Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rovid utasitasokat pl kérem...

Rovid utasitasokat pl kérem ilyesmi( es mik voltak még ezen kivul) hogyan gyakoroltatok v tanitottatok a babaknak(ugy ertem kerem es elvettetek tole a jatekot, majd visszaadtatok vagy kerem es nyujtottatok a tenyereteket) es mikor ertettek ezeket?

Figyelt kérdés
2023. jún. 26. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mutatással lehet nekik megtanítani, pont úgy, ahogy leírtad.

Kb 1-1,5 éves kor között már az alap kéréseket érteniük kell. (Kérem, csüccs, gyere, tedd ide, stb.)

2023. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 koszonom szepen a valaszod, de aztan felre is ertettem vallszinuleg, most olvastam el ujra, m 9honapos statuszos kerdoivet neztem(kisfiam 8honapos 1hetes)

Mozdulattal kísért, egyszerű utasításokat megért?

(Pl. „Kérem!” „Nem szabad!” „Add a kezed!” Gyere ide!” „tapsi-tapsi”, pá-pá”)

Hát ezek kozul mutatom neki a “gyere”, arra neha oda jon, sokszor azert inkabb nem, tapsi-tapsit sem csinalja, se a pá-pát, bar nem is igazan tudom mennyit kellene ezeket mutogatni, h elsajatitsa, arra gondolok kevesszer csinalom, de azt sem akarom, h allandoan ezeket csinalom neki es besokaljon. Te megkerdezhetem ezeket mennyit mutattad es mennyi ido mulva csinalta? Koszonom☺️

2023. jún. 26. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ezeket mikor kell csinálnia. Nálunk a gyere ide az ment 9 hónaposan,de például a nem szabadra megállt ránk nézett,de utána azért is csinálta. :D Most 11,5 hónapos lesz. A tapsi-tapsira mindig vigyorog,de például ő még nem csinálja,csak nyújtja a kezét pacsira. :D Azt viszont nagyon szereti. A pá-pá 10 hónap után kezdte egyszer csak csinálni,azóta folyamatosan csinálja. A kérem-re pedig most egy hete kezdte,hogy kérjük a játékot és ideadja a kezünkbe. Add a kezedet ideadja,de azt nem tudom mióta.
2023. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó de edes lehet ez a pacsizasa😀😀 egyebkent ahogy olvasgattam itt az oldalon legtobben kesobbi eletkort irtak, m 9honap. Nem is ertem miert a 9honaposon kerdesek ezek. Jooo, volt olyan is, aki irta, h mar 7honaposan tapsolt papazott stb, meghat minden baba mas azt is tudom, de szerintem nem vagyunk elkesve . Koszonom, h valaszoltal, ezt a pacsit lehet, h en is elkezdem, ez valahogy kimaradt, de naagyon edesek, foleg, h fiu es hatha adna majd pacsit ő is nemsoka😀koszonom meg egyszer, h irtal.
2023. jún. 26. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 hósan csak annyit csinált ezekből a kisfiam, hogy ha szóltam, hogy "Gyere!", és nyújtottam a két kezem, akkor ülve felemelte a kezét, babakocsiban meg a hátát, hogy fel tudjam venni, de én ilyenkor is használtam ezt az utasítást. Ja, és a "Nem!" is meglepően sokszor elért a kis agyáig, csodálkoztam is, hogy abbahagyta az adott dolgot, ha rászóltam :D

Most már két hét eltelt azóta, a "kérem" nem megy, tapsolni sem akar, viszont már pá-pá utánzásra és felszólításra is megy sokszor.

A védőnő egyébként nem mondta, hogy baj lenne, hogy csak ennyit tud ezekből, viszont azt már akkor is tudta ügyesen, hogy "Hol a könyv?", arra odament a könyvhöz (vagy máshoz, amit épp mondtunk) és felvette.

2023. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ennyi idősen valószínűleg rengeteg mindent megértett, csak épp nem érdekelte. Ma már öt éves, azóta se érdekli. Néha visszaszól, hogy "nem", de nem mindig veszi a fáradságot. A "nem szabad" és "add a kezed" kifejezéseknél direktbe süketnek tetteti magát.

Ellenben a "kérsz csokit?", "menjünk a játszótérre?", "akarsz pancsolni?" kérdéseket tisztán és érthetően megválaszolja.

2023. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Türelem! Játssz vele, beszélj hozzá, tanítsd, tapsi-tapsi, pápá, apa, anya, kérem szépen, tessék, stb., stb.

Az érés folyamatban, és egyszer csak magától csinálja, teszi , mondja.

2023. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7es nagyon koszonom szepen a valaszod, a beszelj hozza sokat az nagyon is megvan😁 a tobbit szerintem kevesszer csinalom , viszont arra, hogy hol az apa mar egyertelmuen ranez, meg ezekre is, hogy hol a tv(persze adas soha nem megy) hol a cumi, hol a konyv, hol a hamham, es ezeket nem dicsekvesbol irom, sot, mert ugye epp, hogy aggodas miatt irtam ki kerdest, hogy a rovid utasitasokat meg nem erti, de lehet, hogy az is a baj, hogy sokszor azzal megy el a nap, hogy mutatok meg mondok mindent mi micsoda, meg jatszunk, de lehet , hogy valtozatosabban kene csinalnom, hogy most mondoka tapsival, kesobb, hogy papazunk az autonak busznak, most kerem-koszonom jatek, nem az , hogy csak mutogatom fel napig mi micsoda, csak ugye mindenki szeretné, ha a gyereke sok szot is ismerne pl, szoval neha nem tudom eldonteni, hogy eleg e amit csinalom vele egy nap. nagyon koszonom, hogy irtal
2023. júl. 6. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!