Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabáknál milyen lázmérőt...

Kisbabáknál milyen lázmérőt ajánlanátok, ami bevált és pontosan mér?

Figyelt kérdés

Van több fajta: babáknak kifejezetten a rugalmas végű digitális (fenékbe dugós méréshez, ami jelenleg a hazai ajánlás), aztán az érintős fül, homlok, ami meg kényelmesebb, de több olyat olvasok itt közben, hogy az többeknek pontatlan.


Tudom, mindnekinek más vált be: amire ti esküsztök tudnátok kicsi babánál, markát-típust ajánlani?



2023. júl. 23. 21:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#9, tökéletesen hatékonyan meg tudom mérni a gyerekem hőjét anélkül, hogy a fenekébe kelljen dugdosnom bármit.

Elavult szoci szokás. Szerencsére 2023-ban vannak más megoldások is.

2023. júl. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk van rugalmas végű digitális és a fül/homlok.

Egyik se pontos. A fenékben mérésre ugyanúgy ordított a fiam, pedig azt mondta a védönő hogy meg se fogja érezni valamint a néhány másodperc helyett ott álltunk vagy egy percig, kapált volna a lábával le kellett fogni. Ketten kevesek voltunk hozzá a férjemmel. Szörnyű élmény volt mindenkinek. És kiderült hogy amúgy nincs láza. De akárhányszor mértem mást mutatott, akkor is ha egymás után.

Akkor vettem a másikat.

Az azért nem jó, mert mocorog a gyerek. Oda tartom a füléhez és odafordul hogy mi ez. Homloknál ugyanez. És meg van adva milyen távolságból kéne használni.

Egyelőre megúsztuk láz nélkül az első évet. Maradok a fülhőmérőnél. Ha nem is pontos de megmondja ha láza van-e.

2023. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

hát, én vállalom, sose volt hőmérőnk :)

Látom rajta, ha lázas, csillapítani se a hőmérő függvénye soha.

Mondjuk 26 év kórházi gyakorlattal a betegeknél is max 1-2 tized eltéréssel megmondom, mennyit fogok mérni :)

2023. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

2 fajta ilyen homlok meg fülhőmérőt próbáltam, de azokhoz pl nem lehetett leizzadva sem mert hülyeséget mért, így azt nézni, hogy lement-e a láza felesleges volt. Biztos van belőle jó meg én is béna voltam/vagyok hozzá de pl lányomnak oviban covid idején mértek 34 körülit is a szipiszupi lázmérőjükkel, én nem is tudom komolyan venni....

Flexibilis lázmérő van, hónaljban mérem, egyedül az első hónapokban használtam fenékben, de ez gyorsan is mér.

2023. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk, hogy elsőnek mérjük hónaljban (kaptunk róla tájékoztatót, hogy elvileg ott is lehet), aztán ha az határán van a láznak, akkor mehet fenékbe, de szerintem is felesleges ezzel szívatni magunkat.
2023. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy omron digitális ruganyos végű, amit lehet fenékhez használni, egy "pisztolyos", nemtom milyen, az össze-vissza mér, nagyon nem jó, meg egy 10+ éves digitális omron, amit hónaljban kell használni. Én ezt szoktam használni, ha bizonytalan vagyok, lefogom a gyereket, amíg mérni kell. A többi az tök random dolgokat mért. Pedig egyik se volt olcsó és mind patikában vettük.
2023. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

#11.

Lehet, hogy elavult, nekem bevált. 2007-ben is és most is 2023-ban is. Egyik gyerekem sem halt bele és gondolom most a legkisebb sem fog. Ettől függetlenül természetesen, ha másnak más jön be, nekem az is jó.

2023. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 a pálinkás kenyér is bevált anno. Azt is adsz a gyereknek?
2023. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Digitalis beurer gyereklazmero. Kb 3 masodperc alatt vegez, lehet vele szajban is merni, ha valakinek esetleg az fontos, en honaljban hasznalom a fiamnal.

Gyors, pontos.

Kisfiamnak kulon tetszik, hogy van egy kiskutya figura a lazmeron :D

2023. júl. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18.

Azért ne keverjük már a kettőt!

2023. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!