Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elitélendő ha újszülött...

Elitélendő ha újszülött kortól kezdve van egy rendszeres fizetett dada a mama mellett, aki állandóan segít és amikor kell akkor szabadidőt biztosít a mamának (vigyáz a babára)?

Figyelt kérdés

Mondtam vkinek hogy ha elég pénzem lesz én dadát akarok, hogy segítsen és elég furán nézett rám. Szerinetetk rossz dolog? Elvégre elég nagy feladat egy picibaba és a megszülése se egy nagy alvással kipihenhető dolog.

Ezt az állandóan meg nem úgy kell érteni hogy midnent ő csinál, csak amikor épp szükség van rá akkor fel lehet hívni. És ha úgy érzem h nem bírom már tovább a bezártságot akkor kimozdulhatok egy délutánra és ő vigyáz rá. Mint mondjuk a Jóbarátokban az a pasi, akit Ross utált.:D


2008. dec. 30. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
nem hiszem, hogy ez olyan rossz dolog lenne, ha van rá elég pénzed, csináld így. Gondolod, hogy a gazdag hírességek, akik szülnek de 3 hét múlva már forgatnak meg koncerteznek ők egyedül látják el a gyerekeiket? Még csak nem is szoptatnak sokan, mert az hozzáköti őket a gyerekhez. Persze akinek a közelben van az anyukája, esetleg anyósa az megoldja fizetés nélkül, ha neked erre nincs lehetőséged de tudsz valakit fiteni, hát tedd azt. csak jól válogasd meg, kire bízod a gyereket. Gondolom még nincs meg, majd meglátod, ha meglesz, nem olyan egyszerű ám otthonhagyni a babűt valakire. Én a saját anyámra sem hagyom szívesen egyedül, nemhogy egy idegenre.
2008. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%
Nem ítélem el azokat,akik így csinálják(nincs jogom hozzá),de az ilyen típusú nőknek nem kell igazán gyerek.Egy újszülött babának az anyja kell,és tudomásul kell venni,h az első hetekben bizony fáradt és kimerült az ember.Igen,nagy feladat egy bab,éppen ezért olyan ember vállaljon gyereket,aki ezt fel is tudja mérni.Ha meg már egy picit nagyobb-3-4 hónapos-nyugodtan rá lehet bízni a nagyszülőkre(ha elég jól ismerik egymást a babával és viszonylag intenzív a kapcsolat-tartás),ha az ember egy kicsit lazítani akar.Elég furinak tartom,ha vki már a baba újszülött korában-ami ugye az első 6 hét-úgy érezze,h nem bírja a bezártságot stb.Mit fog mondani 2-3 év múlva?!Vagy mindig "lazítani"megy majd?!A dadus neveli fel?!Akkor minek????2 gyerekes anyuka
2008. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

Az enyémen kívül valszeg csak pozitív válaszokat fogsz kapni, de akkor is leírom a véleményem, pedig nem akartam először. Ez egyrészt függ a körülményektől, hogy pusztán a saját kényelmed miatt akarod, vagy valóban szükséged van rá. Az utóbbi esetben semmi gond nincs ezzel, viszont ha csak kényességből, akkor miért szülsz? Nem voltál tisztában azzal, hogy mivel jár egy baba?! A nők nagy része ezt mind dada nélkül végig tudja csinálni. Mivel dadát írtál és nem bébiszittert, feltételezem, hogy szinte állandó felügyeletet szeretnél. Más az, ha néha egy-két órára akarsz kimozdulni feltöltődésképpen, erre minden anyának szüksége van, de állandóra??? Szerintem okkal néztek és néznek furcsán érte. Én a saját anyámra nem szívesen hagyom a babámat, mert rosszul érzem magam, ha nem vagyok ott, mikor felébred, mikor sír, mikor eszik... Ezért vagyok az anyja, hogy mellette legyek amikor szüksége van rám. Ha nem így lenne, kutyát tartanék.

Sajnálom ha megbántalak a válaszommal, tisztában vagyok vele, hogy már nem a középkorban élünk, de nekem ez a véleményem, ezt tudtam megosztani veled.

Egyébként ha megszületik a babád, akkor szerintem nem akarod majd másra hagyni, mert ha nem lesz veled, egy nyugodt perced sem lesz, csak Rá fogsz gondolni.

2008. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés nem állandó felügyeletre utalt, csak időnként, nem? És persze az sem ártana ha várnál vele jó pár hónapot!:D Van egy jól szituált barátnőm akinek volt dadusa ill. vigyázott a picire DE CSAK fél éves korától amíg anyuka bevásárolt és elment kozmetikushoz esetleg egyszer egy hónapban színházba apukával, de ott is azt vettem észre hogy nem volt rendszeres.

Én megmondom őszintén neked hogy nem mertem másra bízni annyira féltettem hogy nem úgy látják el ahogy én, max. az apjára hagytam míg orvoshoz mentem, főleg az elején mikor csak te tudod mi kell neki igazán. De lehet csak én vagyok így vele, és az előző válaszolók.

Kitartást!

2008. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
Én ha tehetném akkor takarítónőt fogadnék fel, így le lenne a gond. A picivel tudsz foglalkozni, minden mást meg meg csinál a takarító...Ilyenkor tényleg az anyjára van szüksége a babának, soksor csak a cici nyugtatja meg, de később/2-3 hó múlva sztem simán el-el mehetsz bevásárolni egyedül és addig dadára bazhatod, bár én nem tenném, de ha így látod jónak inkább csináld.Sokat lehet olvasni olyasmiről, hogy vki ezért nem élvezi az anyaságot, mert be van zárva, hát én is, de mégsem megyek...megyünk eggyütt:O)
2008. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha időnként dadát fogadsz, ha kikapcsolódi vágysz, vagy bármilyen okból.(bevásárlás, fodrász stb) Főleg, ha nincs semmi segítséged. Nem kell hallgatni az itt felszólaló kritizáló egyénekre. (lehet, hogy nekik van segítségük, könnyen beszélnek). Én például a szomszédaimon vagyok kiakadva, mert folyamatosan engem kérnek meg, ha vigyázni kell a gyerekükre, amit viszont én itélek el. Oldja meg mindenki a gyerekét úgy ahogy tudja, ne a szomszéd nyakába varrja mert neki így kényelmesebb, ingyen. Én sem érek rá mindig más gyerekére vigyázni (még nincs gyerekem, most várom), de ha meg nem vállalom akkor sértődés van. Te legalább az ezzel foglalkozó személyt kéred meg pénzért. Ez így helyes, ha ki tudod fizetni. Ez az én véleményem.
2008. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Hogy mik vannak :):):):)

Hát igazuk van a többieknek,lehet én is furán néztem volna !

Én eddig 2szer biztam anyura a babámat(9hetes)de az is csak 1-1óra volt! Hát nem volt valami jó nélküle!Én el sem tudnám képzelni,hogy egy idegen vigyázzon a gyermekemre!!

2008. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen egyetértek a második válaszolóval. Ha megszülöd a babádat és még akkor is másra akarod bízni, nem is vagy igazi anya. Én - hiába akar bárki segíteni - senkire sem bízom szívesen a babát, egyetlen percre sem! Most 5 hónapos a kislányom, de el nem tudom képzelni, hogy fizetett segítséget vegyek igénybe... Így is rendben tudom tartani az életünket, és egyáltalán nincs kedvem kiruccangatni a baba nélkül. Fontosabb ő számomra mindennél és mindenkinél. Egyébként pedig jó szervezéssel nem probléma a pici a háznál. Egy csomó mindent lehet velük együtt is csinálni, alvásideje alatt a házimunka is belefér, de inkább a lakás szaladjon, mint másra bízzam a gyereket.
2008. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
szerintem jó dolog, ha van aki segít még ezért fizetsz is.nem elítélendő.a nagyszülők is vigyáznak a kicsikre ezt senki nem ítéli el persze.csak írigységet érezhet akinek ez nem tetszik.
2008. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Egyálltalán nem elítélendő. Én is megtenném ha lenne rá lóvém. 8,5hós a kicsim és dolgozom itthon, mert muszáj és elég nehéz és már kezdek hozzászokni a kevés alváshoz. Igy néha nekem is nagyon jól jönne egy ilyen segítség.
2008. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!