltak a férfiak felé pedig máskor nem győzik túllicitálni egymást hogy kinek van jobb férje.


Hogy a témához is hozzászóljak: ezt a pároddal beszéljetek meg, hogy neki melyik verzió tetszene. A babás időszakban szerintem működhet, szerintem így jobban fog hozzád kötődni a babád, ha te veszed fel éjjel.

Viszont később lehet baj lesz a párodnak, hogy nappal nem veszel részt a családi életben, nem tudtok minőségi időt együtt tölteni.

2023. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon naiv elképzeléseid vannak. Garantálom, hogy egy 2 szobás lakásban egyikőtök sem fog aludni, miközben tőletek 2 méterre a másik szobában keservesen üvölt a gyerek, ami elég jellemző a kezdeti időszakban.


Szóval, elárulom, hogy így sem lesz nyugta egyikőtöknek sem, ez nem úgy működik, hogy felveszed a gyereket, és az megnyugszik. Úgyis az anyja fog neki kelleni, akkor is, ha nem szoptat, de ő van vele többet. De amúgy te sem fogsz aludni.

2023. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen felállással azt hittük ez nagyon fasza Jackpot! Nem is tévedhettünk volna nagyobbat. Valóban az van amit az egyik előttem levő írt. Nem lesz nyugtotok. A pasik amúgy is sokkal nehezebben tűrik a csecsemősírást, és az éjjel nappali, arra is gondolj hogy vajon te fogsz-e tudni aludni úgy hogy hallod a saját gyereked sírni. Mert szinte tuti nem. Amúgy kedves gondolat hogy te majd csinálod az éjszakai műszakot, de teljesen kivitelezhetetlen, főleg ha anyatejes lesz.
2023. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem jött be. Igaz, párom több szakban dolgozik, de amikor délutános, az rémálom. Egyedül vagyok a gyerekekkel, pont délután, este lenne szükség segítségre (fürdetés, altatás...). Éjszaka amúgy is mindig én keltem amikor picik voltak, ráadás ha vki szoptat, ott az apuka úgysem tud segíteni.
2023. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

1 huha de durci valaki 🤣🤣

Engem is asszonynak hiv a ferjem.vegulis az vagyok nem lány,csaj...

2023. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!