Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor es mennyi idore ultetted...

Mikor es mennyi idore ultetted le a babad eloszor kepernyo ele? Es mi volt vegul a felso hatara ennek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 06:52
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
71%

Egyik gyerekemet sem ultettem be a tv ele, viszont egesz nap megy a teve a hang miatt főleg nekem.(altalaban zenecsatorna)

A kicsi(15 honapos)tancol a zenere,a nagyot(9eves)meg nem erdekli.

Szoval nincs tiltva a tv de nem is különösebben érdekli őket.

2023. júl. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
89%

Másfél éves kora környékén, amikor dolgoznom kellett (volna), és őt meg hazaküldték a bölcsiből taknyolással. Amíg videóhívásban kellett lennem, addig az ölemben ült a gyerek és a telefonon nézett valamit. Utána megint lehetett zajongani, de másképp sajnos nem tudtam megoldani a viszonylagos nyugit fél-1 órára.

Most 3 éves, nincs feltétlenül korlátozva a képernyőzés, de annyira nincs is rácuppanva, hogy erre szükség legyen. Szerencsém van, hogy se ráfüggve nincs, se rossz hatással nincs rá a mesenézés.

2023. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
44%

Én sem így csináltam, hogy odatettem,hogy nézd Aztán stopperoltam.


Nalunk is egész nap megy a tv, szintén miattam.

Néha megy mese, ha a nagy kéri. Sosem nézek időt.

A nagy kb 1 évesen nezett először mesét. A kicsi meg elöbb, a naggyal.

2023. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
56%
Én is olyan voltam hogy mindig kellett szóljon valami. Pont a gyerek miatt szoktam le róla. Hogy neki ne kelljen ez. 2 éves korától van mese nézés. Este fürdés után 1-1,5 óra. + Hétvégén nézhettek délelőtt is. De ezt nem úgy kell elképzelni hogy stopperolom. Kb ennyi nem halál pontosan.
2023. júl. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
67%
1 éves volt a lányom, amikor bíróságra kellett mennem és előtte valamiért nagyon ideges voltam. Az ölembe vettem és mutattam neki babazenéket pár percig. Mindketten megnyugodtunk :) utána pár naponta nézett ilyeneket, pl badanamu dalai, kicsi gesztenye klub stb. De eleve nem sokáig kötötte le. 15-20 percig max. Táncikált rájuk, aztán ment tovább felfedezni a világot. Már 6 éves,szeret mesézni, de nem függő, nem is mesézik minden nap.
2023. júl. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
75%

Kakukktojás leszek de babakorában nem ment TV. Férjem nézte este mikor aludt. Én akkor sem, engem nem érdekel, régen sem néztem TV-t. (Más kérdés ha letöltök valamit és laptopon megnézem míg alszik)


Olyan 1,5 éves korában piciknek való dalokat hallhatott meg nézett, de a fiamat nem nagyon érdekelte. Néhány percig állt előtte aztán továbbment. Már iskolás és ő sem szokta nézni.

2023. júl. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
35%

Célzottan azért, hogy lefoglaljam pár percre, egy éves kora után kapcsoltam neki youtubeon gyerekdalokat, hogy el tudjak menni wcre. Nem vált be, érdekesebb volt utánam jönni, és az ölemben bohóckodni, míg én megszabadulok a terhemtől 🤣🤣

Most 20 hónapos, sajnos nagyon rákattant, mert amikor a nagynénje vigyázott rá, mindig a bugyuta helykids zenéket nyomta neki. Most szoktatom le, csak a zenét hallja a telefonon, de a képet nem látja, mert a polcra teszem, ahol nem éri el, de ő mutogat a tévére, hozza a játéktávirányítót, hogy kapcsoljam be.

2023. júl. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
17%

1,5 éves kora óta, változó mennyiséget, nyilván előtte is ment néha a tv háttérben miattam, de nem gyakran, az nem is annyira érdekelte.


Aztán bejött a 2. tél, a sok esös, latyakos nap, mikor csak korlátoltam tudtunk kint lenni, akkor szoktam rá, hogy beteszek neki 15-20 perc mondókát vagy mesét. Volt egy időszak, mikor kicsit többet, mert terhes lettem a kistesóval, rosszul voltam, hánytam, feküdtem, akkor ment többet a tévé kicsit.


De amúgy eltelt a tél, azóta megint kint vagyunk folyton, van olyan nap, hogy be se kapcsoljuk, ha igen, akkor is csak ilyen 15-20 percesre, erre figyelek. Változó, mennyire érdekli, van, hogy igen, van, hogy nem.

2023. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
78%

Nem néz tv-t, telefont, semmilyen kütyüt. Nem Neki való. 20 hónapos, ráér még. Én mondókázok Neki, sokat vagyunk kint, játszóterezünk, udvaron vagyunk.

Az idegrendszerének nincs erre szüksége, annyi más felfedezni való van.

(Lehet lepontozni, ettől még marad ez a véleményem!)

2023. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
82%

Én is kakukktojás leszek. Gyerek előtt folyton ment a tv, rádió.

Mióta megszületett, előtérbe helyeztem a csendet. Az ő idegrendszere fontosabb, mint az én szórakozásom.

Most 1,5 éves, most kezdtük először a képernyőidőt. 3 naponta a körömvágásnál van 5 perc természetfilm. Imádja a halacskákat nézni. Egyenlőre ennyi marad.

2023. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!