Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan anya leszek. Tudtok...

Hamarosan anya leszek. Tudtok nekem ajánlani valami jó könyvet ami magába foglalja, hogy mikor mit kell tenni a babával? Milyen fejlődési folyamatokon mennek a picik keresztül?

Figyelt kérdés
Nyilván lesz segítségem. De szeretnék egy jó könyvet is olvasni erről. Ha tudtok ilyet kérlek titeket írjátok meg. 🙂

2023. aug. 9. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
A suttogó titkai sorozat nagyon jó. 😃
2023. aug. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

#1. "suttogó titkai sorozat nagyon jó." - gondolták az anyakezdemények úgy 20 éve, aztán a tudomány be is bizonyította, hogy nagy adag lókaki.


Kérdező, nem kell könyv. Itt a kezedben az internet. Igen, kicsit macerásabb, de az ilyen könyvekkel ellentétben nem csak egy szakértő szemszögéből olvashatsz a dolgokról. Így tudod megtalálni azokat az információkat, melyek számodra relevánsak.

2023. aug. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

#2 Szerintem ez nem mindenkinek jön be.


A suttogó titkait én is ajánlom, nem feltétlenül kell megfogadni mindent, de mi a baba több hetes korában jöttünk rá, hogy létezik olyan, hogy túlfárad a baba. Egész addig szegényt túlstimuláltuk.


Az éhség, fáradtság, fájdalom jelei is le vannak írva és nem jársz úgy, mint mi a nettel, hogy 20 percenként ciciztettük, miközben ment a zene a háttérben, hogy “maradjon ébren és egyen annyit, hogy tudjon aludni utána”, miközben már bukta vissza a kaját és amúgy 6-7 órája nem aludt normálisan három hetesen.

2023. aug. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Vettem ilyen könyveket, egyik sem jött be. Minden baba más. Ki kell tapasztalni, hogy nálatok mi válik be.
2023. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
#4 De te is elolvastál előtte pár könyvet. Pont ez a lényeg, legalább valami ötleted van arról, hogy ki hogyan képzeli el a babagondozást, amit te nem úgy fogsz csinálni.
2023. aug. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
5 Nem, az én véleményem az, hogy nem volt hasznos. Netet lehet olvasgatni, az se hasznos, mert azon meg minden van és mindennek az ellenkezője is. Én kb. mindent "erzesbol" csináltam.
2023. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Amiket én javasolni tudok, azok a pszichológusok oldalai, blogok (pl Vida Ági oldala nagyon szuper), számodra szimpatikus fb-csoportokhoz kapcsolódni (pl én tagja vagyok a kötődő nevelés csoportnak, régebben a szoptatástámogatás kérdezz-felelek csopiban is jelen voltam - ez amúgy baromi hasznos, ha szoptatni szeretnél, szakemberek válaszolnak a kérdésekre, mások tapasztalatait olvasgatva is sokat lehet tanulni innen), stb. A baba ellátása, gondozása viszonylag hamar rutinná válik, a gyerekágyas osztályon megmutatják a peluscserét, a fürdetést (legalábbis nekünk megmutatták volna, ha kérjük, de csak itthon fürdettük meg először - youtube-on van egy rakás videó erről), a szoptatás amúgy is gyakorlat kérdése, és eleve az egész 6 hetes kezdeti időszak arról szól, hogy megismerkedjetek a babával, mert ő is egy külön kis személyiség, nem lehet ugyanazokat a dolgokat elvárni tőle, mint millió másik babától. Kb mint az ilyen csajozós könyvek, hogy hogyan kell nőt szerezni, annak sincs sok értelme, mert mindenkinél más működik, szóval nem lehet ezt egy könyvben konkrétan leírni :D

Kitartást, bízz magadban. Én arra gondoltam, hogy ha a falu széli írástudatlan asszonynak sikerül életben tartania 15 gyereket, akkor talán nekem is menni fog.

2023. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Olyan jó, hogy végre valaki akar tájékozódni, ahelyett, hogy itt tenné fel a butábbnál butább kérdéseit - és erre az a válasz, hogy "ne olvass könyveket" meg "csináld ösztönből"...

Az ösztönök fontosak, ez kétségtelen, de azért nem árt, ha tudod, mi miért történik, mikor mi várható, mi tartozik a "normális" kategóriába. Sokkal magabiztosabb tudsz lenni anyaként, ha felkészültnek érzed magad (még akkor is, ha csomó mindenre nem lehet felkészülni, de ezek elsősorban a saját hormonális reakcióid). A babák azért elég egyformán működnek, az alapigényeik teljesen azonosak (most majd mindenki leordít, nem érdekel): jussanak elegendő alváshoz, ételhez, szeretethez, testi kontaktushoz, és legyenek békén hagyva, a saját ritmusukban fejlődni és létezni. Ilyen egyszerű.

Olvasásra ajánlom: Pikler Emmi: Anyák könyve (sok minden már elavult benne, de gondozáshoz nagyon jó tippek vannak benne, konkrét mozdulatok, hogy hogy fogd meg úgy a babát, hogy neki is kényelmes legyen, hogy öltöztesd/pelenkázd úgy, hogy ne azt érezze, csak rángatva van, stb.), Ranschburg Jenő: Szülők lesznek (ez inkább arról szól, hogy hogy érdemes a gyerekkel kommunikálni, hogy a gyerek mikor miből mennyit ért, ilyesmik).

2023. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

#8. "Olvasásra ajánlom: Pikler Emmi: Anyák könyve (sok minden már elavult benne, de gondozáshoz nagyon jó tippek vannak benne, konkrét mozdulatok, hogy hogy fogd meg úgy a babát, hogy neki is kényelmes legyen, hogy öltöztesd/pelenkázd úgy, hogy ne azt érezze, csak rángatva van, stb.)"


Marha jó ötlet. Egyrészt nem biztis, hogy anyuka felismeri benne az elavult infokat, másrészt a gondozásról, konkrét mozdulatokról ma már (a covidnak is hála) profi videókat nézhet a neten... De igen, egy elavult könyv biztosssss jobb...

2023. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Én a Kismamablog cikkeit tudom ajánlani. Anya és (elsősorban) bababarát szemlélettel van írva minden cikk. Arról nem ír, hogy hogy fogd fürdetés közben a babát és milyen popsikrémet kenj rá, inkább pszichológiai témákat dolgoz fel (pl. sírni hagyás, cumiztatás, altatás, szeparációs szorongás, dackorszak), de szerintem ez a legfontosabb része a gyereknevelésnek.
2023. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!