Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elitélendő ha újszülött...

Elitélendő ha újszülött kortól kezdve van egy rendszeres fizetett dada a mama mellett, aki állandóan segít és amikor kell akkor szabadidőt biztosít a mamának (vigyáz a babára)?

Figyelt kérdés

Mondtam vkinek hogy ha elég pénzem lesz én dadát akarok, hogy segítsen és elég furán nézett rám. Szerinetetk rossz dolog? Elvégre elég nagy feladat egy picibaba és a megszülése se egy nagy alvással kipihenhető dolog.

Ezt az állandóan meg nem úgy kell érteni hogy midnent ő csinál, csak amikor épp szükség van rá akkor fel lehet hívni. És ha úgy érzem h nem bírom már tovább a bezártságot akkor kimozdulhatok egy délutánra és ő vigyáz rá. Mint mondjuk a Jóbarátokban az a pasi, akit Ross utált.:D


2008. dec. 30. 16:08
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
58%

Írtam már választ, én voltam a tegnapelőtt 8.18-as...

Csak még annyit szeretnék hozzátenni, hogy annyi szuper dolgot lehet csinálni babával, eszembe se jut nélküle programot tervezni. Amikor az ember várandós, összeismerkedik sok más kismamával, barátságok születnek... Ily módon van a baráti körömben nem egy kisbabás anyuka. Összejárunk, együtt sétálunk a babákkal, elmegyünk egymáshoz, ahogy írta előttem is valaki, teázgatunk, nagyokat beszélgetünk. Még a nem babás régi barátnőim is szívesen beugranak, kicsit "babáznak", a lányom mondjuk eljátszik egyedül is, tehát teljesen jól hagy minket beszélgetni (5 hónapos).

Lehet, hogy nem megyek mostanában moziba, mert anyatejes a kicsi és ha akarnám, se tudnám este másra bízni, de nem is akarom. Kihozunk egy jó filmet a tékából, miután a pici elaludt, összebújunk a párommal a kanapén és megnézzük. Vagy ugyanezt megtehetjük délután a barátnőkkel is. Naközben akár étterembe el lehet menni a babával, ha idejében hozzászokott ahhoz, hogy megyünk ide-oda. Este pedig lehet rendelni pizzát, ha már nincs kedve főzőcskézni az embernek. Más az élet egy kisbabával, ez tény, de nem rosszabb, hanem JOBB, TELJESEBB!!! Szuper kirándulásokat lehet tenni a hordozókendőbe rakott babával, olyan vidám, amikor több család együtt kirándul, sok gyerekkel! Kreatívnak kell lenni, de egyáltalán nincs bezárva egy kisbabás anyuka, hacsak ő maga nem akar bezárva lenni. Ebből a szempontból is fölösleges a dada. Nekem egyáltalán nem hiányoznak a baba nélküli programok, ahogy más babás barátnőimnek sem. Itt vannak a gyerekeink, akiket nagyon akartunk, akiket imádunk, egyikünk fejében se fordul meg, hogy de jó lenne rábízni valakire... Együtt igazi élmény minden!

2009. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!