Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám rávenni a babámat...

Mivel tudnám rávenni a babámat, hogy többet igyon, egyáltalán igyon napközben?

Figyelt kérdés

Semmit sem fogad el. Reggel és este tápszert kap, abban azért van folyadék. Napközben viszont nem fogad el semmilyen folyadékot. Néha sikerül 1-1 korty, de ritka. Lassan 10 év fél hónapos. Próbáltam sima forralt vizet, babáknak való gyümölcsleveket, főtt alma levét, de nem tetszett neki. Cumisüvegből, itatópohárból, sima műanyag pohárból és üvegpohárból is próbálom itatni, de nem igazán. Egy-egy nap van elvétve, amikor tetszik neki a pohár és pár korttyal elfogad, de az is kevés.

Már rászoktam arra, hogy sok vízzel csinálom a darabos püréket. Több mindent eszik már normál állapotban pürésítés nélkül, de kell a püré is, hogy legalább valami folyadékot elfogadjon. Próbáltam, hogy egy étkezésnél darabos ételt evett, de utána sem fogadott el folyadékot. Félek, hogy ha csökkentem a pürét, akkor sem iszik semmit. Védőnőt is kérdeztem, válasza az volt, hogy vizet kanalazzak a szájába.



2023. aug. 8. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Játszatok olyat, hogy ő ad neked egy kanál vizet, utána pedig te neki.
2023. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, még picike.
2023. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyen számára elérhető víz bármikor. Kínáld gyakran, lásson inni téged is.
2023. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom sem ivott semmit 10 hónaposan. Mindig előtte volt az innivaló, aztán egyik napról a másikra felmarkolta az itatópoharat (Munchkin 360) és a felét megitta. Addig kb fuldoklott fél korty víztől is. Azóta rendesen iszik, bár még most is van néha, hogy 2 korty vízzel elvan egész nap.
2023. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Enyém csak Piroska szörpöt hajlandó inni. Ez van elfogadtam😅
2023. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívószálas kulacs jött be nekünk, azt mindig is szerette.
2023. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam se ivott. Mindent próbáltam ugyanúgy én is. De semmi. Tápszeren kívül semmit nem volt hajlandó inni.

Aztán 1x kapott Kubu almalevet, ami olyan szívókás tetejű. Nem a szelepes, a sima. Az nagyon tetszett neki. Abból úgy elkezdett szépen iszogatni. Nem mondom, hogy elsőre nagy mennyiségeket, de napról napra egyre többet.

De ez már 1 éves kora után volt. Most lesz 15 hónapos, most már önmagához képest egész sokat iszik. Itthon általában pohárból, ha megyünk valahova, vagy csak sétálunk, akkor a Kubus üvegbe teszek neki vizet.

2023. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!